'Zeeuwse ziekenhuizen moeten krachten bundelen' Zeeuwen houden ziekenhuizen, maar niet voor alle specialisaties. Bezoek aan België blijft mogelijk. Gele vlaggen op stadhuis en Lange lan ZEELAND 9 Four Freedoms Awards toegekend #Twitter TERNEUZEN. De Zeeuwse zieken huizen blijven. Maar niet op alle locaties zullen alle specialisaties te vinden zijn. Sterker nog, voor bijzonder specialistische ingre pen als een open hartoperatie of een slokdarmkankeroperatie moe ten patiënten de provincie uit. Wim van der Meeren, voorzit ter van de Raad van Bestuur van CZ Zorgverzekeringen, draaide er donderdag niet om heen tij dens een symposium over de 'Zeeuwse zorg van morgen' in het Terneuzense Scheldetheater. Hij wilde niet vooruitlopen op een rapport met een toekomstvi sie op (ziekenhuis)zorg in Zee land dat begin juli aan minister Schippers van Volksgezondheid wordt aangeboden. Maar hij was niet te beroerd om wat misver standen en al dan niet misplaats te vrees, weg te nemen. Zo gaan het Sint Antoniuszie- kenhuis in Oostburg en de poli kliniek in Hulst niet dicht. „We willen juist toe naar vraagge stuurde zorg; het gat tussen eer ste- en tweedelijnszorg verklei nen. Specialisten kunnen voor be paalde ingrepen naar mensen toe komen", verduidelijkte de CZ-topman. Ook blijft het voor Zeeuwse patiënten mogelijk om specialis ten in Belgische ziekenhuizen te bezoeken. CZ jaagt verzekerden die graag naar België willen niet weg. Maar de zorgverzekeraar blijft kritisch naar ziekenhuisbe zoek over de grens kijken, omdat de zuiderburen kwistiger zijn met medicijnen en sneller me disch ingrijpen. „Een cliënt met rugpijn krijgt in België direct een herniaoperatie, terwijl we in Ne derland vinden dat rust vaak be ter helpt." Nederlandse zorgverle ners kunnen van Belgen leren dat ze klantgerichter en aardiger moeten zijn voor cliënten, voeg de Van der Meeren er aan toe. De zorg in Zeeland is of wordt niet slechter dan elders, betoogde de CZ-topman. Maar om de kwa liteit te verbeteren en de kosten te drukken, zijn een aantal maat regelen nodig. Zeeuwse zieken huizen moeten nu echt gaan sa menwerken. Slecht bestuur van de Zeeuwse ziekenhuizen is één van de oorzaken van de nijpende financiële situatie, maar de pro blemen zijn oplosbaar, vindt Van der Meeren. De Zeeuwse ziekenhuizen moeten - met andere zorgverle ners - bekijken welke specialisa tie op welke locatie het best kan worden uitgevoerd. Ze moeten het 'overkantdenken' laten varen en verder durven kijken dan de eigen instelling. Om cliënten in de hele provincie te helpen, kan een reizend team specialsten goe de diensten bewijzen, verwacht Van der Meeren. Komende veranderingen moe ten - bij het publiek én onderling tussen zorginstellingen - wel goed worden gecommuniceerd. MIDDELBURG. De Roosevelt Stich ting te Middelburg heeft de laurea ten van de Four Freedoms Awards bekend gemaakt. De hoogste on derscheiding, de F.D. Roosevelt Freedom Medal, gaat naar Ruth Bader Ginsberg, rechter van het Amerikaanse hooggerechtshof. De andere medailles gaan naar Art hur Mitchell, oprichter van het Harlem Dance Theater (vrij heid van meningsuiting), kan kerspecialist Olufunmilayo I. Opade (vrijwaring van gebrek), dominee William J. Barber (vrijheid van godsdienst) en het magazine The Nation (vrij waring van angst). Mark Rutte @MinPres Graag wens ik de miljoen moslims in Nederland een fijne ramadan toe. Rama dan kareem. Online Top-5 Uw reactie Blog Hardlopen VRIJDAG 19 JUNI 2015 'Hospitaals niet dicht' door René Hoonhorst MIDDELBURG. Langzaam maar zeker neemt de Tour koorts in Zeeland toe. Fietsliefhebbers discussiëren al dagen wat de beste methode is om zo dicht (en vroeg) mogelijk bij de finishplaats op Neeltje Jans te komen en ook ondernemers spelen steeds meer in op de komst van het wielerevenement. Zeeland kleurt dus steeds meer naar de leiderstrui in de Tour de France: geel. Zo ook op de Lange Jan en het stadhuis in Middelburg. Daar hesen burgemeester Ha- rald Bergmann en wethouder Chris Simons de gele tour- vlag ter promotie van het wielerfestijn. De vlaggen blij ven wapperen tot maandag 6 juli, met uitzondering van zaterdag 27 juni. Dan worden de vlaggen weer even op geborgen in verband met de Nationale Veteranendag. Zaterdag is het de Jour du Tour in de Zeeuwse Biblio theek. Er zijn documentaires en een fototentoonstelling over de Tour de France te zien en er zijn nogal wat wie- Ierprominenten aanwezig, foto Ruben Oreel Uit het exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen dd. 15-06-2015, blijkt dat ten verzoeke van Maryam Ibragimova Dzhamukhanova-Saidova, wonend te 4561 BS Hulst, aan Ramzan Salmanovich Dzhamukhanov, zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de het door en namens requirante opgemaakt verzoekschrift tot echtscheiding en bij welk exploot tevens is aangezegd dat gerequireerde uiterlijk 07-10-2015 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daartoe kan indienen en dat dit enkel kan worden gedaan door een advocaat. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg 0115 613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl De ramadan begint donderdag voor miljoenen moslims en duurt dertig dagen. Minis ter-president Mark Rutte heeft op Twitter en Facebook de mil joen moslims in Nederland een fijne ramadan toegewenst. Dat zorgde voor de nodige ophef op de social media. 1. Halal snacks vliegen als war me broodjes de zaak uit in Vlis- singen 2. Verkeershinder door grasrol- len op A58 3. Twintig panden moeten wij ken voor nieuwe sluis Terneu zen 4. Schippers fatale overvaring Kanaal door Zuid-Beveland voor rechter 5. Hoezo kunnen vrouwen niet voetballen? Wij schreven over bakker Bart Tullenaar uit Vlissingen, die tij dens de ramadan moslims voor zonsopkomst en na zonsonder gang voorziet van halal snacks. „Wow dat vind ik nu echt gaaf', schrijft Caro. En Pietje: „Dat is pas integreren." Maar er zijn ook negatieve reacties: „Of onderwerping aan buitenlandse gewoonten!", vindt Borgia. En Erik: „Integre ren? Nee, precies het tegenover gestelde! Ik hoop dan ook dat hij masaal geboycot zal wor den." Morgen staat de PZC Familie loop op het programma. Voor de deelnemers: de training zou voltooid moeten zijn, vandaag is een rustdag. De enige voorbereiding die nog rest, is nog even bijlezen. Lees alles over hardlopen op het weblog van PZC-redacteuren Miriam van de Broek en Mauri ce Steketee 'Hardlopen in Zee land' op www.pzc.nl/hardlo- peninzeeland. Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie S JULI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 85