De broers Saïd en Hoessein Bouzambou en Khalid El Hattach keren terug SPORT 9 Gelko Hasselt wilde van drie Vlissingse zaalvoetballers af. Het drietal vindt onderdak in de Baskensburg. e hebben een pe riode gehad dat we ïioo kilome ter per week re den", becijferde Khalid El Hat tach. „Het was een bewogen jaar. Met de trainingen bij Gelko Hasselt, VC Vlissin- gen en het Nederlands zaalvoetbalteam soms rennen en vliegen." Het is één van de redenen waarom El Hattach samen met de broers Saïd en Hoessein Bouzam bou terugkeert naar de Vlissingse zaal voetbalvereniging Groene Ster. „We zijn terug op het oude nest." Het drietal mocht vertrekken bij het Belgische Gelko Hasselt. Het afscheid was alles behalve hartelijk. „Na de laat ste wedstrijd in de play-offs kregen we te horen dat we weg mochten", vertelt Saïd Bouzambou. „Dat is niet echt net jes gegaan en dat heeft ook wel pijn ge daan. De klap kwam hard aan. We heb ben een goed seizoen gedraaid, ik was een van de topscorers van België. Ook mensen van Hasselt, buiten het bestuur om, waren positief over ons. Toch moes ten we weg. Het enige dat je dan kunt doen, is rustig blijven." Rustig blijven en de oren en ogen open houden: dat was wat de drie Vlis- singers sinds half mei deden. „Alle teams hadden de selectie voor komend seizoen al vastgelegd", zo ondervond Hoessein Bouzambou. „In februari, maart hebben de meeste clubs de selec tie namelijk al rond. Dat maakte het voor ons wel lastig. Sommige clubs wil den het contact wel warm houden voor de winterstop of komend seizoen." Zijn jongere broertje ging meerdere keren op gesprek bij verschillende clubs. „Ik ben zelfbij ZW Eindhoven, FT Ant werpen en Real Noorderwijk geweest", meldde Saïd. „Later liet Gelko Hasselt ook nog weten dat de club mij en Hoes sein wilde behouden. Maar voor mij was Gelko Hasselt toen al een afgesloten hoofdstuk. De clubleiding heeft ons drie ën pijn gedaan, de clubdirecteur ook met sommige uitspraken. We wisten al snel dat een terugkeer naar Groene Ster een optie was. Daar zijn we alle drie door de voordeur vertrokken." Bij Groene Ster konden ze zich met de geschiedenis van het trio bij de club dan ook niet vinden in de uitspraken van clubdirecteur Theo Geladi, die de mentaliteit van de BouzamBroers en El Hattach in twijfel trok. Hoessein: „Bij Groene Ster hebben ze direct gezegd: 'Houd Groene Ster in je achterhoofd, jul lie zijn altijd welkom!' Ze waren ook rea listisch en snapten dat wij een andere keuze zouden maken als er een mooiere aanbieding voorbij zou komen." Die 'mooiere aanbieding' kwam er, mede door het feit dat vrijwel alle inte- ressante clubs al voorzien waren, niet. „Dat betekent niet dat we minder blij zijn om weer terug te keren bij Groene Ster", haast Hoessein zich te zeggen. „We heb ben de ambitie om wat met deze club te bereiken, want we komen terug als jon gens met ervaring." De jongens die Groene Ster als zaalvoet balclub op de kaart zetten, door via vele he te avondjes in de Baskensburg door te sto ten naar het hoogste niveau van Neder land, komen nu als volwaardig zaalvoet balinternational terug om een volgende stap te zetten. „We hebben deze club toch een beetje opgebouwd, dus die kun je niet zomaar laten vallen", is El Hattach van mening. „Wij zitten alle drie nu nog op WhatsApp in de groepsapp van Groene Ster. Na wedstrijden moesten wij onze en zij hun uitslag direct doorappen. En bij evenementen van de club lieten we ons ge zicht ook vaak zien. Dat zegt wel iets over hoe betrokken we met elkaar zijn gebleven." Een echte doelstelling dur ven ze echter nog niet uit te spreken. „Groe ne Ster is nu weer op oorlogs sterkte, maar voor mij is het, door mijn knie blessure, geen doel om zoveel mogelijk wed de winterstop een serieuze doelstelling be palen. Ik denk wel dat we een selectie heb ben die meekan in de eredivisie. Wij heb ben ervaring opgedaan, ook de jongens die hier altijd zijn gebleven zijn er op vooruit gegaan. En ik heb het afgelopen bewogen jaar gemerkt dat het tussen je oren zit of je iets wel of niet aankunt. Presteren op hoog niveau kost een hoop tijd en energie. Ik heb de laatste tijd veel teruggedacht aan de ja ren op de pleintjes in Vlissingen, waar we als jong jochies toe moesten kijken naar oudere jon gens als Giovanni Siereveld, Lionel Lord en Istvan Bakx. Maar we zijn toch door blijven gaan en zie waar we alle maal terecht zijn gekomen." Saïd: „We mogen in ieder geval weer in de Baskensburg spelen. Ik heb al in veel zalen gespeeld en in veel za len gescoord, maar scoren in een volle Baskensburg geeft me toch het lekker ste gevoel. En ik houd van een uitda ging. Die uitdaging kon ik aangaan bij de clubs waarmee ik in gesprek ben geweest, maar die uitdaging is er ook bij Groene Ster. Uiteindelijk paste deze keuze ook het beste bij mij voor dit moment, qua reistijd, maar ook qua studie. Ik ga nu mijn afstudeer jaar in, dus dat neemt ook tijd in beslag. Afstuderen was in een week met drie trainingen in Hasselt lastig geworden. Maar ik denk dat we pas in januari kunnen zeggen of we met Groene Ster voor de play-offs moeten gaan of niet." Hoessein vult hem aan: „We wil len mooi voetbal spelen in de Bas kensburg, in mijn ogen de mooiste zaal van de Benelux. In ons eerste jaar in de eredivisie was het doel om ons te handhaven, toen eindig den we in het linkerrijtje. Nu moe ten we kijken of dat weer reëel is." strijden te spelen", zegt El Hattach. „Ik houd me inmiddels wel staande met die blessure, maar zal in het begin van het sei zoen denk ik niet veel spelen. Ik hoop dat ik jongens kan sturen en kan helpen met mijn ervaring. Kennis is macht, en macht is een plek in de play-offs", rekent hij met een gulle lach voor. Dan serieus: „We kun nen pas net voor of net na Khalid El Hattach in het groen van Groene Ster in een duel. foto Johan van der Heijden ZATERDAG 20 JUNI 2015 'Groene Ster is nu weer op oorlogssterkte' door Mitchell Minnaard W Khalid El Hattach (links), Hoessein (midden) en Saïd Bouzambou in de Zeister bossen, foto Gerrit van Keulen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 141