Zeeuwse jeugd wil poeploze speelplaatsen D66 tegen Middelburgse vondelingenkamer Gezocht: begrip voor de natuur PZC Familieloop 2 ZEELAND COLOFON Ongeluk in Vlaketunnel Man met xtc in onderbroek Beknelling Schoondijke COMMENTAAR Gaan de Zeeuwse wateren op slot voor allerlei sporten? Rijkswaterstaat heeft de plannen voor de komende ja ren gereed. Nu is het tijd voor inspraak. Daarna wor den er knopen doorgehakt. De harde kant van het Ont- werpbeheerplan Deltawateren zit in de zogenoemde toegangsbe- perkingsbesluiten. Die bepalen waar de mens de natuur echt met rust moet laten. Deze grenzen zijn nodig om de natuurwaarden van de Delta te behouden. Dat is niet alleen goed voor planten en dieren. Als Zeeuwen en hun gasten ook in de toekomst in een unieke natuur willen recreëren en sporten, dan moet die natuur op de een of andere manier wor den beschermd. Gelukkig zijn er niet alleen beperkingen. Het plan bevat bijvoorbeeld vijftien kite- surfgebieden. Dat klinkt nogal be tuttelend, maar in de praktijk is het straks mogelijk om met elke wind te surfen. Hier en daar krijgt de recreant wat meer ruim te, zoals rond de Roggenplaat in de Oosterschelde. Geen Zeeuw zal zich dagelijks druk maken over het wel en wee van de nauwe korfslak of van de noordse woelmuis. Dat hoeft ook niet. Een beetje begrip voor natuurbescherming is al genoeg. Daarbij is dit plan een zeer ambtelijke, maar desondanks nuttige hulp. Met een goede uitleg en met logische regels. Hier en daar krijgt de recreant wat meer ruimte, zoals rond de Roggenplaat T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 Almanak Let vandaag tijdens de PZC Familie loop goed op startnummer 98. De 53-jarige Middelburger die met dit nummer loopt, pocht al weken tegen zijn collega's dat hij in een ver verle den Sebastian Coe, de Britse Sir die twee keer olympisch kampioen werd op de 1500 meter en jarenlang wereld recordhouder was, heeft verslagen in een rechtstreeks duel. Vol verwachting kijken zijn collega's nu uit naar zijn prestatie in de Fami lieloop van vandaag. Is hij favoriet voor de zegeMaar hoe dichter de dag des oordeels naderde, hoe genuan ceerder hij over zijn duel met Coe sprak. Gisteren gaf hij toe:„Ok, ok...Coe stapte in die wedstrijd uit met een blessure. Maar in de uitslag stond ik wel mooi voor hem!" In de Vlaketunnel botsten gisterochtend rond kwart over elf meerdere auto's op elkaar. Daardoor was korte tijd één rijstrook afgesloten in de richting van Bergen op Zoom, wat leidde tot een file op de A58. Na een half uur stond er zo'n zeven kilo meter langzaam rijdend ver keer. Een 23-jarige Vlissinger is donderdagavond in de Schel- destraat aangehouden om dat hij hennep bij zich had. Op het politiebureau kwa men er ook nog achttien pil len, waarschijnlijk xtc, uit zijn onderbroek tevoor schijn. De man werd gecon troleerd omdat agenten ver moedden dat hij drugs deal de. Bij een ongeval op de Rijks weg (N676) tussen Schoon dijke en Breskens is donder dagavond zeker één gewon de gevallen. Bij het ongeval, dat rond 21.50 uur plaats vond, raakte een auto in de berm. Er werd melding ge maakt van een beknelling. Zeker één persoon zou naar het ziekenhuis zijn ge bracht. De weg was enige tijd volledig afgesloten. Bedrijven door Theo Ciele Het is een van de uitkomsten van de Scoop Jeugdmonitor, een enquête onder een aantal Zeeuw se basisscholieren uit groep 6. Over het algemeen zijn de kinde ren tevreden over hun buurt. Ze spelen veel buiten (zeven op de tien dagelijks), vaker dan elders in het land spelen ze zonder toe zicht van volwassenen, en veel scholieren vinden hun buurt vei lig- Maar dan die hondenpoep. In Vlissingen noemde 38 procent van de kinderen