Kinderen uit Kloetinge niet meer bij de tijd Kinderboerderij Goes moet gratis blijven 6 BEVELANDEN en THOLEN Zomerschouwen in Goese wijken 'Het geld groeit niet in de berm van de grotewaterleiding, een nieuwe klok voor de speeltuin zit er voorlopig dus niet in' In de regio Goes - Oostsingel 118 Goese mantelzorger krijgt 75 euro Stoompluimen in de Pluimweide Mijn dorp, mijn stad Wel witgoed, geen Kwalitaria door Joeri Wisse KLOETINGE. Grote kans dat heel wat Kloetingse kindertjes deze da gen te lang buiten blijven spelen en dus koude piepers krijgen voorgeschoteld. De klok, die sinds vorig jaar in de speeltuin in het Oostmolenpark hing en waar op iedereen kon zien of het al tijd was om naar huis te gaan, is deze week gestolen. Het uurwerk is eind vorig jaar geïnstalleerd op initiatief van Vereniging Dorpsbelangen Kloe tinge. Voorzitter Marinus Vuijk: „De schoolkinderen mochten meepraten over welke nieuwe toestellen er zouden komen. Dat werd een grote glijbaan, maar de kinderen wilden ook nog graag een klok. In het dorp zelf kun je op de kerktoren zien hoe laat het is, maar in de wijk Oostmolen park kun je nergens de tijd zien. Daarom hebben wij die klok be taald uit het eigen dorpsbudget." Afgelopen donderdag kreeg Vuijk echter een naar telefoontje. „Een ambtenaar van de gemeen te Goes vroeg of wij misschien de klok hadden gedemonteerd. De onderhoudsploeg van de Marinus Vuijk, voorzitter DVK Betho was opgevallen dat alleen de paal er nog maar stond. En dat terwijl de dag ervoor nog de batterijen waren vervangen. Het kan dus bijna niet anders dan dat de klok gestolen is." Ook de gemeente Goes gaat daar vanuit. Volgende week, zo laat een voorlichtster weten, wordt er aangifte van diefstal ge daan. Of de gemeente in de bui del wil tasten om de speciale bui- tenklok, die enkele honderden euro's kost, te vervangen weet ze nog niet. „Daarover volgt overleg met de vereniging Dorpsbelan gen." Vuijk hoopt intussen dat de dader wordt gevonden. „Mis schien hangt hij nog wel in één of andere keet." Geld om de klok zelf op korte termijn te vervan gen, heeft de vereniging niet. „Het geld groeit niet in de berm van de grotewaterleiding, dus dat zit er voorlopig niet in." De klok bij de speeltuin is ont vreemd. THEELEN PARTNERS tpmakelaars.nl f - toplocatie in het centrum - rijksmonument "Rozenoord" - perceelsoppervlakte 1.822 m2 - royale praktijkruimte - inhoud woonhuis ca. 1.569 m3 - uitzicht op de Veste - riante achtertuin Prijs op aanvraag door Rob Paardekam GOES. Als de kinderboerderij in de Hollandsche Hoeve in de toe komst door iemand anders dan de gemeente wordt geëxploi teerd, moet de toegang gratis blij ven. Dat stelde wethouder Loes Meeuwisse donderdag tijdens het raadsdebat over een nieuwe ron de aan bezuinigingen. De gemeente denkt 140.000 euro per jaar te besparen door het uit baten van de kinderboerderij aan een externe partij over te laten. De oppositie vreest dat in dat ge val entreegeld zal worden ge vraagd en wilde een motie indie nen om dat te voorkomen. Na de toezegging van de wethouder was dat echter overbodig. Tijdens het debat bleek ook de zogeheten schakelklas een heikel punt te zijn. Daarin krijgen kin deren met een taalachterstand extra les. Het fenomeen dreigt in Goes te verdwijnen, omdat het Rijk er vanaf volgend