k 31% 69% TO©S V Grond voor kazerne nu in handen van Defensie Concert at Sea: denk aan langere reistijd Brief moet onderzoek moord vlot trekken Eddy Wally 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening ONEENS Nieuwsquiz in Geniet! Nog drie tbc-gevallen paul kusters zaterdag Maikel Harte Gisteren is Eddy Wally naar het ziekenhuis ge bracht. Het zal toch niet gebeuren dat na BB King op korte tijd een nieuwe muziekheld van me het leven moet laten. Ik meen oprecht dat Eddy Wally een held van me is. Er wordt altijd veel om hem gela chen, hij komt misschien ook wat onnozel over, maar voor mij is het een topentertainer. Als je zoals hij maar met je vingers hoeft te knip pen en de tent staat in vuur en vlam, dan ben je gewoon een Omdat er zo vaak met hem gelachen wordt, wordt hij nog al eens onderschat goeie artiest. Omdat er zo vaak met hem gelachen wordt, wordt hij nog al eens onderschat. Een paar jaar terug kwam tijdens de Gentse Feesten Clouseau gratis optreden op het Sint Baafsplein, en Clouseau die vult makkelijk tien Antwerpse Sportpaleizen. Dus moesten er voorzorgsmaatre gelen worden genomen. De toe loop zou anders te groot worden en dus mocht je alleen naar Clous eau als je vooraf een bandje had gehaald. Dat verliep prima, de be langstelling viel zelfs wel mee. Een dag later kwam Eddy Wally eveneens gratis op het Sint Baafs plein. Zonder voorzorgsmaatrege len. U raadt het al, het was een chaos, zoveel mensen kwamen er. Hij zou er nog een aantal keer staan, de laatste keer moest hij er z'n optreden staken, omdat hij on wel werd. Er zijn mensen die boos worden in dat soort situa ties, zoals ze dat ook worden als Dave Grohl van de Foo Fighters vanwege een gebroken been niet op Pinkpop komt. Niet bij Eddy. Duizenden mensen zongen You'll never walk alone, terwijl hij het po dium afstapte. Kippenvel. Ik heb Eddy vaak op zondagmiddag op de Havenfeesten in Terneuzen op zien treden, maar ik heb spijt dat ik nooit in zijn eigen feestzaal in Ertvelde ben geweest. Hele Vlaamse families kwamen er bin nen, en die kochten bij de ingang allemaal een bloemetje voor hun idool. Diezelfde bloemen stonden de andere dag weer aan de ingang in de rekken. Ja, ja en maar om hem lachen... Sporten in natuurgebieden moet kunnen zie pagina Zeeland 3 Ik denk vaak aan de Ramp 185 reacties toosenhenk.nl O TOERISTEN GRIEKENLAND BEREIDEN ZICH VOOR AFBLIJVEN ÖAS MIJNNN eten/// Bij de nieuwsquiz in de Ge niet!, de glossy van de PZC die vandaag bij abonnees is bezorgd, mist een gedeelte. De tekst met daarin informa tie over het opsturen van de oplossing is weggevallen. U kunt uw oplossing tot en met 30 juni opsturen naar: Redactie PZC o.v.v Nieuws quiz Geniet!, Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen. Of mai len naar: redactie@pzc.nl (onderwerp: Nieuwsquiz Geniet!), Uit de goede oplossingen wordt een winnaar gekozen. Deze wordt bekend ge maakt in de PZC van 4 juli. De winnaar krijgt een 4-gan- gen verrassingsmenu inclu sief wijnarrangement voor twee personen bij restau rant Bij Kees in Zierikzee. Drie van de zes mensen die een reactie kregen op een huidtest die werd uitgevoerd nadat bij een leerlinge van basisschool De Springplank in Terneuzen een besmette lijke vorm van tuberculose was vastgesteld, blijken be smet te zijn met de tbc-bac- terie. „Dat betekent niet dat ze tbc hebben. Zij zijn dus niet ziek! Ze zijn ook niet be smettelijk en vormen geen risico voor de omgeving", meldde een woordvoerder van de GGD gisteren. Het drietal krijgt drie maanden speciale antibiotica om alle risico's uit te sluiten. Mensen Reactie of tip: redactie@pzc.nl VLISSINGEN. De bouw van de Michiel Adriaanszoon de Ruyter- kazerne in Vlissingen is weer een stap dichterbij gekomen. De provincie en het ministerie van Defensie tekenden gisteren de overeenkomsten voor het be schikbaar stellen van de gronden bij de