Eén keer winnen: 10.000 euro 'Werkstraf voor duw heggenschaar' Keukens Silvana Bauer ging Lesley Kerkhove voor als Zeeuwse tennisster op Wimbledon ZEELAND 3 Silvana Bauer kwam als Zeeuwse in 2002 ver in het juniorentoernooi. Ze werd uitgeschakeld door Sjarapova. Keuken^/ Tennisster Lesley Kerkho ve kan niet alleen sportief succes boeken op Wim bledon, ook in financieel opzicht kan de 23-jarige Zierikzee se een flinke slag slaan. Mooi nieuws kwam er vorige week al, toen bekend werd dat ze toegela ten was tot de kwalificaties van het grastoernooi. Dat betekende immers dat ze een startpremie van ruim 5000 euro opstrijkt. Wint ze één partij in de voorron des, dan krijgt ze meer dan 10.000 euro op haar bankrekening bijge schreven. Elke ronde die ze verder komt, zorgt voor een verdubbe ling van het prijzengeld. Wimbledon heeft een immens bedrag aan geld te verdelen de ko mende weken: 26,75 miljoen Brit se pond, omgerekend 37,27 mil joen euro. Dat is 7 procent meer dan in 2014. De spelers en speel sters in het kwalificatieschema profiteren daarvan mee. Kerkhove, die in haar hele car rière tot nu toe 86.000 euro ver diende, moet in totaal drie wed strijden winnen om in het hoofd- schema te komen. Gisteravond werd bij de loting bekend dat ze als eerste de ervaren Francaise Julie Coin treft. Als het weer mee zit, staan zij vandaag tegenover el kaar. Coin is de nummer 200 van de wereld, terwijl Kerkhove 203e staat. In 2013 speelde de Zeeuwse al twee keer tegen de Francaise en beide keren verloor ze. Kerkhove is de eerste Zeeuwse in twintig jaar die meedoet aan het seniorentoernooi op Wim bledon. Stephanie Rottier uit Sint-Jansteen was in 1995 de laat ste. Zij kwam toen weliswaar rechtstreeks in het hoofdtoernooi, maar leed al in de eerste ronde een nederlaag. haar nog helder voor de geest. „Ik stond op een nog best wel belang rijke bijbaan. Er zaten veel men sen op de tribune. Sjarapova was toen ook al wel een speelster van wie men veel verwachtte." De Russin, die toen vijftien was, maakte het ook waar. In 2004 won ze als zeventienjarige al het vrouwentoernooi van Wimble don en weer een jaar later was ze de nummer één van de wereld. Bauer: „Heel veel meiden tegen wie ik toen speelde, zijn later door gebroken. Ook Jelena Jankovic, Ana Ivanovic en Marion Bartoli bijvoorbeeld. En ik deed vaak wei nig voor hen onder. Ik kon blijk baar best wel een aardig balletje slaan." De carrière van de Zeeuw se knakte echter in de knop. Ze ging aan de spanningen ten onder en stopte abrupt. Tegenwoordig is ze tennislerares. Bauer volgt de verrichtingen van Kerkhove op de voet. „Ik heb veel respect voor wat Lesley doet. Dag in, dag uit knokt ze om hoger te komen op de wereldranglijst. Nu blijft ze een beetje hangen rond de tweehonderdste plek, maar het is ook moeilijk om te stij gen. Kijk, het is makkelijker om te stoppen dan om door te gaan. Zij kiest altijd voor het laatste." „Ik gun Lesley echt een succes op Wimbledon", vervolgt de Beve- landse. „Als ze één of meer par tijen wint, komt ze weer een stap je bij haar echte droom. Ze is al ver gekomen in haar carrière, maar is er nog niet." Lesley Kerkhove komt vandaag in actie op Wimbledon, het be kendste en belangrijk ste tennistoernooi ter wereld. De 23-jarige Zierikzeese speelt in de eerste ron de van de kwalificaties. Silvana Bauer uit Wolphaartsdijk weet precies hoe zij zich zal voelen. Der tien jaar geleden stond de 29-jari- ge tennisster zelf op het heilige gras in Londen. „Vooral als je aan het toernooi begint, is het heel speciaal", zegt