Blof staat nog vierkant achter de afgelasting 2011 Verbouwingsuitverkoop artiesten De overlast in de Aagje Dekenstraat in Vlissingen is 4 ZEELAND Zes mensen mogen niet meer in de Aagje Dekenstraat komen. Maar ze komen terug, zeggen hun maten. Met kortingen van 40 tot 80% Badkameruitverkoop.nl De editie van 2011 begint goed. Voor het eerst in troduceert Bluf het pro grammaonderdeel Cover at Sea. Niet langer is de organiserende band alleen afsluiter op zater dag, ze openen voortaan op vrij dag ook het festival door met en kele gastmuzikanten een uur lang bekende liedjes van ande ren te spelen. Hoofdact op de eer ste dag is zangeres Anouk, die al jaren bovenaan het verlanglijstje van de organisatoren heeft ge staan. „Ondanks de regen, was het een knetter van een optre den", weet toetsenist/gitarist Bas Kennis van Blof nog goed. Niet alleen regent het die avond, de wind trekt ook aan. De weersvoorspelling voor zater dag leidt tot nachtelijk spoedbe raad. Dat gaat aan zanger/gitarist Paskal Jakobsen voorbij. „Ik had last van mijn stem, merkte ik bij Cover at Sea. Ik moet in vorm zijn morgen, bedacht ik, dus ik ging vroeg naar bed. Ik baalde dat ik niet naar het gebruikelijke feestje op de vrijdagavond kon. Bij het ontbijt liep ik geluidstech nicus Peter Vincent tegen het lijf. Het is wat hè, zei hij, dat het waarschijnlijk niet doorgaat. Ik Tien jaar Concert at Sea was er overstuur van." „Ik zag het wel aankomen", zegt bassist Peter Slager, „maar ik geloofde het pas toen het zo ver was. Ik wilde gewoon spelen." De wind op de Brouwersdam is te hard en staat precies ver keerd. Het festival kan wind kracht zeven aan, maar er wor den uitschieters voorspeld tot windkracht acht en negen. Ter wijl festivalgangers zich zater dag op beschutte terrassen in Renesse verheugen op de mid dag, besluiten de organisatie en burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland het festival af te gelasten. „Mensen snapten het niet. Ze foeterden op de burgemeester", vertelt Ja kobsen. „Maar wij waren hem dankbaar dat hij de beslissing durfde te nemen. Het was niet verantwoord om door te gaan." Wie daaraan bleef twijfelen, wist een paar maanden later wel beter. „Die zomer ging het mis op een festival in Amerika en er vielen doden bij Pukkelpop", herinnert Slager zich. „Ik herin ner me dat mensen die me eer der boze mailtjes hadden ge stuurd na Pukkelpop opnieuw reageerden. Ik heb destijds mijn onvrede geuit, schreven ze, maar ik wil mijn verontschuldigingen aanbieden, omdat ik alsnog denk dat jullie gelijk hadden. Ik sta er ook nog vierkant achter dat we dat toen gedaan hebben. Als je een veiligheidsprotocol hebt en je houdt je er niet aan als zich dit soort dingen voor doen, ben je geen knip voor de neus waard." Dit zijn de beste bankjes van Vlissingen. Die aan de boulevard zijn van roestvrij staal. Dat spul, daar maken ze wasmachines van. Als het dan heeft geregend en je gaat erop zitten, dan zijn je billen nog nat. Hier niet. Hier gaat de re gen doorheen. En ze zijn nog com fortabel ook." Het is druk bij de bushalte aan de Aagje Dekenstraat. Maar Yas- sin, Rudi en Fred wachten niet op de bus. Ja, als je het voor het eerst vraagt wel. Maar eigenlijk zitten ze zich gewoon maar wat te verve len. „Fred, ga jij bier halen?", vraagt Rudi. Fred, die net het be grip 'verveling' ontleedt, kijkt in zijn tas en knikt. Ja, hij gaat zo naar Albert Heijn. „Neem je dan si garetten voor me mee?" Fred weet niet wat hij hoort. „Sigaretten meenemen? Ik heb toch geen geld, man. Hoe moet ik jouw siga retten betalen? Dat kan ik niet. Een shagje kun je krijgen, maar