I I I II l -1 -1—I- 1 Clubs gaan De stadions zitten volgens de persberichten 2 SPORT Tomasson assistent bij Vitesse Op het WK wordt een geforceerde strijd gevoerd om vrouwenvoetbal populair te maken. Go Ahead strikt Teijsse en Wolters Verdediger Kenny Teijsse speelt het komende seizoen voor Go Ahead Eagles. De 22-jarige links back komt over van Sparta en te kende een contract van een jaar, met een optie voor nog een jaar. Teijsse speelde op huurbasis bij Sparta. Hij werd uitgeleend door FC Utrecht. De jaren daarvoor speelde hij eveneens op huurbasis bij FC Oss en Helmond Sport. Ook Randy Wolters komt naar De venter. De 25-jarige linksbuiten, die overkomt van VW-Venlo, heeft een contract voor twee sei zoenen ondertekend bij de ploeg die afgelopen seizoen uit de eredi visie degradeerde. Wolters maakte in het seizoen 2007-2008 zijn debuut in het be taald voetbal voor FC Utrecht. Daarna kwam de Leidenaar uit voor FC Emmen, FC Den Bosch enVW. Peter Wisgerhof commissaris NEC Peter Wisgerhof keert terug bij zijn oude liefde NEC. De 35-jarige Wageninger neemt plaats in de raad van commissarissen (rvc) bij de kampioen van de eerste divisie. Wisgerhof krijgt technische zaken in zijn portefeuille bij de club waarvoor hij tussen 2000 en begin 2009 speelde. De voormalige aan voerder van de Nijmeegse club be haalde met NEC twee keer Euro pees voetbal. Wisgerhof vierde zijn grootste successen echter bij FC Twente. In 2010 veroverde hij de landstitel. Na het vertrek van Blaise Nkufo nam Wisgerhof de aanvoerdersband over en in die functie mocht hij twee keer de Jo- han Cruijff Schaal (2010 en 2011) en de KNVB-beker (2011) in ont vangst nemen. Hij stopte vorig jaar met voetballen en ging daarna aan de slag op de commerciële af deling van Twente. Koevermans keert terug op het Kasteel Oud-aanvaller Danny Koevermans keert als assistent-trainer te rug bij Sparta. De voormalig spits van de eerstedivisieclub heeft een contract voor een jaar onderte kend. Hij gaat op wed strijddagen ook de commerciële afdeling ondersteunen. Excelsior legt linksback Kuipers vast Bas Kuipers blijft voor Excelsior actief. De linksback werd af gelopen seizoen ge huurd van Ajax en wordt door de Kralin- gers nu definitief overgenomen. De twintigjarige verdedi ger heeft een contract voor twee seizoenen getekend. 3» 'f) Dinamo Moskou mag Europa niet in Dinamo Moskou doet komend seizoen niet mee aan de Europa League. De nummer vier van de Russische competitie is door de Europese voetbal bond UEFA uitgeslo ten van deelname van wege het breken van de regels van Finan cial Fair Play. Het shirt van Co lombia zit strak om haar lichaam. De voor kant opgeknoopt tot net boven de navel. Haar vriend is ook in het geel. Op zijn rug staat James. Het tweetal stapt bij metrohalte Berri Uqam, downtown Montréal uit. Het vrouwenteam van Colombia speelt deze avond tegen Enge land, maar dit koppeltje vraagt de weg naar de dichtstbijzijnde sportbar. Want Colombia speelt vanavond nog een keer. Op de Coppa America tegen Brazilië. Mannenvoetbal ja.... Het is precies waar de voetbal bond FIFA mee worstelt. Alles wordt ongegeneerd uit de kast ge haald om tijdens dit toernooi te laten zien hoe populair het vrou wenvoetbal wereldwijd wel niet is. Voorvechter Gemotiveerd door de gevallen lei der Sepp Blatter, de zelfbenoem de voorvechter van het vrouwen voetbal, sturen de beheerders van officiële twitteraccount als robots lyrische berichten de we reld in. Laatst nog: alle groeps wedstrijden samen brachten al bijna 900.000 bezoekers naar de stadions, klonk het. Wat er niet bij werd gezegd: mensen met zo genoemde combitickets tellen voor het gemak dubbel. In theo rie kunnen zij met één kaartje naar twee wedstrijden. De prak tijk is anders. Nota bene Oranje zelf ondervond het. Van de ruim 50.000 bezoekers tijdens Cana da-China in het Commonwealth Stadium van Edmonton bleef uit eindelijk éénderde zitten. Alle redelijk gevulde 'fanzo- nes' en megaposters op de vlieg velden ten spijt: de échte 'vibe' van een WK ontbreekt. De tribu nes zijn te leeg, of de stadions te groot. Het ritme van het speel schema te laag, het aantal rustda gen te groot. Het FIFA-protocol, afgekeken bij de mannen, is lei dend. Compleet met besloten trainingen op gezette momenten en hermetisch afgesloten spelers hotels. Het komt een beetje pot sierlijk over. Juist bij een