Zicht op Zeeland voor een tientje Veel arme kinderen niet bekend bij de overheid F 6 WALCHEREN Verrekijkers op Keizersbolwerk Koopvaardijmonument is terug Dit is de elfde toren van Nederland die open gaat voor publiek. Kaarten zijn te koop op heppieview.nl In de regio Zomerconcert in Westkapelle Korfbalclinic van Naomi Zuidweg Nieuw speeltoestel voor Cypressenhof Mijn dorp, mijn stad Ingeblikt zonlicht Jeugdmedewerker Maurice Kesselaar uit Kapelle heeft afgelo pen weekeinde tijdens de langste dag van het jaar zijn zonneblikje opengemaakt. Daar mee heeft hij een foto gemaakt met een be lichtingstijd van zes maanden. Nina Schmitz van Stichting Heppie: „Ik heb hier het idee dat ik middenin Zeeland sta." foto Marcelie Davidse door Joanne Karkdijk De binnenstad van Goes, de Lange Jan in Middel burg, de havens van Vlissingen, de Ooster en Westerschelde en de Zeeland- brug zijn vanaf één punt te zien. De televisietoren in Goes is nor maal gesproken niet toegankelijk voor publiek, maar op 4 en 5 juli kun je voor een tientje de provin cie overzien. Als het helemaal helder is, zie je zelfs Antwerpen en Rotterdam, vertelt Leonie Williams van Alti- com, het bedrijf dat 24 mediato rens in Nederland beheert. Om die helderheid zo optimaal moge lijk te maken, reinigen CIOS-stu- denten aanstaande donderdag ab- seilend de ramen van de toren. Be zoekers worden met een lift naar boven gebracht. Als je eenmaal op tachtig meter hoogte achter de ra men van de negentiende verdie ping staat, weet je niet waar je het eerst naar moet kijken. Als je recht naar beneden kijkt, zie je al le straten en huizen van Goes-Noord. Iets verder de bin nenstad, daarachter Kapelle, Yerse- ke, polders en kanalen. Verderop Walcheren en Schouwen-Duive- land: de provincie is heel overzich telijk zo. Deze toren werd in 1955 gebouwd en was daarmee een van de eerste vijf televisietorens in Ne derland. Inmiddels is de functie van televisiezender door de komst van kabeltelevisie bijna vervallen. Alleen voor digitenne wordt hij nog gebruikt. De belangrijkste functies zijn het uitzenden van straalverbindingen voor FM-radio en mobiele telecom. Sinds 2009 wordt er ook een verdieping ge bruikt voor het opslaan van data. Het openstellen van de mediato rens is bedacht door stichting Hep pie. De opbrengst gaat volledig naar deze stichting, die vakanties en weekenden organiseert voor kinderen van 6 tot 18 die het moei lijk hebben, omdat ze bijvoor beeld uit een arm gezin komen of een stoornis hebben. Directeur Ni- na Schmitz van stichting Heppie is in haar nopjes met de Goese to- ren.„Dit is het mooiste uitzicht tot nu toe. Ik heb hier het idee dat ik midden in Zeeland sta." door Emile Calon MIDDELBURG. Een deel van de kin deren die onder de armoedegrens leven is onbekend bij de overheid, zo bleek gisteravond tijdens een debat in Middelburg over Kinderen en Armoede. Dat komt omdat hun ouders niet staan ingeschreven bij bijvoor beeld de sociale dienst. Het gaat om kinderen van ZZP'ers en kin deren van ouders die door een combinatie van scheiding en ge dwongen verkoop van de woning onder de armoedegrens terecht zijn gekomen. Kinderombudsman Mare Dul- laert hield de aanwezigen voor dat in Nederland zo'n 380.000 kinde ren in armoede leven. Dat zijn vol gens hem kinderen die niet meer kunnen dromen over een mooie baan later. „Maar zich zorgen ma ken of ze eind deze week nog een woning hebben. Die zonder ont bijt naar school gaan en soms 's avonds niets warms kunnen eten." Hij stelde ook dat de gedach te 'dat zal mij niet overkomen' niet meer opgaat. Dat heeft de eco nomische crisis volgens hem wel bewezen. Als voorbeeld noemde hij ZZP'ers die het door de crisis vaak heel moeilijk hebben. Als gemeenten iets voor die kin deren willen doen, zo raadde Ga by van den Biggelaar (Stichting Leergeld) aan, dan moet het geld niet via de ouders worden ver strekt. „Want dan is de verleiding vaak te groot om er maar iets an ders van te kopen, om dat geld te gebruiken voor bijvoorbeeld de huur of eten." WESTKAPELLE Brassband OKK Westkapelle luidt de zomer in met een zomerconcert, vandaag op de Markt in Westkapel le. De brassband, onder leiding van dirigent Arian de Visser, heeft een afwisselend programma voorbe reid, met filmmuziek van onder meer The Pacific en Game of Thro nes. Het concert is gratis en begint vanavond om 20.00 uur. Bij slecht weer wordt het concert een week uitgesteld, naar dinsdag 30 juni. 1983 Cinema Middelburg presenteert vanavond om 20.00 uur de filmkeuze van John Louws: Nostalghia (1983) van regisseur Andrej Tarkovski. In 1983 