Luis in de pels wordt bij PSV nu persmanager weer trainen, maar op de transfermarkt is het nog erg rustig vol, maar de praktijk is anders SPORT 3 I FA WOMEN'S WORLD CUP CANADA 2015 Canadezen hebben eigenlijk al leen oog voor hun eigen team. De echte liefhebber kijkt ook alle andere wedstrijden tijdens zo'n toernooi. Hier niet. Antoine, een ijverige vrijwilliger die bij het Olympic Stadium van Montréal de weg wijst, legt uit. Chauvinistisch „Wij zijn een chauvinistisch volk je. Onze vrouwen kunnen goed voetballen. Dus omarmen we hen. De mannenploeg is niks. Niemand vindt het daarom leuk. Trouwens, Jonathan de Guzman hè? Die is geboren in Toronto. Mogen wij hem niet hebben? Jul lie hebben toch genoeg goede spelers?" Antoine somt moeite loos een paar andere spelers van Oranje op. Maar de vriendelijke man is een uitzondering. Pas als de NBA-finals basketbal of de Stanley Cup ijshockey op televi sie is, vinden ze het vervelend als er iemand voor het beeld staat in de kroeg. Maar nu de Europese groot machten vrouwenvoetbal Duits land, Zweden en Frankrijk zo ver van huis spelen, hangt het com- Op de meest belache lijke momenten klinkt gejuich. Een gele kaart voor de tegenstander of een simpel reddinkje merciële succes van dit toernooi af van de prestaties van de Vere nigde Staten. Maar nog veel meer van Canada. De Britse bonds coach John Herdman van het gastland voelt die druk. Zicht baar opgelucht was hij na de t-t tegen Oranje, toen plaatsing voor de achtste finale een feit was. Fijntjes Met een grote glimlach: „Dit bete kent alles voor ons," zei de coach die zijn ploeg vier jaar minutieus voorbereidde. „Voor de fans, voor de speelsters, voor mij. Maar ook voor het toernooi." Canada speelt morgenavond de achtste finale in Vancouver tegen Zwitserland. In een zo goed als uitverkocht sta dion. Ja, dan wel. Het is voor de FIFA te hopen dat Canada wint. EINDHOVEN - Journalist Thijs Sie gers is benoemd tot manager pers zaken bij PSV. De voormalig redac teur van onder meer het ED, VI en De Telegraaf verzorgt vanaf he den alle perscontacten bij het eer ste elftal van de club en adviseert de directie van PSV over strategi sche media-aangelegenheden. Hij wordt opgenomen in de techni sche staf van PSV. Siegers vond na zestien jaar journalistiek dat het tijd werd voor een nieuwe stap en hapte toe na een aanbod van PSV. „Al had ik het nu nog niet gepland en was het de bedoeling om dit over een aantal jaren pas te gaan doen. De kans deed zich ineens voor en dan moet je ook niet twijfelen. Ik heb er anderhalve week goed over na gedacht en daarna de knoop door gehakt. Het is mooi om nu eens echt in de keuken van een topclub te kunnen kijken. PSV kan in de toekomst opener worden, denkt Siegers, die als jour nalist een stevige reputatie op bouwde als nieuwsjager. Hij was regelmatig een luis in de pels en legde twee jaar geleden als journa list onder meer beslag op het veel besproken rapport waarin een clubforum kritisch over PSV was. Ook bracht Siegers vele primeurs, voordat de club zelf nieuws naar buiten kon brengen. Hij verwierf landelijke bekendheid door zijn optredens bij het tv-programma van Voetbal International. Na enig nadenken zegt Siegers dat PSV misschien wel de ambitie moet hebben de meest transparan te topclub van Europa te worden. „Al klopt het inderdaad dat niet al het nieuws direct gedeeld kan worden met de achterban. Ik heb me soms wel eens verbaasd over de reacties binnen PSV als er een paar keer achter elkaar verloren werd. Wat ik sowieso denk te kun nen toevoegen, is een stuk realis me. Het is volkomen normaal dat de fans kritisch zijn als er een paar keer achter elkaar wordt ver loren. Dat hoort erbij en daar