dan regel jij eerst maar een aanste ker." TWee jaar geleden werd hier veel gevochten en gedeald. Dat gebeurt niet meer' Yassin lacht om de dialoog. Hij maakt deel uit van de harde kern in de Aagje Dekenstraat. Maar de meeste van zijn maten zijn weg. „Sommigen zitten in Torentijd, sommigen hebben een straatver bod. Paul, Amigo en die andere twee, ze werden zo ingeladen. Kei hard zijn die agenten hier. Ze heb ben ze meegenomen en ik heb ze niet meer gezien. Mij lieten ze zit ten. Logisch. Tuurlijk, ik doe niks. Mensen denken dat ik deal, maar ik heb niks." Hij vouwt zijn broek zakken uit. „Kijk maar, niks." Een politiewagen rijdt voorbij. De agente die erin zit, kijkt naar de mannen bij de bushalte. Zo gaat dat de hele dag, vertelt Yas sin. „Voorbijrijden en kijken. Maar wij zitten hier gewoon." Fred heeft al een paar keer aan stalten gemaakt om de winkel bin nen te gaan, maar komt telkens te rug. Hij staat, leunend tegen het fietsenrek. „Ik kan niet te lang zit ten. Vroeger zaten we op het Schel- deterrein, maar het is daar koud." Hij richt zich tot Rudi. „Zeg, weet jij wat het verschil is tussen een naaimachine en een nietmachine? Een naaimachine naait en een nietmachine niet!" Rudi kan er niet om lachen. Hij deed net de zoveelste vergeefse po ging een aansteker te lenen van een voorbijganger. Hij doet druk, gedraagt zich als een puber. Zijn spiegelende zonnebril verraadt niet of hij het ook is. „Ik ben 33", antwoordt hij. „En ik heb een zoon van 19. Ik was 15 toen ik va der werd. Mijn zoon woont in Maastricht bij zijn moeder, ik woon hier in de stad. Het is hier goed, man. Ze hebben hier alles. Heb jij wel eens drugs gebruikt? Coke gesnoven? Wil je met mij..." Yassin heeft er genoeg van en onderbreekt hem. Maar Rudi gaat door, op een lollig toontje. „Yas sin, heb jij misschien wat coke voor mij?" Een agent fietst voorbij. Zwaait, zegt gedag. De heren zeggen 'heuj' terug. Yassin staat op en gaat op de bagagedrager van zijn fiets zitten, zijn armen leunend op het zadel. „Die agent komt zo terug. Als ik dan op het bankje zit, ben ik de lui. Krijg ik weer een be keuring. Ik heb er al zo veel gehad, al betaal ik ze toch nooit. Ik ga wel gewoon een paar dagen zitten. Maar nu even niet." Intussen houdt Fred een maat schappelijke verhandeling waar niemand naar luistert. Zodra Fred Ik krijg veel bekeuringen, al betaal ik ze nooit. Ik ga wel een paar dagen zitten' dat door heeft, schuifelt hij rich ting de supermarkt. Rudi spurt naar de zijkant van het winkelcen trum. Om te plassen, zegt Yassin. Tegen de muur, ja. „Want het openbaar toilet kost 50 cent en daar heb je ook een biertje voor." Alleen Yassin is er nog. De sfeer is veranderd in de Aagje De kenstraat, zegt hij. „Twee jaar gele den werd er veel gevochten en ook gedeald. Dat gebeurt niet meer. Ja, wiet halen voor toeris- Kortingen tot Kom eens kijken in onze showroom! Riethil 20, 4825AP Breda Tel: 076-2600063/ 06-28448040 Nergens goedkoper!!! Het festivalterrein van Concert at Sea ligt er op zaterdag 18 juni 2011 verlaten bij. foto Izaak Verkeste door Ernst Jan Rozendaal Anouk, foto Ronald den Dekker Concert at Sea viert een jubileum. Op 26 en 27 juni is het festival toe aan zijn tiende editie. In een dagelijk se serie telt de PZC af van verleden naar heden. Dit is aflevering 6. Maandag: We hadden het program ma meteen rond Racoon, Di-Rect, Anouk 'Wiet halen voor toeristen, meer niet' door Wendy Wagenmakers Yassin, harde kern Aagje Dekenstraat Yassin Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Ook hebben wij nog diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 131