Europa dicht bij akkoord na nieuwe voorstellen Gemopper over Grieks gekluns Deelname Wimbledon is lucratief voor Lesley Kerkhove Ontvoerde Nederlandse vrouw is gezicht van hulporganisatie 16 Europa kan zijn noodscenario's opbergen. Donderdagavond wordt het akkoord waarschijnlijk goedgekeurd. er*" BRUSSEL. Alle hoofdrolspelers lie ten zich gisteren voorzichtig posi tief uit over de mogelijkheid dat de Griekse crisis de komende 72 uur goeddeels wordt opgelost. De negentien eurolanden zullen naar verwachting donderdaga vond het akkoord tussen Athene en de drie schuldeisers goedkeu ren. De voorstellen uit Athene die pas in de loop van de ochtend in Brussel aankwamen zijn 'de eer ste echte sinds weken', aldus Euro pees president Donald Tusk, die de top van gisteravond uitschreef en voorzat. Hij vindt de gesprek ken de laatste dagen 'bemoedi gend'. Ook eurogroepvoorzitter Dijs- selbloem (afgelopen donderdag nog uitgesproken hard tegen de Grieken) sprak na een eerste blik op de voorstellen over 'een goede basis voor nieuw overleg' en 'een mogelijk akkoord later deze week'. Wel moet er nog veel worden ge checkt en gerekend, aldus Dijssel- bloem, om te zien of de alternatie ve Griekse bezuinigingsvoorstel len degelijk en houdbaar zijn en dezelfde opbrengst hebben als de voorstellen die ze vervangen. „Ik wil een akkoord dat standhoudt, we moeten hier niet over drie maanden weer zitten." „We zijn op de goede weg, maar hebben nog een stuk te gaan", vond ook Commissievoor zitter Juncker, al maanden de cen trale onderhandelaar op de achter grond. Hij legde zijn hand op de schou ders van Tsipras en gaf hem klei ne klapjes in zijn gezicht. Tsipras bezocht gisteren eerst Juncker om hem en andere hoofdrolspelers -Dijsselbloem, Tusk, Lagarde (IMF) en Draghi (ECB) - uitleg te geven. „Het is tijd voor substantië le en valide voorstellen die ons land weer groei, sociale rechtvaar digheid en samenhang brengen", aldus de Griekse premier. De euro en de beurzen reageer den positief op de voorzichtig waarderende woorden van Dijssel bloem. De spanning van debatten op het scherp van de snede met het drama van een dreigende Grexit op de achtergrond bleef achterwege. In plaats daarvan Ik wil een akkoord dat standhoudt Dat we niet over drie maanden hier weer zitten.' spuwden verschillende ministers wel stevig hun gal over de Grie ken. Want nadat ze hun schuld eisers vijf maanden aan het lijntje hadden gehouden, stuurden ze zondagavond tóch eerst de ver keerde voorstellen naar Brussel. De goede kwamen pas maandag morgen. Gevolg: balende ministers die bij aankomst van toeten noch bla zen wisten en een eurogroep die bij gebrek aan tijd geen advies kon uitbrengen aan de 19 regeringslei ders later op de avond. Kortom, zowat heel Europa was voor niks gemobiliseerd. „We zijn op de goede weg, maar we hebben nog een stuk te gaan." „Het is tijd voor substan tiële en valide voorstellen die ons land weer groei, sociale recht vaardigheid en samenhang brengen." „Mogelijk komt er deze week een akkoord." Pagina 4 en 5: 24 uur op de rand van faillissement De buitengewone veerkracht van Cyprus 19 miljard euro had Nederland kwijt kunnen raken www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 23 juni 2015 257e jaargang nr. 145 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Nog veel wolken Grieken uiteindelijk toch gered door Frans Boogaard Jeroen Dijsselbloem, eurogroep 8 711688 555530 ZEELAND 2 3 PAGINA 3 In Hart Ziel Frederikvan den Broek levert gevecht met de tijd om een app voor kankerpatiënten af te krijgen Jean-Claude Juncker voorzitter Europese Commissie Alexis Tsipras premier Griekenland >i. Jeroen Dijsselbloem voorzitter eurogroep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1