Buitenhaven in Vlissingen. Daardoor kan nu worden ge start met de aanbesteding en bouw van de marinierskazerne. Die moet eind 2019 in gebruik worden genomen. De provincie Zeeland stelt de gronden 'bouw rijp en om niet' aan Defensie ter beschikking. De gronden worden vanaf 1 ja nuari 2016 via erfpacht aan De fensie ter beschikking gesteld. De overeenkomsten zijn gisteren ondertekend door Han Polman, commissaris van de koning en de Commandant van het Com mando Dienstencentra van De fensie, Leonard Kok. Het bouwrijp maken van de grond wordt geregeld in een af koopsom aan Defensie. Die zorgt er vervolgens zelf voor dat de grond bouwrijp wordt gemaakt. De komende maanden worden nog aanvullende onderzoeken uitgevoerd op het gebied van ar cheologie en bodemgesteldheid. Bij onverhoopte tegenvallers wordt in overleg naar een geza menlijke oplossing gezocht. De afsluitingen vinden plaats op vrijdag 26 juni van 19 uur tot uiterlijk zaterdagochtend 27 juni om 4 uur en van diezelfde zater dag 27 juni tussen 12 uur tot uiter lijk zondagochtend 28 juni om 4 uur. De omleidingsroutes worden aangegeven met gele borden. De routes lopen vanuit Rotterdam (Stellendam) richting Middel burg via de Grevelingendam over de N215, N59, N256 en de N255. Vanuit Middelburg rich ting Rotterdam wordt het ver keer omgeleid via de N59 en de N215. Ook de parallelweg aan de binnenkant van de Brouwers- dam is dicht. Alleen bestem mingsverkeer is mogelijk. Rijks waterstaat adviseert doorgaand verkeer te reizen via Roosendaal en Bergen op Zoom (A17/A4/A58). Houd rekening met een langere reistijd van 45 minuten. Rijkswaterstaat ver wacht dat het komende vrijdag middag al vroeg druk wordt op de wegen richting Zeeland. Dan gaat het vooral om de N-wegen. De gemeente Schouwen-Dui- veland, de politie, de Veiligheids regio, Rijkswaterstaat en het Openbaar Ministerie gebruiken tijdens Concert at Sea het twit- teraccount @EvenementinZld Rijkswaterstaat is te volgen op het eigen account. Verder wordt #cas20t5 gebruikt. De woning van Du Fossé aan de Dorpsstraat ging in vlammen op. Uit onderzoek bleek dat de brand was aangestoken en de be woner al eerder door een mis drijf om het leven was gekomen. Ondanks een zeer zorgvuldig en diepgravend onderzoek en uiter ste inzet van het Nederlands Fo rensisch Instituut is het onder zoek intussen op een dood spoor beland. Dorpelingen die kampen met onveiligheidsgevoelens of vragen hebben, worden opgeroe pen zich tot politie of gemeente te wenden. Mensen bij wie door de brief'sluimerende herinnerin gen' bovenkomen, wordt ge vraagd zich bij de recherche te melden. Voorzitter Lau Oosthoek van de Dorpsraad weet dat 'niemand in Schoondijke de moord is ver geten'. Hij betwijfelt of er nog veel nieuwe informatie boven water komt, maar hoopt wel dat er snel wat met de dichtgetim merde woning gebeurt. „Dat pand herinnert heel het dorp aan de tragische gebeurtenis." STRAK IN BADPAK VLISSINGEN TERNEUZEN VLISSINGEN Groene Ster haalt internationals terug Zaalvoetbalclub Groene Ster haalt de broers Saïd (fo to) en Hoessein Bouzam- bou en Khalid El Hattach te rug naar Zeeland. Het drie tal moest vertrekken bij het Belgische Gelko Hasselt, waardoor een terugkeer naar de Vlissingse eredivisio- nist een serieuze optie werd. pagina 9: 'Groene Ster nu weer op oorlogssterkte' door Jeffrey Kutterink Commandant Leonard Kok (I) en Han Polman. VLISSINGEN. De Brouwersdam is tijdens Concert at Sea volgend weekend afgesloten voor alle ver keer. Rijkswaterstaat, hulpdien sten en de gemeente Schou- wen-Duiveland waarschuwen festi valgangers rekening te houden met omrijden en langere reistij den. door René Hoonhorst SCHOONDIJKE. De Dorpsraad Schoondijke waardeert dat politie en gemeente zich blijven inspan nen om de moord op Paul du Fos- sé vorig jaar augustus op te los sen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2