Samengaan schappen kost geen cent extra Sv Ouwerkerk viert jubileum met reünie Zierikzeese woordkunstenaar rapt over mensenrechten SCHOUWEN-DUIVELAND 7 BIEB-woningen stapje dichterbij Uit het liedje Papa Rapper Dzenan Halilovic uit Zierikzee zag een jongensdroom uitkomen; hij rapte samen met zijn Bosnische idool Frenkie. ZIERIKZEE. Het Grevelingenschap mag dan opgaan in het veel grote re Deltaschap, gevolgen voor de toekomst van de Grevelingen heeft dat niet. En het kost de ge meente Schouwen-Duiveland voorlopig ook geen cent extra. Dat benadrukt het college van Schou wen-Duiveland in een brief aan de gemeenteraad. Het Grevelingenschap, dat op houdt te bestaan, is een samenwer kingsverband van de gemeenten (Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee) en de provincies (Zeeland en Zuid-Holland) rond de Grevelingen. Door de fusie met het Haringvlietschap komen daar de gemeenten Cromstrijen, Helle- voetsluis en Nissewaard bij. Daar door betalen Schouwen-Duive land en de provincie Zeeland straks ook mee aan ontwikkelin gen rond het Haringvliet. Geen probleem, vinden B en W van Schouwen-Duiveland. Die leggen de programmabegroting 20t6 van het nieuwe Deltaschap dan ook met een positief advies voor aan de gemeenteraad. Heel veel te besluiten valt er overigens nog niet. Het oude Grevelingen schap is nog wat oude zaken aan het afronden, terwijl het overleg binnen het nieuwe schap nog maar net begonnen is. De begro ting voor volgend jaar is dan ook niet veel meer dan een samenvoe ging van de begrotingen van bei de schappen van afgelopen jaar. De bijdrage van de gemeente Schouwen-Duiveland blijft dan ook zo'n 23.000 euro. Eventuele aanpassingen naar aanleiding van nieuw beleid worden pas later dit jaar aan de betrokken gemeentera den voorgelegd. Later volgt ook nog overleg over een eventuele nieuwe verdeelsleutel van de fi nanciële bijdragen. BURGH-HAAMSTEDE. De bouw van de langverwachte BIEB-woningen aan de Bernhardstraat in Burgh-Haamstede is toch weer een stapje dichterbij. Het Schouwen-Duivelandse col lege legt vanaf 29 juni een 'ont- werp-omgevingsvergunning' ter inzage. Daarop mag iedereen zienswijzen indienen. B en W zijn in elk geval positief: het beeld kwaliteitsplan voldoet aan de voor waarden, waardoor er volgens het college 'geen bedenkingen' meer zijn. Als de gemeenteraad in het najaar hetzelfde oordeel velt en de eventueel ingediende zienswijzen geen reden geven voor wijzigin gen in het plan, kan de bouw ein delijk beginnen. Het plan voor de BIEB-huizen ('Bouwen in eigen beheer') komt van een groep particulieren en Zeeuwland en dateert al van 2005. Op de plek van het Domineesbos je moeten vier blokken met in to taal zestien starterswoningen ver schijnen. Doordat bewoners in 'collectief opdrachtgeverschap' ge zamenlijk optrekken bij de bouw, zijn de woningen relatief goed koop. „Een reünie waar verbroede ring en herinnering centraal zul len staan. Kortom: voor iedereen die de club een warm hart toe draagt", meldt de vereniging in een persbericht. De jubileumviering wordt za terdag 4 juli gehouden in een feesttent op sportpark 't Eultje. Na de ontvangst om 17.00 uur is er een barbecue en een receptie. Tijdens de receptie wordt een cd gepresenteerd met onder meer twee speciaal voor het jubileum geschreven clubliederen. De feestavond met de Jupiter Expe rience Band begint om 20.30 uur. De sv Ouwerkerk is van be lang voor de leefbaarheid van het dorp. De wandeltochten, rommelmarkten, toneeluitvoe ringen, oliebollenverkoop, mos selavonden, survivaltochten en de Ouwerkerkse Familiedagen zijn vermaard. De sv Ouwerkerk werd op 2 juli 1940 opgericht onder