ze. „Je hebt toch een paar wedstrijden nodig om daaraan te wennen. De sfeer is er anders dan elders. Alles is er zo netjes, er wordt nog meer gelet op hoe je je gedraagt. Ik zie het nog al lemaal zo voor me." Bauer was in Nederland net na de eeuwwisseling het grote tennis talent. In 2001 debuteerde ze op Wimbledon. Ze haalde de tweede voorronde van het meisjestoer- nooi. Een jaar en vele successen in het jeugdcircuit later kwam ze be ter uit de verf: ze bereikte de der de ronde van het hoofdschema. „Weet je door wie ik uitgescha keld werd? Maria Sjarapova! Ik won nog bijna de eerste set. Ik kwam met 5-2 voor. Maar ja, toen begon ik na te denken. Zo van: straks kom ik misschien wel nóg een ronde verder. De wedstrijd draaide volledig om en ik verloor." Die partij - één van de hoogte punten uit haar carrière - staat Die eigenaar raakte ruim een jaar geleden gewond aan zijn hals toen hij ruzie kreeg met Bern- hard van A. uit Breskens. Van A. is klusjesman op Schoneveld en was vrijdagmiddag 30 mei 2014 de heg van een buurman aan het bijwerken met een elektrische heggenschaar. Volgens Van A. wil de man al jaren dat zijn eigen heg niet door hem gesnoeid wordt. Daarom komt hij ook niet aan 'zijn heg'. Maar die 30e mei was hij bezig met een andere heg, die van zijn Luxemburgse buurman. Volgens Van A. was de eige naar eerst aan het 'kwekken'. Maar vervolgens kwam die eige naar op hem af en dacht hij dat 'Je gaat toch niet in iemands richting duwen met een draaiende heggenschaar' Miranda Paapen, officier van justitie hij werd aangevallen. Daarop hield hij zijn armen, 'in een re flex', beschermend voor zijn ge zicht, met in zijn beide handen de draaiende heggenschaar. De rechtbank wees erop dat Van A., direct na het incident, te genover de politie vertelde dat hij met zijn heggenschaar in de rich ting van de ander duwde om hem zo op afstand te houden. De verdachte vertelde ook dat het incident voor hem grote ge volgen heeft. Een deel van de eige naren van Schoneveld wil hem kwijt, anderen willen hem juist houden. En met zijn gezondheid, en die van zijn vrouw, gaat het sinds die tijd slecht. Officier van justitie Miranda Paapen vindt dat sprake is van een poging tot zware mishande ling. „In uw eerste verklaring zegt u dat u duwt. Je gaat toch niet duwen met een draaiende heggenschaar." Ze zei ook dat het slachtoffer een groot litteken heeft in zijn hals. Ze eiste een werkstraf van tachtig uur waar van de helft voorwaardelijk. Van Asselt vroeg om vrij spraak. „Het gaat om een stom in cident, een ongelukje, verder niets." Hij wees er ook op dat het Openbaar Ministerie deze zaak aanvankelijk zelfs buiten de recht bank om wilde afhandelen. Uitspraak 6 juli. ruime keuze, voor elk budget ook uoor uw totale keukenverbouwing DINSDAG 23 JUNI 2015 *Wennen aan het heilige gras' Lesley Kerkhove jaagt in Londen op zowel sportief als financieel succes. De Zierikzeese treft vandaag in de eerste kwalificatieronde de Frangaise Julie Coin, foto Lex de Meester Om het hoofdschema te bereiken op Wimbledon heeft Lesley Kerkhove drie zeges nodig. door Roeland van Vliet Silvana Bauer Maria Sjarapova MIDDELBURG. „We kennen ze alle maal, de raszeikerds, die klagen over de blaadjes die van de boom vallen, die een parkeerplekje voor hun eigen deur willen." Advocaat Henk van Asselt typeerde op die manier een eigenaar van een va kantiewoning in Park Schoneveld bij Breskens. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Spoorstraat 18c plffC 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31