dit als obstakel voor onbezorgd buitenspelen. Over heel Zeeland gerekend heeft bijna één op de drie kinde ren er last van. Zeven van de acht kinderen (88%) vinden dat het veilig is in hun eigen buurt. Dat is iets meer dan in vergelijking met voorgaan de enquêtes (in 2003,2006 en 2010). Volgens de onderzoekers van Scoop komen de meeste ge voelens van onveiligheid voor in de gemeenten Hulst (17%), Tho- len (16%), en Vlissingen (15%). Aan speelkameraadjes hebben de meeste Zeeuwse groep zes- sers niet te klagen. Drie op de vier scholieren vinden dat er ge noeg andere kinderen in de buurt wonen om mee te spelen. In de gemeente Veere valt het wat tegen. Eén op de drie klaagt over het gebrek aan andere kinde ren om mee te spelen. Kinderen op reformatorische scholen blijken het meest buiten te spelen, die op katholieke het minst. Jongens spelen langer bui ten dan meisjes. In de gemeente Reimerswaal wordt het meest buitengespeeld, in Hulst het minst. Scoop vroeg de kinderen ook naar de plaats waar ze buitenspe len. Dat blijkt per gemeente nog al te verschillen. Goese en Thool- se kinderen spelen meer op straat of verderop in de buurt dan kinderen in andere Zeeuwse gemeenten. In Hulst noemde de helft van de kinderen de tuin als buitenspeelplek. DEN HAAG. Aankomende moe ders moeten weten bij welke offi ciële instanties ze terecht kun nen, zodat vondelingenkamers zoals in Middelburg niet nodig zijn. Dat vindt D66 in de Tweede Kamer. Maandag wordt in Mid delburg een vondelingenkamer geopend. Daar kunnen moeders een baby achterlaten in de weten- Kamerlid Vera Bergkamp wil weten waarom het te vondeling leggen van een baby wordt gedoogd terwijl het strafbaar is schap dat de kinderen worden verzorgd. Kamerlid Vera Berg kamp heeft staatssecretaris Klaas Dijkhoff van Veiligheid en Justi tie vragen gesteld. Ze wil van hem weten waarom stichting Be schermende Wieg vele locaties opent terwijl het in principe strafbaar is om een baby te von deling te leggen. Ze vraagt Dijk hoff waarom hij vondelingenka mers gedoogt en of het voor Ne derland een optie is om wetge ving (in het geheim afstand doen van je kind) in te voeren, zoals in Duitsland en België. Daarnaast vraagt Bergkamp of de ontwikkeling een signaal is van tekortschietende organisa ties. versluis willeboer De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118-434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt een e-mail met directe toe gang tot de E-paper en een persoonlijke tegoedbon voor het ophalen van de za terdagkrant. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beel dende kunst via Beeldrecht. Voor meer informa tie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Le zersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl SCHORE VLISSINGEN SCHOONDIJKE MIDDELBURG Delta verkoop aandeel Indaver aan Katoen Natie Delta heeft zijn aandeel van 74,99 procent in afvalver werker Indaver voor 416 miljoen euro verkocht aan Katoen Natie. Met het geld lost Delta zijn schuldenlast verder af. Arnoud Kamer beek (foto), CEO van Delta: „Het verkoopproces en de samenwerking met Katoen Natie geven mij het volste vertrouwen dat Indaver en Katoen Natie een succesvol le combinatie zal blijken." Kinderen van basisschool De Hille in Hulst voerden vorige maand nog actie tegen de hondenpoep in hun buurt, foto Ronald den Dekker MIDDELBURG. Een speelplek in de buurt zonder hondenpoep. Eén op drie kinderen uit groep 6 noemt dit als hun gevraagd wordt wat zij het meeste missen in hun buurt. 28% Bijna een op de drie kinderen (28%) uit groep 6 in Zeeland mist een speelplek zonder last van hondenuitwerpselen. www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34