Petit-Paris geeft 'landje apart' een boost Workshops Trainingen 1 I I linkedd* Ook in Linked? de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland UK l trmscvvïTi fice, NG| ung 323 -GJ "V Wmufm -> Mail naar deondernemer@pzc.nl Online sales: hoe en wat werkt het? Op naar jouw job Voor alle mensen zonder werk, bij wie ontslag dreigt of die ander werk willen, is er deze workshop voor inspiratie, praktische tips en frisse motivatie. Je krijgt informatie over de beste manier om een goede eerste indruk te maken, zowel verbaal als non-verbaal. Je leert ook hoe je een positief gevoel en zelfvertrouwen vasthoudt, ook wan neer alles even tegen lijkt te zitten. Een ervaren communicatieadviseur/ Ook uw workshop hier? Huybert van Eek heeft zijn functie als voorzitter van de Raad van Bestuur van het ADRZ neergelegd. Van Eek trad vijfjaar geleden aan als bestuursvoorzitter en beheerde sindsdien sindsdien de zorgportefeuille. Hij richtte zich met name op de ontwikkeling van de zorg in het ADRZ. Onder zijn leiding werd de scheiding tussen de acute en complexe zorg in Goes en de planbare zorg in Vlissingen en Zierik- zee verder vormgegeven. Ook bracht hij de nauwe samen werking met het Erasmus MC en het Amphia ziekenhuis tot stand. Collega-bestuurder Claudia Brandenburg neemt voorlopig zijn taken waar. Voormalig Tweede CDA-Kamerlid Ad Koppejan is de nieuwe voorzitter van de raad van toezicht van Emergis. Koppejan, woonachtig in Zoutelande, zat tus sen 2006 en 2012 in de Tweede Kamer en runt nu zijn eigen ICT-bedrijf Swinth. Koppejan was voorheen onder meer voorzitter van het CDJA, de jongerenor ganisatie van het CDA en bestuurder bij het CNV. Ook is hij werkzaam geweest als hoofd van de afdeling communicatie voor het Havenbe drijf Amsterdam. Carlo Broeren is benoemd tot lid van de raad van toezicht, als opvolger van Bart Bouwmeester. Broeren (49) was tot 2014 financieel directeur bij Roompot Groep en is tegenwoordig werkzaam bij Geesch Holding BV, interim en advies. Leen Harpe uit Kloetinge is gekozen tot voorzitter van GroenLinks Zeeland. Harpe volgt Marten Wiersma op. De Kloetinger was 12 jaar Statenlid voor GroenLinks. Voorheen werkte Harpe als senior beleidsmede werker bij de afdeling Bestuurlijk Juridi sche Zaken van Rijkswaterstaat en was hij freelance adviseur vergunningen Wet milieubeheer. Kapelienaar en chefkok van Cleijenborch CulinR in Co- lijnsplaat Hans Everse is gekozen tot voorzit ter van het landelijk bestuur van Het Koksgilde. Het Koksgilde is de grootste vereniging van Nederland van koks in horeca, instellingen en catering. Everse kookt voor het zorgcentrum Cleijenborch en de bijbehorende tafeltjedekjedienst en promoot verse, lokale producten in instellingskeukens. Everse vergaarde bekendheid ais winnaar van het Neder lands kampioenschap Snert en Stamppot koken 2012 en 2013. Bert Vermeersen uit Clinge is sinds 10 juni officieel hoogleraar Planetaire Exploratie binnen de afdeling Astrodynamics and Space Missions van de faculteit Aerospace En gineering aan de TU Delft en binnen de afdeling Geoscience en Remote Sensing van Civiele Techniek en Geowetenschap- pen. Vermeersen vervult naast het hoogeleraar- schap ook een functie als senior onderzoeker bij het NIOZ, het Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee. STO.VKY Afin Jan Lievens en Nynke van der Ploeg hebben investeerders en sponsoren gevonden voor een landelijke speelfilm over Zeeuws-Vlaanderen. De een leidde jarenlang een communicatiebedrijf, de ander was lange tijd directeur van de VVV Zeeuws-Vlaanderen. Jan Lievens uit IJzendijke en Nynke van der Ploeg uit Philippine hebben elkaar gevonden in de zoektocht naar investeerders en sponsoren voor de landelijke kwaliteitsspeelfilm Petit-Paris, die zich voor het overgrote deel in Zeeuws-Vlaanderen