de naam SVOWK. Eerst als korfbal vereniging, later handbal- en nu alleen nog als voetbalclub. ~W" e kunt er niet omheen, hier is nog niet zo lang geleden I een baby geboren. In de ka- I mer liggen allerlei kraamca- W deautjes. Op een tafeltje naast een grote mand met geboortesuiker tjes staan twee grote babyfoto's. Baby Mirza is de grote trots en nieuwste inspiratiebron van zijn vader, rapper Dzenan Halilovic uit Zierikzee. Zelfheeft Dzenan (23) zijn va der niet gekend. Die kwam om in 1993 tijdens de oorlog in Bosnië. Ook al is hij in Nederland opge groeid, toch is de band met Bosnië sterk. Twee weken gele den werd een videoclip gepresen teerd, die hij maakte voor het kidsfestival in Sarajevo. „Tijdens dit festival komen zo'n 40.000 kinderen bij elkaar om te spelen en 'gewoon samen te zijn'. De rap die ik samen met de Afrikaan se rapper Jae uit Utrecht maakte, gaat over mensenrechten in Bosnië. We willen er mee laten zien dat het niet uitmaakt wie je bent en wat je gelooft. In de tekst verwerkten we de dertig mensen rechten die er zijn. Ik rapte mijn stuk in het Bosnisch en Jae dat 'Ik kan er een boodschap in kwijt, het is fijn om op deze manier emoties over te kunnen brengen' van hem in het Engels. Zo is het voor de kinderen herkenbaar." Naast deze clip maakte Dzenan er ook eentje met rapper Frenkie uit Bosnië. Een jongensdroom kwam daar mee uit. „Als 10-jarige jongen luisterde ik al naar zijn muziek, hij is een van de grondleggers van de hiphop in Bosnië. Ik heb hem eind vorig jaar gewoon een mailtje gestuurd en verbazend ge noeg wilde hij met me samen werken. Hoewel hij niet verstaat wat ik in het Nederlands rap, was hij heel positief. Onze clip Straight outta Balkan is inmiddels al 30.000 keer bekeken op YouTu- be. Er is in Bosnië heel veel over in de media gepraat, erg leuk om te zien." Rappen is voor Dzenan een uitlaatklep. „Ik kan er een boodschap in kwijt, het is fijn om op deze manier emoties over te kunnen brengen. In groep acht had ik mijn eerste rap-optreden. Toen al vond ik dat helemaal te gek. Nu besteed ik natuurlijk veel tijd aan Mirza. Maar als er even de ruimte voor is, ga ik naar de studio in Bergen op Zoom of Sas van Gent. Het zou leuk zijn om er nog eens mijn werk van te ma ken." 1993 gevlucht door omstandighe den, naar Nederland want dit land kon ons kansen geven Weg uit de oorlog, geswitched naar een ander leven Ik was klein, wist niks van pijn maar geloof me Mama weet het Was anderhalf en papa die bleef achter, achter om te strij den en wij? wij zouden wachten 'Ik kom wel na een tijdje als de rust is teruggekeerd' is wat hij zei, maar papa die zagen we nooit meer Omgekomen in de strijd, ik was jong ik was zo klein en ik vroeg mama telkens waar papa nou kon zijn Ik heb tranen gezien, de tijd dat we alleen met tranen leef den De tijd dat ik me afvroeg 'waar zou toch m'n vader we zen' Ik werd ouder en ik miste alle vaardigheden die jij me kon le ren papa zoals alle vaders deden Het zware leven... konden we maar samen leven, samen hui len, samen eten, samen lachen en samen feesten PZC.NL/DISNEY pzc BESTEL NU DE UNIEKE 12-DELIGE COLLECTIE OP ZATERDAG 20 JUNI 2015 OUWERKERK. De sportvereniging Ouwerkerk bestaat 75 jaar en dat wordt gevierd met een feest waar bij leden, oud-leden, sponsors, dorpsbewoners en iedereen die ooit ook maar iets met de club te maken heeft gehad, welkom is. 'Straight outta Balkan' Dzenan Halilovic, rapper Rapper Dzenan Halilovic: „In groep acht had ik mijn eerste rap-optreden. Toen al vond ik dat helemaal te gek." foto Dirk-Jan Gjeltema door Mariska den Hartog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 134