IMieuw ontslagrecht per 1 juli 2015 0 ndernemer HUUR EEN MODERNE BEDRIJFS- UNIT! Pietershfedia Dé plek waar uw communicatie begint! ww.pietersmedia.nl Vanaf 1 januari 2015 geldt de nieuwe Wet werk en zekerheid. De regels rondom de aanzegplicht, proeftijd en het concurrentiebeding zijn aanzienlijk veranderd. De nieuwe regels hebben mogelijk (financiële) consequenties voor uw bedrijf. Ook de volgende fase van deze wet leidt zowel direct als indirect tot extra kosten voor ondernemers. Per 1 juli 2015 geldt het nieuwe ontslag recht. De huidige ont slagvergoeding wordt dan vervangen door de tran sitievergoeding. Tevens gaat vanaf die datum de nieuwe ketenreeks voor opvolgende contracten voor bepaalde tijd in. Transitievergoeding U bent vanaf 1 juli 2015 wet telijk een transitievergoeding verschuldigd aan medewer kers met een vast contract die via het UWV Werkbedrijf of de kantonrechter worden ontslagen. Ook bij tijdelijke contracten die van rechts wege aflopen en op uw initi atief niet worden voortgezet, heeft de medewerker recht op die transitievergoeding, mits de medewerker ten min ste 24 maanden bij uw onder neming heeft gewerkt. Tenzij de medewerker een verwijt gemaakt kan worden bij het ontslag of het niet verlengen van het contract. De transi tievergoeding bedraagt 1/6 bruto maandloon per half dienstjaar. Bij langere dienst verbanden en een leeftijd van 50+ is deze vergoeding hoger plus enkele overgangs- en overbruggingsregelingen. Ketenreeks Vanaf 1 juli 2015 mag u een medewerker in totaal maxi maal 24 maanden een tij delijk contract aanbieden. Dit is in de huidige wet nog 36 maanden. Het maximaal aantal tijdelijke contracten blijft drie. Inleen van arbeid telt mee in de reeks. Onder de nieuwe wetgeving is pas sprake van een doorbreking van de ketenreeks bij meer dan 6 maanden tussen twee contracten, wat nu de helft is. Het moment voor een vast contract zal dus eerder plaats vinden. Enkele tips voor de praktijk Optimaal gebruik van de ke tenreeks is zinvol. Ter ver mijding van de transitiever- goeding adviseren wij u om het totaal van de contract- duur onder de 24 maanden te houden. Als daarna geko zen wordt om geen vast con tract aan te bieden, is er geen transitievergoeding verschul digd. Binnen de ketenreeks kan ingespeeld worden op de nieuwe regels ingegaan per 1 januari 2015, zoals de proeftijd en de aanzegplicht. Het blijkt overigens dat veel ondernemers nog onbekend zijn met de aanzegplicht, ter wijl dit direct een schadepost oplevert van (maximaal) een maandsalaris. Wij adviseren u uw (tijdelij ke) arbeidsovereenkomsten op alle onderdelen aan te la ten sluiten op de Wet werk en zekerheid, de gevolgen voor uw onderneming in kaart te brengen en er zo mogelijk ook op te anticiperen. ABAB Accountants en Adviseurs denkt hierover graag met u mee. Voor vragen en meer infor matie kunt u contact opne men met mr. Inge Titulaer, jurist bij ABAB Accountants en Adviseurs, via e-mail inge.titulaer@abab.nl of via telefoonnummer 013-4647100. ABAB Groep BV I: www.abab.nl E: info@abab.nl mr. Inge Titulaer 3A* Voor ondernemend werkend Zeeland U bereikt uw doelgroep beter met de Ondernemer de www.dok41.nl Social Media Fullfilment DM-mail Vormgeving Qm^en en prjnfen Direct aan de A58 Met loopdeur, keuken blok en internet S Oppervlakte ca. 60m2 ■f Parkeervoorziening Coaching, begeleiding en netwerk v" Vergaderfaciliteiten Pieters Media Groede/Goes 0117 377 170 info@pietersmedia.nl ADVERTORIAL ACCOUNTANTS EN ADVISEURS De Ondernemer nieuwe stijl brengt meer nieuws en is servicegerichter met een uitgebreide ondernemerskalender, een overzicht van interessante workshops, tips en vermelding van carrière switches. Europese Unie Meer informatie? deOndernemer Zeeland T 088-0139995 E adverteren.zeeland@wegenermedia.nl G ra ede Adwords campagnes Websites Marketing- en communicatieadvies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68