werd deze film in Cannes met verschillende prijzen beloond. John Louws (1945) was van 1973 - 2010 docent Nederlands pabo en voorzitter HZCult, de organisatie die culturele activiteiten organiseert voor studenten van Hogeschool Zeeland. MIDDELBURG De Beach Games in Middelburg staan vandaag de hele dag in het te ken van speciaal onderwijs. Leer lingen van het OPDC, Het Bol werk en het Asteria College spelen onder meer beachsoccer. In de middaguren verzorgen de Middelburgse korfbalverenigingen Swift, Ondo en Top verschillende clinics voor de eigen jeugd. Één van deze clinics zal verzorgd wor den door Jong Oranje internatio nal Naomi Zuidweg. MIDDELBURG De kinderen uit de groepen 1 en 2 van basisschool Cypressenhof in Middelburg hebben meegedaan aan een sponsorloop. Doel hiervan was sponsorgeld inzamelen voor een nieuw speeltoestel op het kleu terplein: een Piratenburcht. De kin deren liepen ruim 2100 euro bij el kaar. Dankzij deze actie was er vol doende geld voor een echte Piraten- burcht. Tegelijkertijd is er een nieu we ondergrond van rubbertegels aangebracht. De Piratenburcht wordt vandaag om 11.30 uur in ge bruik genomen. MIDDELBURG De beweging van de zon tussen 21 decem ber 2014 (kortste dag) en 21 juni 2015 (lang ste dag) is hierbij in één opname in beeld gebracht, een zoge noemde solargraph. Komende vrijdaga vond is het op de ster renwacht Philippus VLISSINGEN Lansbergen in Middel burg de traditionele 'blikjesavond'. Tijdens een bijeen komst worden blikjes camera's geopend die een halfjaar lang er gens in Zeeland en daarbuiten zijn opge hangen om de baan van de zon langs de hemel vast te leggen. Elk halfjaar vinden ruim honderd blikjes camera's hun weg naar enthousiaste zonne- waarnemers in de provincie die het zonlicht willen inblik ken. ZOUTELANDE Fanfare Fanfare Luctor et Emer- go geeft morgen een concert op minicam- ping Boogaard aan de Paulusweg 16 in Zoute- lande. Het concert begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is er een inloop met verkoop van con sumpties. Het concert is gratis te beluisteren, iedereen is van welkom. Op het Keizersbolwerk in Vlissin gen laat de gemeente woensdag twee nieuwe verrekijkers plaatsen. Publiek kan voortaan vanaf - vol gens de gemeente - 'het mooiste uitzichtpunt van Nederland' uitkij ken over de rede van Vlissingen. Na inworp van muntgeld, welis waar. Een kijker staat gericht op de monding van de Westerschelde en geeft zicht op het Oostgat, de vaar geul naar het noorden. De andere verrekijker geeft uitzicht de Wes terschelde op, naar de zuidelijke vaarroute de Wielingen en de Zeeuws-Vlaamse en Vlaamse kust. Het plaatsen van de verrekijkers markeert de afronding van de her inrichting van het Keizersbolwerk. Daar stonden eerder al kijkers, maar die heeft de Hulster uitbater weggehaald voor de werken. VLISSINGEN. Het Koopvaardijmonument is terug aan de Boulevard Evert- sen. Het misschien wel populairste kunstwerk van Vlissingen, in elk ge val bij klauterkinderen, is maandag teruggeplaatst bij het Wooldhuis. Het monument herinnert aan de vernietiging van vijfhonderd koopvaar dijschepen door Duitse beschietingen in de Tweede Wereldoorlog, waar bij honderden opvarenden om het leven kwamen. Kunstenaar Wessel Couzijn ontwierp het monument in 1951. Het pronkte sinds 1974 bij het Betje Wolffplein maar verhuisde in 1982 naar de Boulevard Evertsen. Daar stond het monument zijn plek aan het begin van de Nolledijk vorig jaar af aan paviljoen BLVD. Nu vormt de sculptuur het pronkstuk van het nieuwe Nolleplein, de entree naar de boulevards bij het Wooldhuis. foto Lex de Meester tips? mail naar redactie@pzc.nl GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 13.30 - 17.30 uur - Soos met oa biljarten, kaarten en sjoelen KOUDEKERKE De Klimop, 14.00 - 16.00 uur - Welfare activiteiten (Kaar ten maken, hand werken etc.); De Couburg, 19.30 uur - Bridgen MIDDELBURG Baarsjesstraat 42, 08.30-10.00 uur - Recreatiewandelen van wijkvereniging 't Zand; Markt, 09.00-12.00 uur - Beach Games: Be achsoccer speciaal onderwijs; 15.30-18.00 uur Be ach Korfbal Clinics; 18.00-22.00 uur Be ach Korfbal senio ren; Cinema Middel burg, Achter de Houttuinen 30, 20.00 uur - De Film keuze van John Louws: Nostalghia OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00 -16.30 uur - Biljarten en Koers- bal VEERE Natuurcamping Het Veersche Gat, 19.30-21.00 uur - Wandeling gids Staatsbosbeheer WESTKAPELLE Markt, 20.00 uur - Zomerconcert Brass band OKK ZOUTELANDE Langstraat, 12.00-19.00 uur- Seizoensmarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34