Gouden medaille in Bakoe levert ticket op voor de Olympische Spelen SPORT 5 Wanrooij grijpt naast het brons Deden als enige bij laatste 16 Oranje al zeker van kwartfinale Braakman en Sinnema ten onder Bondstrainer Elena Timina wilde geen partij kiezen en bleef daarom maar op de tribune zitten tijdens de finale. Taekwondoka Jeroen Wanrooij heeft bij de Europese Spelen naast een medaille gegrepen. De 32-jarige Deventenaar verloor in de klasse tot 80 kilogram de strijd om het brons tegen de Kroaat Vedran Golec met 7-5. Wanrooij was in de kwartfina les uitgeschakeld door de latere fina list Radik Isajev uit Kazachstan, maar kon via de herkansingen als nog een medaille pakken. Golec bleek echter te sterk. De Nederlandse taekwondoka Reshmie Oogink werd in de kwartfi nale uitgeschakeld. De vlaggendraag ster bij de openingsceremonie van het toernooi in Azerbeidzjan ver loor ruim van de Kroatische Iva Ra- dos: 7-3. Bij het handboogschieten is Esther Deden de nog enige overgebleven Nederlandse in het vrouwen-enkel- toernooi. Zij versloeg gisterochtend de Poolse Violeta Miszor met 6-4. Shireen-Zoë de Vries vertrok don derdag ziek naar huis. Annemarie der Kinderen verloor gisteren met 4-6 van de Francaise Laura Ruggie- ri. Deden kwam 2-4 achter tegen de zeer sterk schietende en bovendien veel hoger geplaatste Poolse, maar kwam knap terug ondanks een zwakke laatste set. „Op een bepaald moment keek ik naar mijn vinger op de pijl en die trilde." Morgen neemt Deden het op tegen de Francaise Berengere Schuh. Dankzij een knappe comeback heb ben de Nederlandse volleybalvrou wen gisteren met 3-2 gewonnen van Servië op de Europese Spelen. Daar door is de ploeg van bondscoach Giovanni Guidetti al zeker van een plek in de kwartfinales. De Oranje dames kwamen tegen de Servische vrouwen 2-1 achter, maar wonnen de laatste twee sets overtuigend. Het werd 20-25 25-22 26-28 25-16 15-9 tegen de koploper in poule B. Servië blijft bovenaan staan, maar Nederland nadert wel. De Oranje vrouwen staan nu op acht punten uit vier duels. Dat betekent dat ze in het slechtste geval vierde kunnen worden en dat is nog altijd goed voor een plek in de kwartfinales. Natuurlijk de gou den medaille, maar ook een startbewijs voor Rio was gisteren de beloning voor tafeltennisster Li Jiao voor het winnen van het vrouwenenkel spel bij de Europese Spelen. De in China geboren Neder landse gaat volgend jaar op haar 43e haar derde Olympische Spelen meemaken. „Ik ben daar heel blij mee," zei Li Jiao in het dagjournaal op de si te van NOC*NSF. „Nu hoefik er niet meer aan te denken om me te moeten kwalificeren." De finale was een Nederlands onderonsje. Li Jiao versloeg Li Jie met 4-0. De veterane wint altijd van haar elf jaar jongere teamgeno te. Dat gebeurde onder meer al in zes NK-finales. Li Jiao: „Ik vond het leuk voor Nederland dat we ons allebei voor de finale plaats ten, maar toen de wedstrijd nader de, was het wel moeilijk. Het is toch mijn vriendin die aan de overkant staat. Maar we hebben te gen elkaar gezegd dat we ons pro fessioneel moesten gedragen. Het ging om goud." Het was bij voorbaat zeker geen uitgemaakte zaak dat de twee Nederlandse speelsters in Ba koe de sterksten zouden zijn. Inte gendeel zelfs, Li Jie was als zesde geplaatst, Li Jiao slechts als tiende. 'We hebben tegen elkaar gezegd dat we ons professioneel moesten gedragen' Li Jiao Ze lieten echter alle concurrentes kansloos. De wedstrijd tussen de twee Li's voltrok zich in een rare stilte. De Nederlandse fans op de tribu ne wensten geen partij te kiezen en de 'neutrale' toeschouwers slo ten zich daarbij aan. Bondstrainer Elena Timina zat ook op de tribu ne, want ze kon moeilijk beide speelsters coachen en dus dan maar alle twee niet. „Ik heb geno ten," zei Timina. „Ik had deze uit slag wel verwacht, want ik zie ze op Papendal altijd tegen elkaar spelen." Bokster Nouchka Fontijn lever de in haar eerste partij in Bakoe een topprestatie door de wereld kampioene van 2012, de Britse Sa vannah Marshall ruim op punten te verslaan. Nederland heeft na zeven da gen competitie bij de Europese Spelen tien medailles vergaard. ZATERDAG 20 JUNI 2015 TAEKWONDO BOOGSCHIETEN Beachvolleybalsters Rimke Braakman (rechts) en Jolien Sinnema hebben de halve finales op de Europese Spelen niet weten te bereiken. In een hele nipte partij verloor het Nederlandse duo van de Italiaansen Laura Giombini en GiuliaToti: 21-19 14-21 18-16. foto VI Images VOLLEYBAL Li Jiao op haar 43e naar Rio door Hans Klippus Bondscoach Elena Timina knuffelt met de winnares van het goud op de Europese Spelen bij het tafeltennis, Li Jiao. foto Henk Jan Dijks/ANP Li Jiao (I) heeft het goud gewonnen op de Europese Spelen. Ze versloeg haar landgenote en vriendin Li Jie in vier games foto Henk Jan Dijks/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57