Topvrouwen in Zeeland Volgens het Technocentrum Zeeland groeit het aandeel meiden in de tech niek, maar het loopt nog wel achter bij het landelijk gemiddelde. In verge lijking met vijf jaar geleden zijn er nu bijna 400 meiden meer die een techni sche opleiding volgen. de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland De afgelopen jaren heeft het onder wijs in Zee land hard zijn best ge daan meer meiden te interesseren voor een technische studie. Er zijn techniekambassa deurs en vrouwelijke rolmodel len actief die op scholen hun en thousiasme voor techniek willen delen. Ook wordt er een magazine voor meiden uitgegeven; Girls Fu ture. Het lijkt te helpen, want het aan tal meiden in Zeeland dat kiest voor een technische opleiding, neemt toe. Of die toename iets te maken heeft met de diverse pro jecten om techniek bij meiden te promoten, is volgens Ad van Hoek van Scalda moeilijk te meten. "Als meiden kiezen voor techniek, komt dat dan door een campagne, een leuke excursie of gewoon door familie of vriendinnen? Dat weet je nooit precies." Bewuste keuze Bij Wolter Dros in Heinkens- zand werkt zo'n driehonderd man. En een handjevol vrouwen. Nicole Stoelwinder is er hoofd en gineering en calculatie. Zij koos ooit bewust voor een technische opleiding. "Ik heb het niet van huis uit meegekregen, mijn vader was fruitteler. Maar ik vond de combinatie van commercieel en technisch in de opleiding com merciële werktuigbouwkunde heel interessant. We zaten met drie meiden in het eerste jaar. Ik was de enige van die drie die koos voor de commerciële richting. Ik heb me nooit echt laten leiden door wat iedereen doet, ik doe wat ik leuk vind." Na de HTS werkte Stoelwinder een tijdje in Amsterdam, maar kon daarna bij Wolter Dros aan de slag. Inmiddels werkt ze er al 18 jaar. "Eigenlijk heb ik nog nooit een reden gehad om weg te gaan. Ik heb een heel breed pakket van woningbouw tot utiliteitsbouw en vind het erg leuk om de wensen van een klant te vertalen naar de techniek. Het is een uitdaging om uit te zoeken hoe we aan alle eisen kunnen voldoen." Bij binnenkomst zijn klanten vaak verrast als ze zien dat ze met een vrouw te maken hebben. "Dat zeggen ze soms zelfs ook. Maar als we dan aan tafel gaan en ze zien wat je kunt, dan is het ook goed. Je hoeft je maar een keer te bewijzen." Bij Wolter Dros weten ze inmid dels wel wat ze aan Nicole heb ben. Het bedrijf staat dan ook ze ker open voor meer vrouwen in de techniek. Commercieel manager Martin Adriaanse: "Wolter Dros is een prima plek voor scholieren en studenten die de technische kant op willen. We zijn een erkend leerbedrijf en door het jaar heen hebben we hier heel wat stagiairs en afstudeerders over de vloer. We hebben hen veel te bieden. We zijn ook het installatiebedrijf om de hoek en doen dus zowel grote als kleine projecten. Dat weten men sen vaak niet, maar je kunt bij sta geplekken denken aan richtingen als elektra en werktuigbouw, in utiliteit en industrie, automatise ring, commercieel, administra tief. Mensen zijn onze waarde. Natuurlijk verwachten we van ie dereen een proactieve werkhou ding, maar het is een wisselwer king. We bieden elkaar inspiratie. We kunnen jonge mensen dingen leren en zij kunnen dat op hun beurt ook aan ons." Danny Hollestelle (1975) uit Kapelle is dit jaar gekozen tot Nederlands Zakenvrouw van het Jaar. Hollestelle komt uit een onderne mersfamilie. Ze is de zesde generatie die het bedrijf be stuurt. In 2007 nam zij de leiding over van haarvader. Danny Hollestelle studeerde commerciële werktuig bouwkunde aan de HTS in Vlissingen en Bedrijfskunde aan Nijenrode Business Universiteit. Hollestelle zit verder in het bestuur van de Brabants Zeeuwse Werkgevers vereniging en Regionaal Leerbedrijf Vakwerk. Sinds 1 november 2011 zwaait Nathalie de Muynck de scepter over Zeeland Refinery, het vroegere Total. Een miljoenenbedrijf met 650 medwerkers. De 51-jarige De Muynck komt oorspronke lijk uit Gent waar ze op haar achttiende ging studeren voor ingenieur. Deze vrouwelijke algemeen directeur werkt al bijna 25 jaar bij de Total-groep en begon haar carrière bij Total Raffinaderij Antwerpen. Daarnaast heeft De Muynck diverse technische en economische functies bekleed in de raffinaderij in Duitsland en op het hoofdkantoor van Total in Parijs. Emilie Schotte is commissaris bij Koninklijke Zeelandia Groep BV, het Zierikzees miljoenenbedrijf dat met zijn bakkerijproduc ten in ruim zeventig landen actief is. In het dagelijks leven is Schotte onder meer actief als docent aan de rechtenfaculteit van de Universiteit van Amsterdam en als rechter bij de Rechtbank van Den Haag. Scarlett Kwekkeboom nam de leiding over Istimewa Elektro in 1996. Het elektrotechnisch installatiebedrijf verkeerde in zware omstandig heden sinds het overlijden van haar vader in 1993. Ze bouwde de onderneming uit tot een belangrijke speler in de markt. Ze verkocht het bedrijf eind 2007 aan Stork. Sinds enkele jaren is Scarlett Kwekke boom eigenaar van organisatie adviesbureau Janse Janse in Goes. In 2001 was ze de eerste Zeeuwse die gekozen werd tot Zakenvrouw van het Jaar. Teksten Mariska den Hartog en Annet van de Ree Foto Lex de Meester Deze vrouwen zijn rolmodel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 86