Zangeres Taylor Swift draagt haar fans op handen CULTUUR SHOW 29 Spielberg sluit deal met 11-jarige actrice Museum haalt ouderen uit isolement Taylor Swift (25) geeft morgen een concert in de Amsterdamse poptempel Ziggo Dome. Ze groeide in rap tempo uit van countryzangeresje tot meest invloedrijke vrouw ter wereld. Wie is die vrouw? Show Entertainment Ruby Barnhill (11) heeft een megacontract getekend met regisseur Steven Spielberg voor zijn film GVR naar een boek van Roald Dahl. Ze gaat ruim 75.000 euro verdienen. Wordt dat een succes, dan is de kans groot dat Barnhill ook in twee andere films gaat spelen. Het Van Gogh Museum in Amsterdam gaat in heel het land workshops geven aan kwetsbare ouderen waarin ze zelf kunst maken. Onder begeleiding van een kunste naar gaan de ouderen aan de slag met objec ten die te maken hebben met Vincent van Gogh (1853-1890). Met een jaarinkomen van 64 miljoen dol lar was Taylor Swift, na Beyoncé, de best verdienende vrouwelijke muzikant van 2014. Naast inkomsten uit muziek bezit ze huizen, deed ze reclames voor Sony en DietCoke en heeft ze haar eigen parfum- lijn. Bepaalde uitspraken uit nummers (bij voorbeeld 'this sick beat') liet ze opnemen als merknaam om te voorkomen dat er merchandise met haar kreten verkocht worden. Om misbruik van haar naam te gen te gaan, kocht ze de internet- domeinen taylorswift.adult en taylorswift.porn. In maart verklaarde Swift de oorlog aan Spotify. Ze verwijder de al haar muziek van de streamingdienst om dat ze vond dat deze veel te weinig betaalde. Het Amerikaanse zaken blad Forbes riep haar vervol gens uit tot meest invloedrijke vrouw ter wereld. Haar naam prijkte naast die van de paus, de baas van Apple en de president van de Europese bank. Het blad vond dat ze met haar acties een 'enor me culturele beïnvloeder' was. Welke celeb nodigt haar fans thuis uit en bakt koekjes voor ze? Taylor deed het! 89 fans mochten bij haar thuis naar het vijfde album 1989 luisteren. Ze stuurt de fans kerstpakketten en laat ze meespelen in haar videoclip Shake it off. Ook staat ze be kend om haar gulle giften. Zo doneerde ze een Texaans gezin 15.000 euro om dokters rekeningen te betalen. Andersom staan de fans ook meteen klaar voor hun idool. Toen zij in april liet weten dat haar moe der Andrea Finlay (57) kanker had, ont wierpen haar grootste fans een T-shirt met de tekst 'Swiftstrong'. Ook zamelen ze geld in voor kankeronderzoek. Swift weet als geen an der hoe ze social media kan inzetten om haar im perium te vergroten. Zo moedigde ze haar fans aan een foto op Twitter te posten met haar album onder de naam. Daaraan werd massaal gehoor gegeven. Regelmatig plaatst ze foto's van zichzelf met haar kat ten Olivia en Meredith op social media, die razend populair zijn. Swift heeft inmid dels meer dan 140 miljoen volgers op Twit ter, Facebook, YouTube en Instagram. En van geen enkel album in de afgelopen 12 jaar werden er zo veel verkocht als Taylors 1989. De lijst van Taylors ex-vriendjes is onuitputte lijk. Na zanger John Mayer, acteur Jake Gyllenhaal, Co- nor Kennedy (kleinzoon van Robert F. Kennedy) en One Direction-zanger Harry Styles is ze nu sa men met dj Calvin Harris (31). Mannenverslindster Swift verwerkt haar liefdesver driet standaard in haar liedjes. Zo refereren Dear John en I knew you were trouble aan ex John Mayer. Daten met de knappe popprinses gaat niet zomaar. Cal vin Harris moest nog voor de eerste ro mantische date plaatsvond een contract on dertekenen, waarin hij toezegde geen fo to's en berichten te plaatsen van hun re latie. Harris moest even slikken, maar zette zijn handtekening. Naast invloedrijk is Taylor ook een mooie vrouw, aldus mannenblad Maxim dat haar 'oogverblindend, zelf verzekerd en waanzinnig getalenteerd' noemde. Om al dat uiterlijk schoon te be schermen, liet ze haar benen verzekeren voor 40 miljoen dollar. En heel veel doet ze niet om die prachtige benen in vorm te houden. Een uur per dag sporten, daar flink bij zweten, frisdrank vermijden en li ters water drinken. ZATERDAG 20 JUNI 2015 Cultuur Slim, gul en invloedrijk door Esther Kooymans ZAKENVROUW SPOTIFY KOEKJES BAKKEN SOCIAL MEDIA VRIENDJES BENEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29