afspeelt. Lievens en Van der Ploeg laten zich leiden door ideële doelstellin gen, waarbij imagoverbetering van 'het landje apart' centraal staat. "Het mag niet zo zijn dat bedrijven zich hier niet vestigen of uitbreiden vanwege een onterechte beeldvorming", meent Lievens. "Imago en identiteit van Zeeuws-Vlaanderen liggen helaas ver uiteen voor mensen van buiten de regio. Vaak hebben die een beeld over onze regio als zijnde 'een grote kale vlakte waar het altijd waait en weinig te beleven is'." Maar er is volgens Lievens en Van der Ploeg juist van alles te doen in het bourgondische Zeeuws-Vlaanderen. Er is volop (industriële) bedrijvigheid en ook de sectoren recreatie toerisme en landbouw zijn van oudsher sterk aanwezig. "Bovendien is er een fantastisch achterland met Vlaamse steden als Antwerpen, Brugge en Gent. De problematiek van de bevolkingskrimp en de dreigende krapte op de arbeids markt kun je natuurlijk niet met een speelfilm oplossen, maar de streek kan er wel een positieve impuls van krijgen. Analoog aan de 'Franse film Bienvenue chez les ch'tis' over het plaatsje Bergues in Nord-Pas de Calais. Daardoor kreeg die regio een enorme boost." Jan Lieverns is de initiator van Petit-Paris. In deze film worden niet de gebruikelijke stereotypen van Zeeland benadrukt. Juist de kracht van Zeeuws-Vlaanderen, haar bedrijvigheid en unieke inwoners worden treffend in beeld gebracht. Het verhaal gaat over een hautaine 'Hollander' die uiteindelijk op positieve wijze door 'het achtergebleven' gebied wordt ingepakt in plaats van andersom. De hoofdrol speler wordt zowel verliefd op de regio als op een Zeeuws- Vlaamse schone. De vreemdeling vestigt zich in 'Petit Paris', de erenaam voor IJzendijke. De film wordt gemaakt door de top van de Nederlandse en Belgische filmwereld. Filmpro ducent is Gijs van de Westelaken (Column Film), regisseur is Gouden Kalf winnaar Eddy Terstall en de hoofdrollen worden vervuld door bekende Nederlandse en Belgische topacteurs. Voor sterrenkok Sergio Herman uit Sluis is een gastrol weggelegd. Lievens is zelf coproducent van Petit- Paris om het Zeeuws-Vlaamse gedachtengoed te bewaken. De film verschijnt in 2016 in de Nederlandse en Belgische bioscopen. Het doel is om via bioscoop, tv, VOD en dvd één miljoen kijkers te bereiken. "Het benodigde budget bedraagt 1,7 miljoen euro. Daarom zijn we op zoek naar mensen en bedrijven die onze regio een warm hart toe dragen en mee willen investeren in Zeeuws-Vlaanderen", vertelt Nynke van der Ploeg. De Friezin vestigde zich halverwege de jaren negentig in de regio. Eerst woonachtig in Gent, vervolgens in mosseldorp Philippine. Wat was destijds haar beeld van Zeeuws-Vlaanderen? "Ik had geen beeld eerlijk gezegd. Helemaal blanco. We ontdek ten de streek vanuit Gent en vonden ook het mooie gebied over de grens er Vlaams uitzien. We wonen in een heerlijke omgeving, ideaal ook om de kinderen te laten opgroeien. Het Vlaamse achterland en de interregionale aspecten zor gen voor een extra meerwaarde." I www.petitparisfilm.com Social media gebruiken als jouw per soonlijke sales instrument? Het kan. In deze training wordt uitlegd hoe. Deelne mers leren zo effectief mogelijk met Facebook, Linkedin maar ook Google+ om te gaan. Deze training is geheel interactief met cases en opdrachten. Shinemark' 25 juni 19.00-22.00 Vlissingen meer inforamtie via info@shinemark.nl of 0646327471 'www.shinemark.nl tekstschrijver kijkt bovendien naar je sollicitatiebrief en CV. Appelblauw Coaching maandag 22 juni 09.30 -11.30 of 14.00 -16.00 uur; woensdag 24 juni 20.00 -22.00 uur; maandag 13 juli 20.00 - 22.00 uur Kapelle kosten inclusief advies sollicitatie- briefen cv 25 euro info@appelblauwcoaching. nl, 06-425 44 877. Mail naar deondernemer@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 123