kort Tour-event van Kiwanis en Grand Hotel ter Duin Campagne watermanagement gaat via Tour de wereld over TiP# beveiliging Wim Huibregtse Detec Zeeland Beveiliging t de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland Tourkaravaan sjeest op zondag 5 juli langs Boerderij Molen berg in Burgh-Haamstede. De tweede etappe van de Tour de France komt over het eiland Schouwen-Duiveland en de boerderij biedt liefhebbers de mogelijkheid deze spectacu laire gebeurtenis van dichtbij mee te maken. Op het terrein van de Molen berg wordt samen met Grand Hotel ter Duin en serviceclub Kiwanis een tent opgezet, waar gasten kunnen genieten van lekkernijen en veel enter tainment. Het event is van 12.30 tot 18.00 uur. Deze uren worden onder meer ingevuld met paling eten, kazen proeven en met optredens van diverse arties ten, bekende sprekers en verlo tingen. Voor kinderen is er een speciaal programma. Geïnteresseerden kunnen een topplaats reserveren voor 95 euro per persoon. Een groot deel van de opbrengst gaat naar een goed doel, namelijk een zeiltocht op de Zeeuwse wateren voor gehandicapte kinderen. NEELTJE JANS Rijkswater staat onthult morgen (zondag 21 juni) de campagne 'Bring in the Dutch!Doel is Neder land op de kaart te zetten als wereldleider in watermanage ment. De tweede etappe van de Tour de France leidt op 5 juli langs de Deltawerken. Het Topshuis bij de Oosterscheldekering heeft de primeur voor de uitingen die ervoor zorgen dat niemand kan ontgaan dat geen ander land dan Neder land de expertise bezit om bescherming te bieden tegen hoogwater en overstromingen. De campagne is voor, tijdens en na de Tour de France erop gericht om in Nederland én het buitenland duidelijk te maken dat Nederlanders al vanuit het verleden de watermanage- mentexperts bij uitstek zijn. Met Engelse woordspelingen in prikkelende quotes wordt de aandacht getrokken. De 'Bring in the Dutch!' slogan hangt zichtbaar aan de buitenzijde van het Topshuis. In aanloop naar de Tour de France brengt Rijkswaterstaat op meerdere grote waterbouw kundige hoogstandjes langs de tourroute slogans aan. Rijkswaterstaat kiest het grootschalige sportevenement omdat de Tour de France een nationale en internationale publiekstrekker is met we reldwijde exposure. Zeeland en met name de Deltawerken komen hierbij prominent in beeld en gaan de hele wereld over. In september starten HAS Hogeschool en ZLTO met een pilot 'Onderne merschap in het familiebedrijf'; een nieuwe minor voor vierdejaars HAS- studenten die zich willen voorbereiden op het zelfstandig ondernemer schap van de toekomst. Het programma richt zich op de vertaling van innovatieve ontwikkelingen naar een stra tegisch bedrijfsplan en een persoonlijk ontwikkelplan. Koos Dekker, docent Bedrijfs kunde en agribusiness aan de HAS en één van de initiatiefne mers: "Deze minor is speciaal bedoeld voor vierde jaars studenten aan de HAS die na hun studie aan de slag willen in een (agrarisch) familiebedrijf. We starten komend studiejaar als pilot met 15 studen ten die de richting 'Bedrijfskunde en agribusiness' of 'Dier- en veehouderij' volgen. Het is de bedoeling g-siS 133» dat het programma, na een jaar van proefdraaien en aanscherpen, wordt toegevoegd als vast onderdeel van het HAS-curriculum." De minor is ontwikkeld in nauwe samenwerking met ZLTO en mede mogelijk gemaakt door Ondernemer- slift+ Antoon Sanders, ondernemerscoach ZLTO: "Ook bij de uitvoering zullen de jongerencoaches van ZLTO een belangrijke rol vervullen. Niet alleen vanwege onze kennis van de ondernemerspraktijk, maar ook vanwege onze ervaring met het begeleiden van jonge ondernemers. We zien de minor dan ook als een mooie toevoeging aan Jong ZLTO, het jonge renprogramma van ZLTO waarin onderwijs een be langrijke pijler is." De minor biedt studenten een ste vige voorbereiding op zelfstandig ondernemerschap en management van een bedrijf dat economisch en maatschappelijk rendeert. Om deel te kunnen ne men, is daadwerkelijk zicht op bedrijfsovername of -deelname niet nodig. Wel moeten deelnemers zelf zorgen voor inbreng van een bedrijf dat kan dienen als casus. Dekker: "Ze gaan namelijk een strategisch plan ontwikkelen voor dat bedrijf. Daarbij komen vragen aan de orde als: hoe ziet de markt eruit, waar liggen ontwikkelkansen, welke omgevingsfactoren spelen een rol, wat wil je bereiken en hoe realiseer je dat, zowel organisatorisch, financieel als sociaal?" Een tweede pijler in de minor is de eigen ontwikke ling. In antwoord op de vraag 'wat heb je nodig om straks succesvol te zijn als zelfstandig onderne mer?', ontwikkelt elke student een eigen persoonlijk ontwikkelplan (POP). Het studieprogramma van de minor beslaat in totaal 20 aaneengesloten weken, gebaseerd op fulltime onderwijs. Onderdeel is even eens een gezamenlijke studiereis naar het buiten land. Toch nog maar een keer over de vakantie. BURGH-HAAMSTEDE De I meer info: www.boerderijmo- lenberg.nl of jovaa@zeeland- net.nl. Minor familiebedrijf Tekst Dennis Rijsbergen Foto Thinkstock.com De HAS start een minor voor vierdejaars studen ten die na hun studie aan de slag willen in een (agrarisch) familiebedrijf. Want tijdens de vakantieperiodes, wordt het meest ingebro ken. Zorg daarom, dat tijdens je vakantie iemand anders op jouw huis past. Vraag aan buren of kennissen of hun tweede auto bij jou op de oprit mag staan. Laat het zoveel mogelijk lijken datje thuis bent. De inbreker woont waarschijnlijk niet zo heel ver uit de buurt. Probeer zelf maar eens in de buurt rond te lopen en er op te letten wie op vakantie is of gaat, dat is niet zo moeilijk. Laat bij je woning geen trappen of afvalbakken los staan zodat ze kunnen worden gebruikt als opklimmiddel. Losse stenen worden vaak gebruikt om een raam mee stuk te gooien of te slaan. Zet een extra opbouw grendel op een Velux dakraam, deze is van de buitenzijde gemakkelijk te openen. Als je bovenstaande maatregelen ter harte neemt, heb je meer dan 25 procent minder kans op een inbraak tijdens je vakantie. Denk hieraan vóór je vakantie, niet tijdens. Een kluis die 'echt' is vastgezet is een goede oplossing, maar heeft de inbreker alle tijd, dan krijgt hij bijna alles open. Daarom is de combinatie van een kluis en een alarm systeem het beste. Laat dit ruim voor je vakantie installe ren, zodat iedereen in het gezin gewend is aan deze nieuwe situatie.Niet dat het gebruik ingewikkeld is, maar het geeft veel meer rust en je gaat ontspannen op vakantie met een gerust en veilig gevoel. Ik wens u deze zomer een veilige en prettige vakantie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 108