Alternatieve series voor wanneer Hilversum op herhaling gaat h jmimm iwi 1 wmr^' 30 CULTUUR SHOW Zanger Eddy Wally (82) in het ziekenhuis Orange is the New Black Hannibal House of Cards Ciel Beelen maakt langste ochtendshow op 3FM De legendarische Vlaamse zanger Eddy Wally (foto) is opgenomen in het ziekenhuis. De 82-jarige artiest heeft last van een longontste king die gepaard gaat met hoge koorts. Wally kampt al geruime tijd met gezondheidsproble men. Zo raakte hij in 2011 gedeeltelijk verlamd na een hersenbloeding. 'Hoe kan ik teruggaan als ik word vergeleken met Jimmy Savile?' Hilversum viert vakantie en op tv zien we herhaling op herhaling. Misschien wordt het toch eens tijd voor een video-on-demandabonnement en een verslavende serie om de zomer door te komen. Tussen deze zeven 'must sees' uit de collecties van Netflix, Videoland Unlimited en HBO zit wat voor iedereen. Netflix Een serie mét en dus alleen vóór dames? Dacht het niet. Oran ge is the New Black peinst er niet over de meedogenloze realiteit binnen de muren van een vrou wengevangenis te verzachten. Het taal gebruik alleen al moet zelfs regisseur Quentin 'Pulp Fic tion' Tarantino een rood hoofd bezor gen. Daar staat een hoop(ondeugende) lol tegenover. Hoe stiekem wat geld te verdienen? Het naar buiten smokkelen van gedragen slipjes leidt tot een lucratief handeltje. En dan, zo maar uit het niets, is er een moment van pure ontroering. Dat maakt Orange boei end voor een breed publiek: de serie is in toon zo grillig als de sfeer achter de tra lies. Videoland Unlimited Anthony Hopkins won er in r99t een Oscar mee, maar zijn vertolking van kanni baal Hannibal Lecter in Silence of the Lambs wordt eigenlijk over klast door een rela tief onbekende ac teur uit Denemarken. Mads Mikkelsen, eer der al een naar man netje in de James Bond-film Casino Royale, speelt hem griezelig onderkoeld. In de magnifieke se rie Hannibal is hij nog niet ontmaskerd en helpt hij, als een in se riemoordenaars ge specialiseerde psy chiater, de FBI bij het opsporen van daders. Collega's komen graag een hapje bij hem eten, want Han nibal tovert de meest wonderlijke gerech ten op tafel. Niet voor tere zieltjes. Netflix Wie nooit zin had in House of Cards uit angst voor een hoop ingewikkelde poli tiek, geen zorgen! Naar het toilet gaan zonder op 'pauze' te drukken, is mis schien geen goed idee. Wie net weet wat een stembiljet is, komt al een heel eind. Bovendien wendt hoofdpersoon Frank Underwood, een politicus die rück sichtslos hogerop pro beert te komen, zich soms letterlijk tot de kijker om zijn sluwe plannen uit te leggen. Kevin Spacey is ge weldig als Under wood, maar actrice Robin Wright steelt de show als zijn al even geslepen vrouw. Spannend, cy nisch en verslavend. Giel Beelen (foto) staat maandagochtend extra vroeg op. De radio-dj van 3FM is van plan de langste ochtendshow van Nederland te maken. Het is maandag de langste doorde weekse dag van het jaar. Hij maakte vorig jaar, om zijn tienjarig jubileum in de ochtend te vie ren, al de langste radioshow: 198 uur in totaal. Jeremy Clarkson ex-BBC-presentator Tiennogygp r demand de zomer door

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30