Maatschappelijke Innovatie in Zeeland zlm. BI dgr n. progress Hanse Staalbouw investeert in geavanceerde plasmasnijtafel Hanse Staalbouw -^dethon Hanse Staalbouw uit Nieuwerkerk heeft haar machinepark uitgebreid met een gloednieuwe plasmasnijtafel. Deze is speciaal ontwikkeld voor het snijden van platen variërend in dikte van 3 tot 60 mm van staal, roestvrij staal en aluminium. De Weel 13 4306 NV Nieuwerkerk T: 0111-64 13 33 I: www.hansestaalbouw.nl E: info@hansestaalbouw.nl (advertorial) Sociale Werkbedrijven staan midden in de maatschappij. In Zeeland werken zij steeds vaker samen met het bedrijfsleven. Zo stond ook ZLM Verzekeringen in Goes open voor samenwerking met Sociaal Werkbedrijf Dethon; dit keer om een deel van het door Bladgroen ontworpen interieur te vervaardigen. In hetzelfde project koos ZLM bewust voor LED-verlichting van Leds Progress uit Vlissingen; niet alleen vanwege hun uitstekende verlichtingsproducten, maar ook omdat zij in de productie samenwerken met Orionis, De Betho én Dethon. ZLM Verzekeringen draagt met haar project bij aan een vorm van maatschappelijke innovatie in Zeeland en stelt de sociale werkbedrijven in staat om zichzelf, net als andere bedrijven, verder te ontwikkelen. De samenwerking tussen ZLM, Dethon, Bladgroen, Leds Progress en de verschillende (bouw)bedrijven zorgde voor sociale, creatieve en houdbare oplossingen voor de veranderende kantooromgeving van ZLM Verzekeringen in Goes. Maatschappelijk ondernemen leidt zo tot maatschappelijk innoveren! "Samen bieden wij volwaardig werk aan mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Maatschappelijke Innovatie waar we in Zeeland trots op mogen zijn." Edwin van den Berghen, directeur Dethon "ZLM bouwt aan de toekomst. Het doet me goed dat we met ons bouwproject konden bijdragen aan werk voor de sociale werkbedrijven. Het vakmanschap en het plezier dat zij uitstralen, zie je helemaal terug in het geleverde werk. Zij tevreden, wij tevreden!" Bram de Jonge, directeur ZLM Verzekeringen Uitbreiding kantoor ZLM Verzekeringen Goes Maatwerkmeubilair: Sociaal Werkbedrijf Dethon Hulst Led-verlichting (merk: llluxtron): Leds Progress Vlissingen Ontwerp kantooromgeving: Bladgroen Middelburg verzekeringen de medewerkers, want het bestur ingssysteem is grotendeels hetzelfde. Ook werkt de plasmasnijmachine erg schoon, wat het werk voor de machine proces-operator prettig maakt. De machine maakt efficiënt gebruik van materiaal, waardoor er weinig restafval is. Bovendien kan er door de precieze afstelling van de machine een heel nauwkeurige maatvoering gehanteerd worden. Ten slotte is de machine in staat een 'true hole' te maken. Veel machines maken een conisch gevormd gat, deze maakt een recht cilindervormig gat," besluit Jochem. Famililebedrijf Hanse Na jaren van crisis, ziet het er naar uit dat de markt ook in de bouw weer wat aantrekt. Al heeft Hanse Staalbouw daar volgens Jochem niet veel last van gehad. "We hebben dagelijks zon 150 man die voor ons aan het werk zijn, 119 man (en enkele vrouwen) in vaste dienst en rond de 30 ingeleende krachten. We zijn dus veel buiten de regio aan het werk; zeg maar "150 km" rondom Nieu werkerk. Maar ook in België wordt regelmatig wat gebouwd. Want we willen ons ook internationaal pro fileren. Het familiebedrijf bestaat al meer dan honderd jaar. In eerste instantie functioneerde het bedrijf als wagenmakerij en later als smederij die voornamelijk gericht was op landbouw. Ondanks dat de naam doet vermoeden dat Hanse Staal bouw voornamelijk staalconstructies maakt, gaat hun werk veel verder dan dat. Het bedrijf is een totaalbouwer van allerlei bedrijfspanden in de agrarische, industriële en utiliteits sector die doorgaans 'turnkey', oftew el kant en klaar worden opgeleverd. Daarnaast worden ook deelprojecten uitgevoerd in combinatie met bou wkundige aannemers, waarbij Hanse Staalbouw de staalconstructie en eventueel meerdere delen verzorgt. Efficiënter werken Jochem de Jonge, van Hanse Staal bouw, is erg blij met de aanschaf van de plasmasnijtafel. "Voor zover wij weten zijn wij het enige bedrijf in Zeeland die deze machine in huis heeft. Ook al is het een flinke inves tering, we kunnen hierdoor wel een enorme slag maken in de planning en flexibiliteit." De machine biedt een aantal voordelen. Platen kunnen niet alleen snel en efficiënt gesneden worden, maar door de roterende 3D-kop kunnen platen ook onder alle mogelijke hoeken gesneden worden. Hierdoor kan al het snijwerk nu bij het bedrijf in huis gedaan worden en zijn ze niet meer afhankelijk van derden. Gebruiksvriendelijk Verder komt de machine uit de stal van Voortman, waar ook veel andere machines bij Hanse Staalbouw vandaan komen. "Dat is prettig voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 94