Kristoff houdt Sagan af van zijn derde etappezege in Zwitserland douche en liefdevolle knuffels maken in derde etappe Ster ZLM Toer SPORT 7 UCI en ASO op ramkoers Blokhuijsen naar Stressless De internationale wielrenunie UCI en de Franse organisator van sportwedstrijden ASO lig gen op ramkoers. De ASO, die be langrijke wielerkoersen als de Tour en Vuelta organiseert, dreigt zijn races van de UCI-ka- lender af te halen als de hervor mingen binnen de mondiale wie lerbond zo langzaam blijven gaan. De ASO organiseert naast de Rondes van Frankrijk en Span je ook onder meer Parijs-Rou- baix, Luik-Bastenaken-Luik, Pa- rijs-Nice en Parijs-Tours. Het Franse sportbedrijf heeft in een brief aan de UCI erop aangedron gen de aangekondigde hervor mingen te versnellen. Luiten haalt nu wel de cut bij US Open Golfer Joost Luiten heeft zich op de tweede dag van de US Open gehandhaafd in de top van het klassement. De 29-jarige Rotter dammer ging gisteren op Cham bers Bay rond in 69 slagen, één onder par. Luiten staat met een totaal van 137 slagen voorlopig in de top tien. De beste Nederland se golfer opende donderdag met een sterke ronde van 68. Luiten miste vorig jaar de 'cut' op de US Open, maar nu gaat hij die zeker halen. De Nederlander heeft nu op alle vier majors een keer de 'cut' gehaald. SPORT KORT Schaatser Jan Blokhuijsen rijdt komend seizoen voor Team Stressless, de ploeg van de Bel gische kopman Bart Swings. De 26-jarige Noord-Hollander komt over van Team Corendon, waar hij na een mislukt seizoen ver trok. De voormalig Europees kampioen allround (2014) gaat samenwerken met de Australi sche coach Desly Hill, de nieuwe hoofdcoach van Team Stressless. „Ik heb rustig de tijd genomen om te ontdekken wat mijn beste route is richting de Spelen in Pyeongchang 2018. Ik heb alle opties afgewogen en uiteindelijk viel mijn keuze op Team Stressless." Schorsing Mae ongedaan gemaakt De schorsing van Vanessa Mae is door het internationaal sport- tribunaal CAS ongedaan ge maakt. De wereldberoemde vio liste, die als skiester meedeed aan de Olympische Spelen van Sotsji, werd eerder door skibond FIS voor vier jaar geschorst van wege manipulatie van wedstrij den. Het CAS oordeelde dat er te weinig bewijs is. Wel oordeelde het tribunaal dat de Britse eigen lijk niet mee had mogen doen aan de Spelen, omdat ze nooit aan de kwalificatie-eisen heeft voldaan. DÜDINGEN. Hij was al de veelwinaar van het klas sieke voorjaar en nu met de Tour de France in zicht lijkt Alexander Kri stoff nog altijd niet klaar met winnen. De winnaar van onder meer de Ronde van Vlaanderen en de Schel- deprijs pakte gisteren in de zevende etappe van de Ronde van Zwitser land seizoenszege num mer 18 De Noor van Katoesja bleef na 164 ki lometer in het achter- (zevende op 1.27) echter wel vijf tellen dichterbij komen vanwege tijdsver schillen in de grote groep. De 164 kilometer lange etappe werd gekleurd door een ontsnapping van vier coureurs, van wie de Poolse wereld kampioen Michal Kwiat- kowski als laatste werd teruggepakt in de slotki- lometer. Kristoff werd vervolgens goed afgezet door zijn ploeggenoten van Katoesja. land van Bern de Slo- waak Peter Sagan voor in een spectaculair twee gevecht in Düdingen. Het duel tussen beide sprintkemphanen zou straks ook zomaar het duel om de groene trui kunnen zijn in de Tour de France. Beide renners maken deze zomer een doel van de sprinters trui. Met nog een rit (van daag) en een tijdrit over ruim 38 kilometer (mor gen) te gaan bleef Thi- baut Pinot gisteren lei den. De Fransman zag zijn directe concurren ten Geraint Thomas (tweede op 0.37), Do- menco Pozzovivo (derde 0.50) en Tom Dumoulin maar we zijn blij dat we er zijn." Gerd-Jan Poortman kreeg een kus van zijn vriendin en knuffelde zijn kinderen. „Ik vind zo'n race om de wereld fantastisch. Maar het blijft moeilijk om mijn kinde ren zo lang te moeten missen", zei de zeiler. Het tafereel zag er vanaf de kade liefdevol uit, maar in het ho tel was zijn vriendin onverbidde lijk. Ze stuurde hem het balkon op waar hij zijn zeilpak uit mocht trekken. Daarna stond hij een half uur onder de douche en toen kreeg Poortman pas echt een knuf fel. „Als je dagenlang niet doucht en in dezelfde kleding rondloopt, ga je elkaar ruiken. Het eten van gedroogd voedsel maakt het er niet beter op", zei hij. Als voordek ker vangt Poortman bij team Bru nei de grootste klappen op. Hij trekt aan de zware zeilen en moet op het voordek de enorme water massa's zien te overleven. „Soms beuken de golven hard tegen je aan. Dan moet je voorkomen dat je overboord wordt gegooid." De zeilers zitten daarom met touwen aan de boot vast. Poortman brak in 2005 al een keer midden op zee zijn staart- been. Daar lag hij dan vijf dagen lang met een gebroken rug te wachten totdat ze aan land gin- 'Als je dagen lang niet doucht en in dezelfde kleding rondloopt, ga je elkaar ruiken' Gerd-Jan Poortman, Team Brunei gen. „Die eerste nacht was ik bang. Ik vreesde dat er echt iets mis was en dan kun je op zee wei nig doen. Uiteindelijk is het goed gekomen en heb ik er veel van ge leerd. Die fout maak ik niet nog een keer." Mentale aspect De Volvo Ocean Race is voor ieder een zwaar, vertelt hij. „We mis bruiken ons lichaam acht maan den lang en de stopovers zijn te kort om te herstellen. Niet alleen het fysieke, maar ook het mentale aspect is belangrijk. Wie is er na maanden op zee nog in staat om te presteren? De laatste etappe naar Gothenburg wordt nog span nend. We moeten alles op alles zetten om die tweede plaats veilig te stellen." ZATERDAG 20 JUNI 2015 WIELRENNEN GOLF SCHAATSEN SKIËN WIELRENNEN Coquard snelste in Route du Sud De Franse wielrenner Bryan Coquard heeft gisteren de tweede etappe van de Route du Sud gewonnen. De coureur van Eu- ropcar was opper machtig in de massa sprint van de rit tus sen Auch en Saint- Gaudens. Coquard pareerde in de laat ste meters een uitval van Quentin Jauregui (AG2R). Klassement sleider Steven Tro- net, winnaar van de openingsrit, behield de leiding. TENNIS Hogenkamp verder, opgave Bertens Tennisster Richel Ho genkamp heeft de halve finales bereikt van het hoog aange schreven ITF-gravel- toernooi in Montpel- lier. De 23-jarige Doe- tinchemse won in de kwartfinalevan de Franqaise Constance Sibille: 7-5 6-1. Ze liep wel een confron tatie met Kiki Ber tens mis, die in haar kwartfinale moest op geven vanwege een blessure. TENNIS Recordaantal aces Karlovic in Halle Ivo Karlovic heeft gis teren in het Duitse Halle het wereldre cord aantal aces bij de mannen uit de boeken gemept: 45 in drie sets. In een wedstrijd van vijf sets is het record nog al tijd in handen van John Isner: 112 aces. de aangever 2,5 uur na de winnende boot Alvimedica meerde Team Brunei aan in Sche- veningen. foto Sander van der Borch/Team Brunei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59