Een jongensdroom 'We zijn mensen met een knipoog naar het leven' 10 SPORT Negen Zeeuwse zwemmers trotseren wind en golven Minnaard komt als vijfde Nederlander over de meet Van Coethem blijft elfde Kees Maas en Johan van der Made zorgen voor de juiste sfeer. In de winter is de Weissensee het domein van de schaatsers, in het voorjaar en zomer draait het om andere sporten, zoals zeilen, surfen of zwemmen. Negen Zeeuwse zwemmers be sloten vorige week het meer in Oostenrijk over te zwemmen, niet in de breedte maar in de lengte. De afstand was iets meer dan twaalf kilometer. Het werd een loodzware tocht. Het water was koel, er stond een sterke wind en zeker de eerste twee kilometer was er veel golf slag. De zwemmers waren in twee groepen verdeeld en de plaatselijke reddingsbrigade hield een oogje in het zeil. Uiteindelijk volbrachten zeven zwemmers de volledige tocht. Twee deelnemers stapten iets eerder uit om de rest optimaal te kunnen begeleiden. De eerste groep kwam na vier uur en 43 minuten binnen, de tweede groep deed er iets langer over en kwam na ruim vijf uur aan. De zwemmers die meededen waren Joanne van Vuuren, Monica van der Meer, Mariette van Kleven, Marcel Janse, Emiel Flipse, Erik Roose, André Strijkel, Jan-Wil lem Siewe en Wim Krijger. Marco Minnaard kwam in de ze vende etappe van de Ronde van Zwitserland als vijfde Nederlan der over de meet. De wielrenner uit Wemeldinge was de 45e ren ner die in Düdingen finishte. De renner van Wanty-Groupe Gobert was de vijfde Nederlan der, achter Tom Dumoulin (13e), Robert Gesink (16e), Laurens ten Dam (37e) en Mike Teunissen (44e). Alexander Kristoff schreef de ze vende etappe van de Ronde van Zwitserland op zijn naam. De Noor van Katjoesja versloeg na 164 kilometer van Biel naar Düdingen de Slowaak Peter Sa- gan (Tinkoff-Saxo) in een span nende sprint heuvelop. Thibaut Pinot, die zelf als 26e over de eindstreep kwam in Düdingen, gaat ook na gisteren aan de leiding in het algemeen klassement. Minnaard bezet daarin de 28e plaats, op een kleine zestien mi nuten achterstand. sport kort De jongensdroom van Jo han van der Made (45) was achterop de motor verslag doen van een wielerkoers. „Mijn voorbeeld was Theo Koomen. Als die man op de radio verslag deed van de Tour, was het net alsof het peloton con tinu bezig was met een levensge vaarlijke afdaling. Hij had de kwa liteit om de luisteraar de radio in te trekken, je wilde weten hoe het af zou lopen." Die jongensdroom was ruim twintig jaar geleden niet onbe kend bij de carnavalsvrienden van Van der Made. Hij was in die tijd prins carnaval van Leur. „Die man nen hebben mijn droom in vervul ling laten gaan. Tijdens de wieler ronde van Etten beleefde ik mijn primeur en deed ik live verslag van de koers." Zijn stemgeluid viel toen al op bij plaatsgenoot en speakerboegbeeld Kees Maas. „Kees vroeg of ik dit vaker wilde doen. De ronde van Stampersgat was de eerste koers waarbij ik offi cieel een microfoon in m'n han den had. Het kan ook Schijf zijn geweest. Ik houd dat niet precies bij, in twintig jaar tijd zijn er al zo veel wedstrijden voorbij geko men." Hoogtepunt was tot nu toe het speakeren tijdens de start van een Giro-etappe in Nederland, vijfjaar geleden. Maar dat moment supreme wordt als het goed is over een paar weken ingeruild voor de Tour. „Ik zal het telefoontje dat ik kreeg van ASO, de organisatie ach ter de Tour, niet snel vergeten." Van der Made is zowel zaterdag als zondag aan de