Reynaertland 3 weken dicht voor onderhoud T olen Een valse traan in de Vleeshal^ 'Groene Ster is nu weer op oorlogssterkte' Toekomst kerncentrales blijft ondanks toezegging onduidelijk Kernreactoren Doel 1 en 2 mogen tien jaar langer openblijven, uitbater Electrabel wil eerst keiharde garanties. AFHAALBON DOEL (B). De toekomst van de kernreactoren Doel 1 en 2 blijft on duidelijk. De federaleBelgische Ka mer keurde donderdag de levens duurverlenging goed voor een pe riode van tien jaar. Maar of Doel 1 en Doel 2 daadwerkelijk langer zul len open blijven, is de vraag. Er zijn veel plooien met energieleve rancier Electrabel glad te strijken. Uitbater Electrabel moet 600 miljoen euro investeren om de kerncentrales langer open te kun nen houden. Electrabel is daartoe bereid, maar wil in ruil daarvoor enkele keiharde garanties van de federale regering. Zo wil de ener gieleverancier de investering van 600 miljoen terug, mocht een nieuwe regering over een aantal ja ren besluiten de beide reactoren toch te sluiten. Minister Marie Christine Mar- hem onderhandelt met Electrabel over de voorwaarden. Mochten die onderhandelingen stuklopen, trekt Electrabel sowieso de han den van de kerncentrales af. In dat geval gaan de beide reactoren als nog dicht. Dat het Federaal Agent schap voor Nucleaire Controle (FANC), dat de veiligheid contro leert, zijn goedkeuring nog moet geven, maakt dat de verlenging van de levensduur nog lang geen gelopen koers is. Greenpeace voer de donderdag actie in het Vlaams parlement. De organisatie ontrol de spandoeken met daarop een boodschap aan minsiter Marhem geschreven: 'No more lies, clean energy now'. Die woorden verwij zen naar een nota die de minister eind mei verspreidde, waarin werd 'aangetoond' dat Doel 1 zon der problemen langer kan open blijven. Later bleek die info mislei dend te zijn. Marhem weiger te vertellen waar ze de informatie vandaan heeft. Greenpeace dreigt met juridische stappen als Doel 1 en 2 langer mogen openblijven. „Het wetsontwerp van Marhem is illegaal en ondemocratisch" schrijft Greenpeace. De organisa tie wijst naar een uitspraak die de Raad van State vorige maand deed. Volgens de raad is een zoge noemde milieueffectrapportage nodig voor de kerncentrales, om dat anders internationale verdra gen en Europese richtlijnen om trent kernenergie geschonden zou den worden. Ook om kernreactor Doel 3 is nog altijd veel te doen. Die is ge sloten, na de vondst van zo'n 13.000 haarscheuren van maxi maal achttien centimeter groot. HULST. Zwembad en binnenspeel tuin Reynaertland in Hulst is van to tot en met 30 augustus dicht voor onderhoud. Binnen- en bui tenbad worden leeggepompt voor schoonmaak en reparatiewerk. De eerder geplande grootschalige re novatie wordt een jaar uitgesteld. Het was de bedoeling om het zwembad en de binnenspeeltuin de gehele zomerperiode - van 6 juli tot en met 30 augustus - te sluiten voor groot onderhoud. Maar volgens bedrijfsleider Hans Wessels duren de voorbereidin gen van deze verbouwing langer Deze zomer doen we alleen regulier onderhoud. We gaan drie weken dicht omdat beide baden worden leeggepompt dan gedacht. „We zijn iets te opti mistisch geweest toen we in janua ri begonnen om de werkzaamhe den voor te bereiden. Het thermo- grafische onderzoek naar waar on ze warmte heengaat, is nog niet af gerond en dit is bepalend voor wat er moet gebeuren. De ingre pen zijn vooral voor verduurza ming. Het gebouw van 34 jaar oud moet weer tijden vooruit kunnen. Ook onze energielasten moeten omlaag." Het reguliere onderhoud kan zo lang niet wachten; dat duurt langer dan gebruikelijk om dat beide baden leeg moeten. Wes sels: „Het kost al tien dagen om de baden weer te vullen." Reynaert land kiest bewust voor de zomer periode, omdat zwemclubs dan minder actief zijn en zwemlessen en schoolzwemmen stil liggen. „We beseffen dat het een ongeluk kige periode is voor bezoekers, maar financieel moeten we het niet van het buitenbad hebben." Een jeugdige fan maakt een selfie met Peter Houtman, de spits van de oud-internationals die gisteravond voetbalden tegen Tholense Boys. SPORT 10 ZEELAND 14 SPORT 8 Zeeland www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 20 juni 2015 'Doel 1 en 2 tot 2025 in bedrijf door Bob Maes door Pascalle Cappetti MAGISCHE LEES- LUISTERBOEKJES Knip de bon uit en lever hem in. Geldig t/m 27 juni 2015 O.a. bij: Albert Heijn, AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plantage, Plus, Primera, The Read Shop, Sparen Vivant. ALLE VERKOOPADRESSEN OP PZC.NL/DISNEY PZC foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 147