73-jarige miljardair doet deel Stage Entertainment bfjJdstrffjzjfL/jJ d 24 ECONOMIE Drie kwart van de vaders neemt geen ouderschapsverlof op Smetje voor Toyota Van de vaders die recht hebben op ouderschapsverlof, maakt maar één op de vier daar ook gebruik van. Van de moeders doet meer dan de helft het. Zowel vaders als moeders namen in 2013 vaker dit soort verlof op dan tien jaar gele den, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Ouders kunnen ouderschapsver lof opnemen tot hun kind acht jaar is. Voorwaarde is wel dat de man of vrouw één jaar of langer als werknemer in dienst is. Sinds 2009 is de duur van het ouder schapsverlof verdubbeld naar 26 weken en is het mogelijk het ver lof meer te spreiden of in gedeel ten op te nemen. Dat heeft ervoor gezorgd dat vooral vaders meer ouderschapsverlof opnemen. Overigens blijkt bij mannen de ar beidsduur nauwelijks te verande ren na de geboorte van het eerste kind: ze werken evenveel of zelfs meer. Wiebes: ruim baan voor plug-in auto Het kabinet gaat de fiscale stimulering van elektrische auto's die vaak nog groten deels op benzine rij den, afbouwen. Volle dig elektrische auto's worden juist fiscaal aantrekkelijker. De bijtelling voor plug-in auto's wordt 4 procent, voor alle andere leaseauto's 22 procent. Het hoogste tarief zakt daarmee van 25 naar 22. Dat staat in een plan van staatssecretaris Eric Wiebes (Financiën). Ex-NS-topman Huges heeft probleem erbij Ondanks zijn ge dwongen voortijdige vertrek bij de NS sta pelen de problemen voor ex-topman Timo Huges zich op. Het spoorbedrijf wil nu de variabele beloning terug die hij kreeg voor prestaties over 2014 en vervoerder Veolia stelt (oud-)di- rectieleden van de NS aansprakelijk voor de miljoenenschade na de problemen rond de aanbesteding van het openbaar vervoer in Limburg. Honderden metaalwerkers in staking Honderden metaal werkers legden giste ren het werk neer uit protest tegen het uit blijven van een goede cao in het klein- en grootmetaal. Het was de vierde stakingsdag in de sector, meldde FNV Metaal, met zeker 450 stakers bij bedrijven in Noord- Friesland. In Bunnik was een landelijke sta kingsdag voor de in stallatietechniek en liftbouwers. Ook daar telde de vakbond min stens 450 stakers. Over vijfjaar staan we hier weer. Ik met een rollator, en dan is deze be slissing óf een ver keerde geweest, óf ik krijg complimenten." Joop van den Ende lacht. Hij krijgt een kus van zijn vrouw Jani- ne. De hele familie is aanwezig bij de persconferentie, en ook een aan tal van zijn sterren: Simone Kleins- ma en André van Duin. Het is een belangrijke dag voor Van den En- de, want hij heeft zojuist verkon digd 60 procent van de aandelen in zijn musicalbedrijf Stage Enter tainment te verkopen aan inves teerder CVC. Door met CVC in zee te gaan, kan de 73-jarige musicalbons een stapje terug doen. De zakelijke kant laat hij los. Hij krijgt, voor het eerst van zijn leven, een arbeids contract en gaat 75 dagen per jaar als 'senior producer' aan de slag. „Mijn kennis overdragen, nieuwe producties ontwikkelen. Een luxe positie, vind ik zelf." Van den Ende hoopt met de ver koop dat de omzet van Stage - nu 500 miljoen euro - in vijfjaar tijd kan verdubbelen, door bijvoor beeld de Chinezen aan de musical te krijgen. Vragen zijn er ook: waar om verkoopt de musicalmagnaat - die zo begaan is met zijn bedrijf, zijn kindje - Stage aan een private equity fonds? Dat soort investeer ders weet niets van de musicalwe reld en heeft de reputatie van een alles verslindende sprinkhaan. Het lijkt vreemd, geeft Van den Ende toe. Toch is het een welover wogen beslissing, waar hij ander halfjaar over gedaan heeft en zich uitgebreid over heeft laten advise ren. Droogjes: „Ik heb best wat con necties in de internationale zaken wereld." Bovendien houdt hij zelf 40 procent van het bedrijf. „CVC ziet de toekomst zoals ik. Ik inves teer een aanzienlijk deel van wat ik ontvang terug in Stage, om de groei mogelijk te maken. Van cashen is geen sprake. Dat komt over vijfjaar." Hoeveel geld er met de deal ge moeid is, wil hij niet zeggen. Stage Entertainment - 3.500 medewer kers in acht landen - zou naar ver luidt 400 miljoen waard zijn. „Het is niet leuk als je bij de slager staat en iedereen weet hoeveel geld je hebt. Laat mij dat stukje privacy be houden." De stap voelt goed. „Ik heb er lang over gesproken met mijn vrouw en mijn dochter en zoon. Mijn kinderen willen hun eigen Ik investeer een aanzienlijk deel weer in groei. Cashen komt over vijf jaar wel' carrière opbouwen met eigen be drijven en daar sta ik 100 procent achter", zegt hij op de vraag waar om het bedrijf niet in familiehan den blijft. „Ben ik blij? Ja. Heb ik met Janine staan juichen? Nee. Het is toch afscheid nemen. Ouder worden is niet leuk." Van den Ende moest het een aantal maanden rustig aandoen vanwege een rughernia, maar nu zegt hij dat hij fitter is dan de 'bro ze gezondheid' die hem wordt toe geschreven. „Loop maar eens een dag met me mee, dan zul je zien dat het wel meevalt." Eén ding weet hij zeker: hij moet leren om gaan met de vrije tijd die hij nu krijgt. „Ik ga niet de hele dag op de golfbaan staan." wm~M.m iai 8 dagen Wenen en het Wienerwald 5 dagen Berlijn en omgeving 5 dagen Parijs 8 dagen Praag en Bohemen 10 dagen Florence en Rome DEN HAAG Toyota-topman Akio Toyoda biedt namens het autobedrijf excuses aan. De Amerikaanse Julie Hamp, recent benoemd als hoofd pr en de eerste westerse vrouw in de top van het bedrijf, is aangehouden voor het in voeren van 57 tabletten van een in Japan verboden pijnstiller. Volgens Toyoda wist ze niet dat ze iets onwettigs deed. foto Toru Hanai/Reuters DEN HAAG UTRECHT LEEUWARDEN door Marlies van Leeuwen Joop van den Ende laat de zake lijke kant van zijn bedrijf los en wordt 'senior producer'. foto Sander Koning/ANP Joop van den Ende producer v.a. slechts v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Vertrekdata: 20 juli 710,31 aug 712 okt Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half- pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. Vertrekdata: 13, 20,27juli7 3.10,17,31 aug 714, 28 sept75 okt Vertrekdata: 13,27 juli 10,24 aug 77.21 sept 75 okt iWxAt ®ro'il)ureen (0318)58 09 58 jfgfr boekingen: www.bolderman.nl 1 I Jl 1 1 II B-WJlilM Vertrekdata: 6 juli 73, 31 aug 728 sept712 okt Vertrekdata: 22,29juni6,13,20,27juli 3,10,17.24,31 aug 7,14,21,28 sept 75,12 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24