jaar moge lijk geen geld meer voor geeft. In september komt daar pas duide lijkheid over. Sommige fracties lieten nu al weten dat de gemeen te er wat hen betreft zelf geld voor moet uittrekken als het Rijk geen bijdrage meer levert. Ook de hondenpoepzakjes kwamen nog even ter sprake. Het college wil stoppen met het gratis verstrekken daarvan. De dorpsraad in 's-Heer Hendriks kinderen heeft daarop aangebo den ze zelf te gaan verspreiden. Een goed idee, vond de PvdA. Wethouder Meeuwisse dacht daar anders over. Volgens haar be spaart de gemeente in dat geval enkel een beetje op het versprei den van de zakjes, maar niet op de aanschaf ervan. De raad nam in meerderheid het pakket aan bezuinigingen aan. Daarin zit verder onder meer het afschaffen van de wel standscommissie en het invoe ren van kabelbelasting. GOES Mantelzorgers in de gemeente Goes kunnen voortaan, als blijk van waardering, een jaarlijkse bij drage van 75 euro krijgen. Deze ver goeding komt in de plaats van het zogeheten 'mantelzorgcompli ment' van het Rijk. Die is stopge zet, omdat gemeenten nu verant woordelijk zijn voor het waarderen en ondersteunen van mantelzor gers. De gemeente Goes besteedt het toekennen en uitbetalen van de vergoeding uit aan welzijnsorgani satie SMWO. 4 Wandelsportvereniging Oosterscheldestappers houdt van maandag tot en met donderdag de avondvierdaagse in Stavenisse. Er kan vijf of tien kilometer gelopen worden. Het startbureau is open om 17.45 uur voor inschrijving en vanaf 18.00 uur kan er gestart worden. Deelname kost 4 euro. HOEDEKENSKERKE Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) houdt dit weekend het evenement Stoompluimen in de Pluimweide bij het station van Hoedekensker- ke. Hierbij staan de minitreinen in de schijnwerpers. Ook is er een mo delbouwshow, zijn er muzikale voorstellingen, klederdrachtdemon straties en kinderactiviteiten. Beide dagen van 10.30 uur tot 17.00 uur. GOES New York Het Ostrea Lyceum geeft vandaag twee op tredens in het kader van het Ostrea Stage Event, een groot afslui tend theaterstuk in De Mythe met als thema New York. Leerlingen, docenten en onderwijs ondersteunend perso neel tonen hun talen ten op het gebied van zang, dans, toneel, acrobatiek, airtum- bling, jongleren of hel pen mee achter de schermen. Het wordt een doorlopende en af wisselende show. Kaartjes zijn te koop voor aanvang van de voorstelling bij De My- GOES the en kosten 7,50 eu ro. De optredens be ginnen om 14.30 uur en 19.30 uur. WILHELMINADORP D-Four and 2More De Zeeuwse band D-Four and 2More ver zorgt zondagmiddag een buitenoptreden bij eetcafé Sas 1 in Wil- helminadorp. D-Four and 2More bestaat uit vier muzikanten en twee zangeressen en brengt pop-, rock-, soul- en bluescovers ten gehore. Het reper toire beslaat de perio de van de jaren vijftig tot heden. Aanvang: 15.00 uur. WISSENKERKE Zomerconcert De harmonie en steel- band van muziekvere niging Apollo geeft zondag een zomercon cert in Wissenkerke. Net als afgelopen jaren neemt het orkest om 15.00 uur weer plaats in de tuin van me vrouw Van Adrichem Boogaert aan de Dorpsdijk 100. De gemeente Goes houdt twee keer in het jaar een wijk- en dorps- schouw. Op dit moment worden de zomerschouwen uitgevoerd. Tij dens een schouw loopt een groep bewoners via vaste punten door