Lobby goed voor N61 Ex-ambtenaren eisen openheid Mischa en Wijnand platzak op reis Raad van State zet grote vraagtekens bij geheimhouden van afzonderlijke, riante vertrekregeling voor twee directeuren. DEN HAAG. Waarom zou een ver trekregeling van twee directeuren geheim moeten blijven, terwijl die van eveneens afzwaaiende col lega-ambtenaren openbaar is ge maakt? De Raad van State leek daar gisteren geen zinnig argu ment voor te kunnen ontdekken. Het hoogste rechtscollege boog zich over de zaak die vijf vertrok ken medewerkers van de provin cie hebben aangespannen tegen hun vroegere werkgever. Zij maak ten, evenals zo'n 150 collega's, bij de reorganisatie in 2012 gebruik van de veelbesproken 57+-rege- ling, officieel de Non-Activiteitsre geling (NAR) geheten. De ambtenaren krijgen tot aan hun pensioen hun loon deels door betaald. Veelal gaat het om zeven tig procent, bij lager betaalde func ties om een wat hoger percentage. Later bleek dat met twee directeu ren - provinciesecretaris Viek Ver duit en directeur economie en mo biliteit Johan Stalknecht - indivi duele afspraken zijn gemaakt, hoe wel aanvankelijk werd gezegd dat zij onder de NAR vielen. Naar ver luidt behouden zij negentig pro cent van hun salaris. Een aantal ambtenaren stapte naar de rechter, die hen vorig jaar in het ongelijk stelde. Vijf van hen proberen nu via de Raad van State het afgesproken percentage alsnog openbaar te krijgen. Zij hopen dat een positieve uitspraak de weg opent naar de Centrale Raad van Beroep, om daar gelijke behande ling te vragen. Dat betekent: ook negentig procent van het loon. 'We zijn nog minder dan een nummer. Het is beschamend dat te moeten constateren' Frans van Pelt, oud-ambtenaar Volgens Frans van Pelt, een van hen, heeft het provinciebestuur el ke vorm van overleg afgehouden. „Het negeren van ons als werkne mers van de provincie met dienst verbanden van tientallen jaren heeft ons geraakt", zei Van Pelt tij dens de zitting. „We zijn minder dan een nummer. Het is bescha mend dat te moeten constateren." De Raad van State doet binnen zes weken uitspraak. IJZENDIJKE. De aanleg van de ver nieuwde N61 is er mede gekomen door prima samenwerking tussen Zeeuwse overheden, en een flinke lobby van diezelfde bestuurders in Den Haag. Dat zei Jan Hendrik Dronkers, directeur generaal van Rijkswaterstaat, gisteren tijdens de officiële opening van de weg. De grondige reconstructie van de weg tussen Hoek en Schoondij- ke, waarbij onder meer geschei den rijbanen, rotondes en fietstun- nels werden aangelegd, is al een poosje klaar. De officiële ingebruikname was gisteren. Volgens Dronkers dreigde het plan tijdens een bezuinigingsron de in 2009 te sneuvelen. „Maar de provincie en betrokken gemeen ten haalden ons hierheen om te la ten zien hoe gevaarlijk de weg was. En daarna bleven ze contact met ons zoeken. Dat zorgde er voor dat de N61 op de lijst bleef staan." Dronkers prees het resultaat, al noemde hij de samenwerking tus sen Rijkswaterstaat en aannemer Rasenberg 'soms turbulent'. „Maar daar kun je alleen maar van leren." *"um Wie op 4 en 5 juli voor een tientje de televisietoren van Goes beklimt, kan een zeldzaam weidse blik op Zeeland werpen. Normaal is de toren niet toegankelijk voor publiek, maar met de opbrengst wordt nu de stichting Heppie ondersteund. Pagina 6 Zicht op Zeeland voor een tientje. www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 23 juni 2015 Zeeland Kritiek op vertrekdeal door Rolf Bosboom Zeldzame beelden foto's Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71