'Ik kon hem zijn passie weer teruggeven.' Vaststelling gemeenschappelijke regeling GGD Zeeland De krant zoekt nieuw talent Je dagelijkse portie nieuws, columns, interviews en de laatste roddel. Waar denkt u aan bij de Betho? Aan mensen met een beperking die de plantsoenen van de gemeente verzorgen? Aan de opvallende busjes? U bent niet de enige. Maar de Betho heeft meer te bieden, veel meer. De Bethode. De Bethode biedt men sen met een beperking een arbeidsplaats. Niet alleen binnen hun eigen organisatie, maar ook, of beter gezegd; voorname lijk, in reguliere bedrij ven. De medewerkers van de Bethode hebben een lichamelijke, psychische of verstandelijke beper kingen en dat leidt bij on dernemers nog wel eens tot drempelvrees en zelfs vooroordelen. Want wat haal je in huis? Maar in de praktijk is gebleken dat mensen van de Bethode juist een enorme aanvul ling kunnen zijn voor een bedrijf. Directeur Kees Roovers noemt als voor beeld een garagebedrijf. "Stel je voor, zo'n bedrijf heeft een aantal monteurs in dienst, maar er blijft eigenlijk teveel werk lig gen. Neem je dan een ex tra monteur in dienst? Er zijn in een garage tal van klusjes die de monteurs naast hun gewone werk doen, zoals koffie zetten, opruimen, vegen, auto's oppoetsen. Dit werk kan prima gedaan worden door iemand met een be perking." Jos van Zijl, eigenaar van Caringe Chocolade werken, werkt al jaren met werknemers van de Bethode en het bevalt hem uitstekend. Sterker nog; hij wil niets liever dan werknemers van de Bethode. "Ze zijn zeer gemotiveerd", vertelt hij. "Zodra ze in een gewoon bedrijf gaan werken, ho ren ze er weer bij. Ze zijn niet langer afgeschre ven. Daarnaast werkt de Bethode volgens het principe uurtje, factuur tje. Dat is toch ideaal? Alleen de gewerkte uren worden betaald en daar door loop ik als onder nemer geen enkel risico. En als het even extreem druk is? Dan heb ik na één telefoontje gelijk weer medewerkers." Van Zijl liet zich er niet door afschrikken dat deze mensen een beperking hebben. "Een handi cap is een ruim begrip", vindt hij. "Iemand zon der duim kan hier heel goed werken. Jaren ge leden kwam er een man die 25 jaar banketbakker is geweest, maar vanwe ge psychische problemen niet meer terecht kon op de gewone arbeidsmarkt. Toen hij hier voor het eerst kwam, was ik spe cialistisch werk aan het doen, maar hij pakte het over en ging gelijk aan de slag. Het was een vak man. Doordat hij lekker in zijn eigen tempo kon werken, had ik een ge weldige medewerker. Hij zei een keer tegen mij dat hij hier weer helemaal opbloeide en dat was ook duidelijk te zien. Ik heb er dus niet alleen profijt van omdat deze mensen gemotiveerd zijn en hun werk heel goed doen, maar het geeft ook enorm veel voldoening. Ik kon die man zijn passie weer teruggeven." ADVERTORIAL Probeer PAPER nu de eerste maand gratis op PAPERmagazine.nl Het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke regeling GGD maakt bekend dat in de openbare vergadering van 10 oktober 2014 een nieuwe gemeenschappelijke regeling is vastgesteld. Deze regeling is op 1 oktober 2014 met terugwerkende kracht inwerking getreden en ligt in het stadskantoor van de gemeente Erasmus Academie Schrijf je nu in voor de geheel vernieuwde PDOJ De PDOJ gaat op maandag 4 januari 2016 weer van start! Goes ter inzage. Op verzoek wordt een exemplaar verstrekt. De regeling is eveneens digitaal bekendgemaakt op de website van de gemeente Goes en is onder de lokale regelingen van de gemeente Goes opgenomen in de landelijke databank. Deze is te raadplegen via www.overheid.nl Erasmus University Rotterdam PAPER. Meer hoefje niet te weten Kranten zoeken een nieuwe generatie journalisten; talenten die meebewegen met de tijd. Al 26 jaar stoomt de PDOJ, de Postacademische Deeltijd Opleiding Journalistiek, afgestudeerde academici klaar voor een carrière in de journalistiek. De PDOJ heeft zich echter vernieuwd. Combineer nu werk (bijvoorbeeld freelance journalist) met je opleiding en ga daarna op stage bij een redactie van één van de aangesloten dagbladen. De PDOJ bestaat uit drie intensieve praktijkdagen per week gedurende vijf maanden en aansluitend een fulltime stage van drie maanden. Kandidaten hebben een afgeronde academische opleiding en aantoonbare affiniteit met de journalistiek. Voor meer informatie over de opleiding, de procedure, selectiedagen en om direct in te schrijven, ga naar www.erasmusacademie.nl/pdoj. Haast je, er is slechts plaats voor 20 studenten, schrijf je dus snel in! Een test en selectiegesprek maken deel uit van de toelatingsprocedure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 146