de wijk of het dorp. Zij controleren de kwaliteit ervan door te kijken of het straatbeeld schoon en veilig is. Bij de zomerschouw worden verte genwoordigers van onder meer de bewonersverenigingen uitgeno- GOES digd om samen met de wijkwet houder en de wijkopzichter van de gemeente het gebied te beoorde len. Ze kijken daarbij naar de bestra ting, het groen, de afvalbakken, ver- lich-ting, zwerfvuil en het straat- meubilair. Nadat alle schouwen zijn geweest - naar verwachting in september/ ok tober - wordt er een rapportage ge maakt. De gemeente Goes verleent geen toestemming voor de komst van een vestiging van Kwalitaria (snacks en broodjes) in het voorma lige pand van Passieux aan de Oost- wal in Goes. Het college wil eerst een horecavisie opstellen. Op de meubelboulevard mag wel een winkel in witgoed komen. Ei genlijk mogen daar alleen grote winkels zitten om concurrentie met de binnenstad te voorkomen, maar het college van B en W acht het niet waarschijnlijk dat in het centrum ooit nog een winkel met witgoed komt. tips? mail naar redactie@pzc.nl ZATERDAG BAARLAND Burgemeester Voge laarstraat 9, 10.00-17.00 uur- Open tuin dag Colijnsplaat Voorstraat 66,15.00 uur - Wielerronde Goes Westwal 45, 15.00-17.00 uur - Opening tentoon stelling 'RHIZOOM #1'; Grote Markt, 18.00 uur - Latin Ri tuals Festival; Wijk centrum de Spinne, 19.00 uur - Kinder disco; Zwaakse Weel, vanaf 21.30 uur - Midzo- mernachtloop HEINKENSZAND De Stenge, 09.00 uur - 'Trap ALS de wereld uit' HOEDEKENSKERKE Stoomtreinstation, Waardeweg 4, 10.30-17.00 uur - Tweedaags Mini- trein-evenement 'Stoompluimen in de Pluimweide' KATS Katse Groeneweg 3, 10.00-17.00 uur- Dag van de Roos, doorlopend gratis rondleidingen door de Zeeuwse Rozen tuin KAPELLE Korfbalveld, Vroon- landseweg, 19.00 uur - Avondvullen de Taptoe Kloetinge Geerteskerk, 14.00 uur - Orgel optre den van Mariette Evers KRABBENDIJKE Meiboom, 10.30 uur - Babyshow Parkie tenclub Kruiningen Industrieterrein De Nishoek, overdag - Oldtimer Trekker Meeting; Hogenak- kerweg 25, 10.00-14.00 uur - 'Lekker naar de Boer' bij boerderij De Grote Verlei ding NISSE Dorpshuis, 15.30 uur - Opening van 't Dorpsuus RILLAND Arkzaal, 19.00 uur - Afscheidsviering St. Jozefkerk met voor gangers Pastoor Fons van Hees en pastor Jeanine Hee- zemans WAARDE Meezeweg 2,10.00 - 17.00 uur - Waardse tuinfair WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt; Party centrum Schoudee, 11.00-21.00 uur - Country-Event 'Schoudee'; Hotel Wemeldinge, Noor delijke Achterweg 62,11.30-14.30 uur - Excursie Zilte Zalig heden en Kook- workshop Zeewie ren WILHELMINADORP Brugstraat, 10.00-14.00 uur - Rommel- en boe kenmarkt van Pro testantse Gemeente WISSENKERKE Sam's Diner, Voor- straaat, 08.30 uur - Wandeltocht over Noord-Beveland door Wandelend Zealand en Jonge ren 4 Jongeren ZONDAG GOES Grote markt, over dag - Kleurrijk HOEDEKENSKERKE Stoomtreinstation, Waardeweg 4, 10.30-17.00 uur - Tweedaags Mini- trein-evenement 'Stoompluimen in de Pluimweide' KATS Galerie Kats, 13.00-17.00 uur - Ex positie 'Ploum en Capello, Brothets in Art" WEMELDINGE Jachthaven, Sluispla- teau, 11.30-14.30 uur - Vaartocht inclu sief Zeehondensafa ri en lunch; Hotel Wemeldinge, 15.00-17.00 uur - Va derdag High Beer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 144