moet een club volwassen mee om gaan." Siegers begint per direct, PSV-directeur Toon Gerbrands denkt dat hij de communicatie met de media en dus de fans naar een hoger niveau kan tillen. Ik heb er anderhalve week goed over nagedacht en daarna de knoop doorgehakt' een basisplaats hoefde te rekenen. Daar moesten de supporters van de topclubs het de afgelopen weken mee doen. Nu veel clubs komende week al weer gaan trainen, snakken de supporters naar vuurwerk op de transfermarkt. Maar voorlopig zal het geduld nog wel even op de proef worden gesteld. Rob Jansen van de Wasserman Media Group droeg zijn steentje de afgelopen weken wel bij. Hij loodste Dirk Kuijt terug naar Feyenoord en John Heitinga tekent na terugkeer van zijn vakantieadres een con tract bij Ajax. „Of het stiller is dan anders?," zegt de Hagenaar. „Nee hoor, het is zoals het altijd is. De markt komt zo vroeg gewoon nog niet op gang, de grote clubs wach ten lekker af. Het is nog nooit voorgekomen dat alle clubs tij dens de eerste training al hele maal op volle oorlogssterkte zijn." Bij Feyenoord wachten ze op het moment dat Jordy Clasie ergens zijn handtekening heeft gezet, PSV haalt Davy Pröpper meteen weg bij Vitesse als Georginio Wijnaldum ergens zijn jawoord geeft. Maar navraag bij beide clubs leert dat voor beide internationals nog altijd geen concreet bod is neergelegd. „Het is echt stilte voor de 'De markt komt zo vroeg gewoon nog niet op gang, de grote clubs wachten lekker af storm," stelt Guido Albers, die de zakelijke belangen van onder meer Ronald Koeman, Frank de Boer, Giovanni van Bronckhorst en John van den Brom behartigt. „Straks barst het echt wel los. Maar in de landen van de grote voetbalcompetities nemen ze vaak de tijd. Toch zal het volgende maand al beginnen, want door het EK moeten alle competities op tijd beginnen. Maar we hebben zelf gewoon ook niet heel veel spe lers meer die even van de eredivi sie naar Premier League verhui zen. Die jongens zijn op een hand te tellen." En verder is het volgens insi ders wachten op het zogenaamde sneeuwbaleffect. Een dure speler vertrekt ergens en maakt de weg vrij voor vers bloed. Een voor beeld? Werder Bremen rekende zich al rijk toen Eljero Elia bij Southampton op een indrukwek kende manier startte. De Duitsers dachten de verhuurde aanvaller nooit meer terug te zien in Bre men, maar toen Elia na zijn flitsen de start ver terugviel, liet Koeman weten dat er in zijn selectie geen plek voor de buitenspeler was. Grootverdiener Elia keerde terug bij Werder en drukt daar nu zwaar op het salarisbudget. „En de kleine clubs in Neder- 'We hebben niet heel veel spe lers die van de eredivisie naar de Premier League verhuizen' land moeten vaak wachten tot bij de grote clubs duidelijk is wie er buiten de eerste achttien vallen," zegt Albers. „Die kunnen dan op huurbasis worden overgenomen." Met een schuin oog wordt ook ge keken naar het armlastige FC Twente. Die club moet van de li centiecommissie van de KNVB liefst negen miljoen aan transfer opbrengsten genereren. Dat be drag zou de Mexicaan Jesus Coro na in een klap kunnen opbrengen, maar het probleem is dat de 1\ik- kers maar twintig procent in hun eigen zak mogen steken. De rest is voor de Mexicaanse investeerders die zijn komst naar de Grolsch Veste ooit financierden. Maar ook Castaignos, Mokotjo, Ziyech, Ta- pia, Gutierrez en Bj eiland staan in de etalage. ZATERDAG 20 JUNI 2015 Canada en VS door Rik Elfrink Thijs Siegers, ex-journalist Thijs Siegers gaat bij PSV voortaan vragen beantwoorden in plaats van stel len. foto Marcel van Hoorn/ANP Rob lansen. SDelersmakelaar Guido Albers. SDelersmakelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55