Duizenden zien 'Moeder aller veldslagen' Rooms- katholieke kerk verdwijnt na 112 jaar uit Rilland 'Plassen op de fiets, hoe gaat dat?' Roep om standaard GPS Vervoerders van gevaarlijke stoffen over het spoor blijven laks met infor matie. Dat leidt tot gevaarlijke situaties. Ontslag na slaan van een olifant DEN HAAG. Op rangeerterreinen staan te vaak treinen met gevaarlij ke stoffen waarvan niet bekend is wat er in zit of wie de vervoerder is. „Hulpdiensten kunnen er niet van uitgaan dat de informatie ook betrouwbaar en feitelijk juist is", concludeert de Inspectie Leefom geving en Transport (ILT). „Dit kan bij een calamiteit tot levensbedreigende situaties lei den, zowel voor het personeel van hulpdiensten als voor trein- en emplacementpersoneel." Vorig jaar controleerde de in spectie van 412 treinen de informa tie over de lading. In 37 gevallen bleek er iets niet in orde. In 14 ge vallen ging het om onjuiste infor matie. „De overtredingen variëren van onjuiste treinsamenstellingen tot het geheel ontbreken van informa tie over treinen met gevaarlijke stoffen die op het spoor aanwezig waren", aldus de ILT. In 33 gevallen werd proces-ver baal opgemaakt, 16 keer werd een dwangsom geïnd. In januari 2011 leidde slechte in formatie over wagonladingen tot een bijna-ramp op rangeerterrein de Kijfhoek bij Zwijndrecht. Het was niet bekend wat er in de wa gons zat, die vlakbij bij een bran dende tankwagon ethanol ston- 'Zijn er ook op de Kijfhoek overtredingen geconstateerd. Waarom weet ik dat niet?' den. De A16 werd afgezet en woningen in de nabijheid wer den ontruimd uit vrees voor een enorme explosie. Pas na uren konden de wagons met resten lpg weggesleept worden. Prorail en Keyrail werden ver oordeeld tot hoge geldboetes en de in de kiem gesmoorde ca lamiteit was reden om het vei ligheidsregime duchtig aan te passen. Burgemeester Dominic Schrijer van Zwijndrecht is ge schrokken van het nieuwe in spectierapport. Hij is boos dat hij niet is geïnformeerd. „Zijn er ook op de Kijfhoek overtre dingen geconstateerd? Waarom weet ik dat niet?" aldus Schrijer. De inspectie zegt dat er snel plannen moeten komen om de veiligheid te verbeteren. Dat kan onder meer door alle wa gons voor gevaarlijke stoffen te voorzien van gps. Schrijer: „GPS is standaard op de weg, bij de scheepvaart en in de lucht. Waarom niet op het spoor?" Staatssecretaris Wilma Mansveld van Infrastructuur en Milieu laat de Tweede Ka mer weten dat de informatie voorziening ook wat haar be treft nog niet op orde is. Ruim achthonderd deelnemers werken zich op de 3,10 of 21 kilometer bij de PZC Familieloop in het zweet, foto Lex de Meester WILNIS. Circus Renz International heeft een medewerker op staande voet ontslagen die een olifant had mishandeld in het Utrechtse Wil ms. Een voorbijganger had het in cident gefilmd en op Facebook ge zet. Op internet ontstond daar door veel verontwaardiging. Op de video is te zien hoe de mede werker de olifant tikken geeft met een knuppel. De familie Renz „betreurt ten zeerste" wat er gebeurd is, aldus een zegsvrouw. ZEELAND 16 17 www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 22 juni 2015 257e jaargang nr. 144 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 ,o Geregeld een bui Giftreinen blijven linke soep door Ton Voermans Dominic Schrijer, burgemeester Zwijndrecht 37 Vorig jaar stelde de inspectie bij 37 van de 412 gecontroleerde treinen fouten vast. In 14 geval len ging het om onjuiste informa tie. SPORT 10T/M 13 Kijk verderop in deze krant of surf naar: Voordeeluitjes.nl/ma22 7 11688 5555:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1