tak van sport die belang heeft bij aan dacht, openheid, puurheid. En dan mag het Nederlandse journaille nog niet eens klagen. De KNVB heeft zich te houden aan de richtlijnen van de wereld bond. Maar de persvoorlichtster is meewerkend. In uiterste geval len wordt er gewoon een alterna tieve persconferentie belegd, aan de overkant van het hotel bijvoor beeld. Op straat. Dan legt bonds coach Roger Reijners tussen het geluid van voorbijrazende auto's uit wat hij van tegenstander Ja pan vindt. Niet dat de Oranjespeelsters op deze manier naar het toernooi kijken. Integendeel. Voor hen is alles groot, nieuw, mooi. Al vie len de harde kritieken na het ver lies tegen China rauw op hun dak. Maar zeker nu de achtste fi nale is bereikt, wint de trots het van onzekerheid. Bovendien: voor hen is spelen in een stadion met 25.000 toeschouwers een voorlopig unicum in hun voetbal leven. Dat het stadion halfvol is doet er dan niet toe. En natuurlijk zijn er meer hoogtepunten. Als de Verenigde Staten speelt, zit het stadion bom vol. Het zorgt voor volksverhui- De tribunes zijn te leeg, het ritme van het speelschema is te aag en het aantal rustdagen te groot zingen nabij de grensstreek. En Canada natuurlijk. Spits Christi ne Sinclair is een ster, met hoofd rollen in reclames voor cola en spelcomputers. Gezinnen trek ken er op uit. Op de wangen van kinderen een rood esdoornblad, het symbool van het land waar ze zo trots op zijn. Maar toch. Toch wordt voetbal hier meer ge zien als entertainment dan als heilig spel. Op de meest belache lijke momenten klinkt gejuich in het stadion. Een gele kaart voor de tegenstander of een simpel reddinkje van de eigen keeper. PSV besloot gisteren Thijs Sie gers weg te halen bij Voetbal In ternational om de komende jaren de persafdeling van de landskam pioen te runnen. En Ajax presen teerde in het kielzog van de Servi sche international Nemanja Gu- delj meteen zijn broertje Dragi, die bij Jong NAC vaak niet op VOETBAL VOETBAL De Deense oud-international Jon Dahl Tomasson (38) heeft een nieuwe baan gevonden in het betaalde voetbal. De voormalige hoofdcoach van Excelsior en Roda JC gaat aan de slag als assistent-trainer bij Vitesse, de club van hoofdcoach Peter Bosz. Hij heeft in Arnhem een contract voor twee jaar ondertekend, foto Marcel van Hoorn/ANP VOETBAL VOETBAL Willem II praat met Richairo Zivkovic Willem II heeft giste ren een oriënterend gesprek gevoerd met Richairo Zivkovic. Ajax is bereid de 18-ja- rige aanvaller te verhu ren. Ook FC Groningen, waar Zivkovic voor zijn vertrek naar Am sterdam voetbalde, is in de markt voor de centrumspits. Het is nog onduidelijk of Zivkovic eventueel wordt betrokken bij een deal van Willem II met Ajax die meerde re spelers behelst. De Amsterdammers willen linksback Mitchell Dijks terugha len naar Ajax. Naast VOETBAL een transfersom zou Willem II graag een of meerdere spelers in ruil zien voor de ver dediger. Naast Zivkovic gaat het daarbijom rechts back Ruben Ligeon, die na de winterstop op huurbasis bij NAC speelde. Ligeon kwam voor de Bredanaars tot 21 officiële wed strijden. De vleugelver dediger speelde na de winterstop alle compe- VOETBAL titieduels voor NAC en kwam ook in alle nacompetitiewedstrij- den in actie. Naast Ligeon en Zivko vic hebben de Tilbur- gers ook belangstel ling voor vleugelspits Lesley de Sa van Ajax. Willem II begint maan dag al met trainen. Tot dusverre legden de Tricolores twee nieuwe spelers vast: verdediger Guus Jop- pen (VW) en midden velder Funso Ojo (FC Dordrecht). Nicky Kui per (FC Twente) gaat na langdurig blessure leed op proef meetrai- nen in Tilburg en mag zo proberen een con tract af te dwingen bij de selectie van Jurgen Streppel. FIFA bidt voor door Daniël Dwarswaard De tribune bij de wedstrijd in groep B tussen Ivoorkust en Noor wegen. De échte 'vibe' van een WK ontbreekt in Canada, foto Franck Fife/AFP door Mikos Couka Bij Feyenoord wachten ze tot Jordy Clasie ergens zijn handtekening heeft gezet, foto ANP ROTTERDAM. Via de officiële kana len van Feyenoord was deze week uitgebreid te lezen dat ene David van Maurik door de Rotterdam mers was weggekaapt bij Ajax. Voor de goede orde: we hebben het over een 25-jarige zogenaam de performance analist, oneerbie dig gezegd iemand die looplijnen van spelers onder de loep neemt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54