I Aannemers opgelet, AVA 2013 is gewijzigd! Op 1 juli 2005 is het Ondernemersnetwerk voor Vrouwen Zeeland (OvVZ) opgericht. Het zakelijke netwerk biedt een inspirerende omgeving aan vrouwelijke ondernemers die zichzelf verder willen ontplooien én een klankbord willen zijn voor andere ondernemende vrouwen in en nabij Zeeland. Op 20 juni vieren de ondernemende vrouwen het jubileum met een besloten feest. HAANS 0 De Ondernemer Zeeland 4 5 organiseerden wij het afgelopen jaar een bezoek aan het Zeeuws Museum met aansluitend 'boek- speeddaten' en de interactieve workshop Commerciële vaardig heden en gedrag van mensen." Verder waren er een presentatie Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen in combinatie met de interactieve 'Duurzaam Doe Jezelf-Show', een lezing fotogra fie en een golfclinic. "Een aantal van deze componenten zijn terug te vinden in ons feestprogramma van 20 juni dat in Middelburg plaatsvindt en bestaat uit een high tea, rondvaart, stadswande ling, komische act en een jubile umdiner." Het netwerkjaar van het OvVZ loopt van september tot en met augustus. Dit wordt altijd begin september gestart met een Alge mene Ledenvergadering, die uit sluitend voor de leden toeganke lijk is. "Hetzelfde geldt voor ons traditionele Nieuwjaarsontbijt. Bij de overige bijeenkomsten zijn introducés eenmalig welkom te gen een kleine vergoeding." Het OvVZ maakt zich op voor de volgende tien jaar. Daar zijn wel leden voor nodig, want zoals dat bij elk netwerk of vereniging het geval is, komen en gaan er ook hier elk jaar weer ondernemende vrouwen. "Graag begroeten wij dan ook on dernemers of vrouwen die dat op korte termijn willen worden. Voor meer informatie kunnen zij altijd vrijblijvend contact met ons op nemen via www.ovvz.nl of info@ ovvz.nl. Het OvVZ is al tien jaar een sterk netwerk en zal dat de komende tien jaar ook blijven. Wij als bestuur gaan ervoor", verze kert Mary Beije. Binnen het OvVZ staan het in een informele sfeer netwerken, infor matie uitwisselen, ken nis delen en elkaar in spireren centraal. Kernbegrippen daarbij zijn 'kort en bondig', maar vooral 'met inhoud'. Het netwerk telt rond de 70 leden die werk zaam zijn in de meest uiteenlo pende branches: van advocatuur tot kunst, van zorg tot techniek, van marketing communicatie tot allerlei andere vormen van za kelijke dienstverlening. OvVZ-leden zijn onderne mende, innovatieve en inspire rende vrouwen. Zij zijn in staat om hun talenten, ambities en mogelijkheden te ontdekken en verbindingen te leggen en zetten hun eigen zakelijke netwerk in waar dat mogelijk is, zegt voorzit ter Mary Beije. Het bestuur bestaat momenteel uit vier personen die hun taak op vrijwillige basis verrichten. Dat zijn naast Beije, Loes van der Hoeven (secretaris en PR), Marja Droste (penningmeester) en Ka rin Smallegange (ledenadminis tratie). Er zijn vacatures voor de functies van social mediabeheer- der/webmaster en van penning meester, omdat de huidige na dit verenigingsjaar vertrekt en zich niet herkiesbaar stelt. Per jaar organiseert het OvVZ ge middeld zes bijeenkomsten met wisselende thema's op diverse locaties verspreid over Zeeland. Mary Beije: "Als bestuur streven wij ernaar de bijeenkomsten zo breed mogelijk aan te bieden. Dat kan zijn in de vorm van een bedrijfsbezoek, een lezing, work shop, of een sportieve activiteit, waarbij wij elkaar nog beter leren kennen. BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL www.haansadvocaten.nl Ondernemende, innovatieve en inspirerende vrouwen Nieuwe leden Bijeenkomsten Mr. E. Gadzo (Edis) Advocaat Haans Advocaten Bergen op Zoom In de bouwwereld wordt veelvuldig gebruik gemaakt van gestandaardiseerde voorwaarden zoals de Algemene voorwaarden voor Aanneming van werk (AVA 2013) of de Uniforme administratieve voorwaarden voor de uitvoering van werken en van technische installatiewerken (UAV 2012). De AVA werd in 2013 al op een flink aantal punten gewijzigd en in december 2014 volgde een nieuwe wijziging. Artikel 17 van de AVA 2013 bevat een zogenaamd arbitraal beding. Die bepaling houdt in dat geschillen tussen een aannemer en consument-opdrachtgever uitsluitend beslecht worden door de Raad van Arbitrage voor de Bouw. Behoudens uitzonderingen, wordt de gewone civiele rechter daardoor buitenspel gezet. Jarenlang speelde onder bouwrechtjuristen de discussie of deze uitsluiting van de civiele rechter wel toegestaan was. Formeel wel, want de wet achtte een arbitraal beding niet onredelijk bezwarend voor de consument-opdrachtgever. Per 1 januari 2015 is de wet op dit punt echter gewijzigd en wordt het arbitrale beding wel als onredelijk bezwarend beschouwd bij consumentenovereen komsten. De wet is niet van toepassing op professionele opdrachtgevers. Het gevolg hiervan is dat een consument-opdrachtgever vernietiging van de van toepassing zijnde bepaling van de AVA 2013 kan inroepen. De Raad van Arbitrage zal zich dan onbevoegd achten en de kwestie zal alsnog bij de civiele rechter aanhangig moeten worden gemaakt. Deze beslommeringen wil de aannemer uiteraard graag voorkomen. En inmiddels is er een oplossing bedacht. In de per december 2014 herziene AVA 2013 is in artikel 17 de keuze voor de consument-opdrachtgever opgenomen. Voordat het geschil aanhangig wordt gemaakt, dient de aannemer aan de consument-opdrachtgever de keuze voor te leggen; de civiele rechter of de Raad van Arbitrage? Indien er binnen één maand geen keuze wordt gemaakt, dan is alsnog de Raad van Arbitrage bevoegd. Aannemers let dus op! In uw offertes en op overige verwijzingen naar de AVA 2013 zal telkens de zinsnede "herzien in december 2014" moeten worden toegevoegd. ADVOCATEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69