Op Tijd Geslaagd Eurom Terras ZEEUWS-VLAANDEREN 11 Nollebos I Nollebos II Museum Het veer van Jan- en Amenland Vertrekt precies op tijd Om twaalf uur stipt Als de kerkklok luidt. De klok wordt precies op tijd geluid Daar zorgt de koster voor. Vanuit de kerk ziet hij het veer. Vaart dat uit Dan luidt de klok, precies Twaalf keer, niet meer. Brieven Plus voor Vlissingen! Prachtig plan met toekomstvisie voor Vlis singen in nood. Tegenstanders praten alsof het hele Nollebos (krant 15 juni) verdwijnt. Onzin! De grootste klagers verblijven zelf ook wel eens tot vaak in va kantieparken in (bebouwd) bos gebied hetgeen veel werkgelegen heid, levendigheid en gezellig heid oplevert, maar hier in Vlis singen moet alles bij 't oude blij ven. Dit plan biedt werklozen en sei zoensarbeiders dan mogelijk wèl een volledig jaar rond werk. Eindelijk ook meer werk en be drijvigheid in de winter! Het lijkt wel alsof niemand zich dit realiseert en hier volledig aan voorbij gaat. Ook horeca- en winkelzaken zou den juist 'en masse' voorstanders moeten zijn voor verdere ontwik keling van dit plan. Maar veel Vlissingers verkiezen een spookstad! Geen nieuwe ont wikkelingen, toenemende leeg stand winkelpanden, torenhoge schulden, klagende bevolking, steeds minder te beleven. Nieu we visies vooral de grond inbo ren! Op naar de toekomst! Op naar SPOOKSTAD! Eén van de bedenkers van de plannen om in het Nollebos een bungalowpark te realiseren be weerde, dat de toerist niet naar Vlissingen komt om bomen te zien. En daarin heeft hij gelijk. De toerist komt niet voor het Nol lebos. Maar dat is ook niet de be doeling. Het Nollebos is een re- creatiebos voor de Vlissingers. Toch komen elk jaar groepjes na tuurliefhebbers naar het Nolle bos, want het is waarschijnlijk het enige bos in Nederland waar zeekraal, zeeaster (lamsoren) en andere zoutminnende planten als melkkruid en waterpunge groeien. Waterpunge staat trouwens op de Rode Lijst van bedreigde plan tensoorten. Vlissingen heeft al lang geen groen hart meer, laat ons alstublieft de groene long be houden. Fruitteeltmuseum wil ton van ge meente Kapelle (krant 7 juni) om te moderniseren en jongeren aan te trekken. In mijn ogen een noodzakelijke investering. De ideeën hiervoor klinken goed. Ik vind het museum aardig, maar vlees noch vis. In 2013 besluit Kapelle om in schooljaar 2017/18 OBS De Tun nel Schore te sluiten, omdat ze moet bezuinigen. Kapelle heeft in 2014 twee miljoen overgehou den, het grootste deel wil college in 'reserve brede school' stoppen. Er zijn geen plannen om met de ze twee miljoen de school in Schore te behouden waar nu nog ruim 50 kinderen op zitten. Het bestuur Fruitteeltmuseum wil niet ordinair om geld vragen, maar er iets tegenover stellen. Ze wil meer met scholen en oude ren gaan doen. Zoals het er nu naar uitziet, zal dit dus niet meer voor De Tunnel zijn. Schore vraagt niet ordinair om geld voor De Tunnel. Als tegen prestatie biedt Schore behoud van de leefbaarheid. Bestellen doe je op sweetdeal.nl V 2000 Watt vermogen V Afm. 56 cm V Infrarood In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publi catie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredigeerd. De redactie be kort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de redactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet pu bliceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetame lijke inhoud worden geweigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Het Nollebos in Vlissingen. foto Lex de Meester Arlette en Pedro Ventevogel Boulevard Bankert 108A, Vlissingen Cer Ruijg Boulevard Bankert 198, Vlissingen Anita van der Jagt Boomweidelaan 57, Schore Auris College, Goes Basisveiligheid VCA Dirk van Bendegem, Terneuzen; Davy Engel eer, Bergen op Zoom; Dylan de Feyter, Zie- rikzee; Erwin Jobse, Colijnsplaat; Dylan Ley- dekker, Kloetinge; Michael de Meulmees- ter, Arnemuiden; Noah Oppeneer, Terneu zen; Raymond de Palm, Rilland; Hobie Pe ters, Middelburg; Sharjeel Rana, Vlissingen; Daley Schuurman, Terneuzen; Jeffrey de Waard, Hoedekenskerke; llyas Wielemaker, Middelburg; Benjamin van Wijk, 's Heer Hendrikskinderen; Laurent Ysebaert, Sluis kil; Danny van de Sande, 's Heer Hendrik skinderen; Jon de Zeeuw, Vlissingen Werken in de Kinderopvang Sienna Houtekamer, Wemeldinge Werken met de bosmaaier Anthony Boer, Goes; Jurre Tromper, Zierik- zee Werken met de kettingzaag Anthony Boer, Goes Schoonmaak in de Groothuishouding llona Brouwers, Steenbergen; Sharjeel Rana, Vlissingen, Rudi van Iwaarden, Waarde; Tho mas van Koppen, Noorgouwe; Leah Men- heere, Goes; Renée Hiensch, Terneuzen; Jes sica van Gastel, Poortvliet; Gijs Vader, Goes; Milla van der Weele, Goes Calvijn College Krabbendijke VMBO, KBL, sector zorg en welzijn Thirza de Pagter, Meliskerke RSG 't Rijks, Bergen op Zoom HAVO, Cultuur en Maatschappij Anouk Jansens, Poortvliet HAVO, Economie en Maatschappij Sam de Jong, Scherpenisse HAVO, Natuur en Techniek Jasper de Wilde, Stavenisse Zwin College, Oostburg In de geslaagdenbijlage van 13 juni stond een fout: enkele vmbo-leerlingen zijn als BBL vermeld, terwijl ze de kaderberoepsge richte leerweg gevolgd hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43