fi 270 Vluchten voor de vulkaan Vier nep-ambulancebroeders opgepakt in Engeland In een ambulance vermoeden ze vast geen drugs, dachten vier Nederlandse mannen die drugs smokkelden. 8 NIEUWS Jager schiet per ongeluk hond dood Ruzie over oud skelet MOUNT SINABUNG BARST UIT HOOFDDORP Hoe lang Noord-Hollan ders Leonard B. (55), Dennis V. (28), Ri chard E. (50) en Olof S. (37) al bezig wa ren met hun 'koeriersdienst', wil de En gelse politie nog niet zeggen. Het bedrijf 'Internationale Ambulance Team B.V.' van Hoofddorper Olof S. bestaat op pa pier sinds 12 augustus 2014. Misschien kreeg hij het cadeau, want 12 augustus is ook de verjaardag van Olof S. De activiteiten: 'internationaal liggend ambulancevervoer van perso nen'. Het bedrijf telde 1 werknemer en een startkapitaal van 1 euro. In de praktijk, zo bleek deze week, ging het om het ordinaire, maar zeker lu cratieve vervoer van drugs. En niet be doeld als verdovend middel voor gewon den. Dat was al snel duidelijk nadat de politie het busje afgelopen dinsdag in het Engelse Smethwick, niet ver van Bir mingham, in beslag nam en leeghaalde. Er bleken 270 kilo pakken cocaïne, heroï ne, xtc-pillen en amfetamine te zijn ver stopt in kastjes, interieurpanelen en in de bodem van deze Nederlandse ambu lance. De twee chauffeurs waren verkleed als ambulancepersoneel en werden in Birmingham opgewacht door twee 'col lega's'. De Engelse politie rekende ze al le vier in: Olof S. en Leonard B. uit Hoofddorp, Dennis V. uit Vijfhuizen en Richard E. uit Amsterdam-Oost. „Zo hebben ze het in elk geval hier opgegeven", zegt Richard Sellors van de Britse National Crime Agency. Omdat het onderzoek nog gaande is, kan Sellors niet zeggen of het kwartet al lang in de gaten werd ge houden en hoe ze de mannen pre cies op het spoor zijn gekomen. „Het is werk van ons surveillanceteam. Dit is niet de climax van een langlo pend onderzoek. Het is eerder an dersom: we hebben ze ontdekt en nu begint het onderzoek pas echt. Ik weet dus niet of dit al een week aan de gang was of jaren." In elk geval één van de vier man nen, Olof S., heeft een geschiedenis in oplichterij. SBS besteedde al eens aan dacht aan de voormalig taxichauffeur die als aannemer vooral geld kwam in nen en half werk afleverde. Er bestaat zelfs een website waarop gewaar schuwd wordt voor de 'gewetenloze' Olof S. Van de andere drie verdachten is minder bekend. Opvallend is de foto die Richard E. vorig jaar op zijn Face- bookpagina plaatste: een foto van zich zelf in het tenue dat bij zijn nieuwe 'baan' als 'ambulancechauffeur' hoort. De foto is van september 2014, een maand nadat Olof S. z'n ambulancever voersdienst had opgericht. De jongste ambulancebroeder, Dennis V., heeft op papier een koeriersdienst in Vijf huizen. Na hun arrestatie deed de Neder landse politie huiszoekingen op twee adressen: in Hoofddorp en Zwanen burg. Daarbij werden tien ambulan ces, waardevolle spullen en bankreke ningen in beslag genomen. De vier verdachten werden donder dag officieel aangeklaagd en blijven minstens tot 2 juli in voorarrest. Naast de vier Nederlanders werden ook twee mannen uit Londen opgepakt. Die zijn wél weer op vrije voeten maar blijven ook verdachten. Een jager die zondag in het Noord-Hollandse een hond aanzag voor een vos, heeft dit dier daarop doodgescho ten. Dat heeft de eigenaar van de hond tegen RTV Noord-Holland gezegd. Het voorval vond plaats voor de ogen van twee kinderen. De eigenaar wil dat maatrege len worden getroffen tegen de jager. „Hoe blind ben je als je door je vizier kijkt en een hond verwart met een vos?" De jager ontkent overi gens een hond te hebben doodgeschoten. Genetisch onderzoek op een 9.000 jaar oud skelet skelet dat is gevonden in Noord-Amerika, toont aan dat het van een indiaan was. Dat is op zich geen verras sende conclusie, maar daar door ontstaat wel meteen discussie over de toekomst van de beenderen. Amerika nen van Indiaanse afkomst willen dat het skelet met eer bied wordt herbegraven, ter wijl wetenschappers graag meer onderzoek willen doen. Over het skelet zijn al veel rechtszaken gehouden. MENSEN KARO. Het is donker en stil in het Karo-regentschap in de Indonesische provincie Noord-Sumatra. De as van de Mount Sinabungvulkaan vult de lucht boven een verlaten kerk tijdens een eruptie. De vulkaan was na een laatste uitbarsting in 1600 lang inactief. In 2010 spuwde de vul kaan weer as de atmosfeer in en werd lava gezien die de krater uitliep. Ook waren er erupties in 2013 en februari 2014. Er zijn sinds die tijd meer dan 10.000 mensen geë vacueerd. foto Sutanta Aditya/AFP Ziekenauto blijkt dekmantel cokehandel door Victor Schildkamp Er bleken 270 kilo pakken cocaïne, heroïne, xtc-pillen en amfetamine te zijn verstopt in kastjes, interieurpanelen en in de bodem van deze Nederlandse ambulance. Richard E., een ver dachte. foto Facebook De ambulance waarin de drugs werd vervoerd, foto NCA ZUIDERMEER KOPENHAGEN ANKIE BROEKERS-KNOL Voorzitter Eerste Kamer Ankie Broekers-Knol (68) wordt opnieuw voorzitter van de Eerste Kamer. Ze heeft zich als enige kandi daat gesteld voor het voor zitterschap van de vorige week aangetreden nieuwe senaat. De liberaal is al sinds 2 juli 2013 voorzitter van de Eerste Kamer. Dinsdag is de officiële stemming. Die gaat ook door als er maar één kandidaat is. ONNO HOES Beelden PowNed offline De verborgencamerabeel- den van afspraakjes die bur gemeester van Maastricht Onno Hoes eind vorig jaar had met een jonge jongen, zijn door omroep PowNed verwijderd van de eigen web sites en uitzendinggemist.nl Hoes eiste dat voor de rech ter. De voorzitter van Pow Ned verklaarde de beelden te hebben verwijderd, zo lang het proces loopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8