start in Utrecht te vinden. „Voor elke renner heb ik maximaal dertig seconden de tijd om ze voor te stellen. Het gaat om zo'n tweehonderd coureurs. Dat betekent tweehonderd keer een anekdote of een opvallend feit je vertellen. Natuurlijk pomp ik de boel aardig op als bekende Ne derlanders als Lars Boom of Tom Dumoulin aan de beurt zijn. Je moet iets laten gebeuren met je microfoon." Wie denkt dat de Rijsberge- naar lang kan nagenieten van zijn optreden, heeft het mis. „Als ik zondag klaar ben, rijd ik naar huis want ik moet de volgende dag om 4.00 uur m'n bed uit voor m'n werk. Toch zal ik zondagavond nog wel een Zundert of een Leffe opentrekken en de etappe op tv bekijken. Maandag ben ik weer op tijd bij de baas om komkommers en tomaten in te kopen. Het leven gaat door." stijgen. Maas en Van der Made zijn de mannen die door Tourorga nisatie ASO zijn aangesteld om de etappes van de Tour de France op zaterdag 4 en zondag 5 juli op loca tie van commentaar te voorzien. De nestor der wielerspeakers staat bij de aankomst in Utrecht (4 juli) en op Neeltje Jans (5 juli) klaar om het publiek op te zwepen, ter wijl Johan van der Made de start van zowel de proloog op zaterdag als de eerste etappe op zondag in Utrecht voor zijn rekening neemt. Voor zover bekend heeft nog nooit iemand geturfd hoe veel woorden er per mi nuut over de lippen van Kees Maas en Johan van der Made rollen als ze ver slag doen van de finale van een wielerkoers. Het zou de moeite waard zijn, want de twee West-Brabanders hebben het na tuurtalent om een koers verbaal gezien naar grote hoogte te laten Oud-international Simon Tahamata (rechts) snelt met de bal aan zijn voet langs Werner Marsman van Tholense Boys. foto Leo Adriaansen WEISSENSEE DÜDINCEN SLUISKIL Spruit Memorial De startlocatie van de Piet Spruit Memo rial is veranderd. De Braakman was der tien jaar lang de gast heer van de trim- loop, maar dit jaar wordt er uitgeweken naar de accommoda tie van de voetbalver eniging Sluiskil. De wedstrijd is zater dag 24 oktober. Er wordt gestart bij sportpark d'n Dolsen Diek. ZUIDDORPE Boekweitronde De vrijage die suppor tersclub De Zwaluw uit Zuiddorpe is aan gegaan met Trimbe- langen Midden Zee land (TMZ) is derma te goed bevallen dat deze zal worden voortgezet. Maandag komen opnieuw de vrije renners aan de start in Zuiddorpe waarbij ook de moge lijk wordt geboden aan de renners van de Belgische bonden Waod en VWF De start is aan het Dorp splein. Om 18.30 uur is het eerst de beurt aan de D-categorie en S/P-klasse waarna de amateurs en ama teurs 40+ vanaf 19.30 uur het par koers van ruim vijf ki lometer worden op gestuurd voor de Boekweitronde. SCHARENDIJKE Kristelijn nieuwe trainer ZSC'62 Jos Kristelijn is ko mend voetbalseizoen trainer van ZSC'62. De oefenmeester is bij de zaterdag-vier deklasser de opvol ger van Eddie Kiesen- berg. De laatste be sloot twee weken ge leden zijn verbintenis te laten ontbinden. De club uit Scharen- dijke degradeerde dit jaar uit de derde klas se van het zaterdag voetbal. Kristelijn maakte ja renlang deel uit van de selectie van ZSC'62. BUCHTEN Brian van Goethem (foto) bleef na gisteren de nummer elf van het algemeen klassement in de Ster ZLM toer. De Sluiskilse renner eindigde in de tweede etappe in de massasprint als 39e, voor Matthijs Eversdijk (60e) en Antwan Tolhoek (69e). foto Johan van der Heijden Het geluid van door Sanne Schelfaut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 142