Avondvierdaagse in stijl 'seventies' Expositie kunst, architectuur, onderwaterleven en andere bezienswaardigheden SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Behoud bus voorbeeld van participatie Collectief van kunstenaars hoopt afgekeurd paviljoen in Zierikzee over twee weken te kunnen openen. Architect Reggy Hulsken laat op Facebook weten dat er vanaf volgende week wordt gewerkt aan Pleingoed Voor aanvang van het hoogseizoen, over twee weken, wil het kunste naarscollectief Pleingoed het hou ten paviljoen naast de Nieuwe Kerk in Zierikzee heropenen. „Het liefst zouden we vrijdag 3 juli al aanhaken bij het evene ment Plaine du Vélo dat Centree dan organiseert", vertelt filmmaak ster Eef de Graaf. Maar de kans dat dit lukt, acht zij klein. „Het pavil joen moet worden verstevigd. Vol gende week gaan we er met de bouwploeg van vijf, zes man aan werken. Als we daarmee klaar zijn, komt de gemeente alles nog controleren. Ik hoop dat ze daarna snel de hekken weghalen." De ontwerper van het pavil joen, architect Reggy Hulsken uit Zierikzee, liet deze week op Face book weten dat hij het deze week nog erg druk heeft met zijn werk. Maar dat er volgende week tijd is om aan het paviljoen te werken. Donderdag voor Pinksteren, de dag van de geplande opening, zet te de gemeente een hek om Plein goed. Het uit kisten en pallets op getrokken bouwsel zou niet veilig zijn. Op dinsdag na Pinksteren spraken het kunstenaarscollectief en de gemeente af dat het collec tief om te beginnen een herstel plan zou maken. „Donderdag 11 juni hebben we dat ontvangen. Dezelfde middag nog hebben we daarop een akkoord gegeven", legt ambtenaar Erik Dalebout uit. De bouwgroep moet wat aan passingen doen. Daarna volgt in spectie door de gemeente en als al les in orde is bevonden, mag het hek weg en kan het paviljoen in gebruik worden genomen. Dalebout: „Houtdelen zijn on derling bevestigd met te kleine schroeven. Dat is niet deugdelijk genoeg, als je beseft dat daar men sen onderdoor moeten lopen. Ver der zijn er rotte houtdelen in ver werkt en daar krijg je ook met een grote schroef geen grip op. Ten slotte zijn er nog wat kleinere din gen zoals het vervangen van beu- geltjes." De gemeente wacht op uitvoe ring van het herstelplan door het kunstenaarscollectief. „De bal ligt nu bij hen. Zodra ze klaar zijn met het werk, komen wij de zaak controleren. En dan kan er heel snel, misschien dezelf de dag nog wel, goedkeuring vol gen", aldus Dalebout. Pleingoed bestaat uit houten elementen rond de kerk. In het grootste, het paviljoen, worden exposities ge houden en workshops gegeven rond de thema's kunst en architec tuur, de onderwaterwereld van de Oosterschelde en bezienswaardig heden op Schouwen-Duiveland. „Het moet gewoon een leuk pre sentatiepaviljoen worden", zegt Eef de Graaf. De gemeente Schouwen-Duive land steunt het kunstproject met een subsidie van 5000 euro. ELLEMEET. Het behoud van de bus voor het dorp Ellemeet is een goed voorbeeld van burgerpartici patie: hoe bestuurders samen met inwoners met de voor een regio beste oplossing kunnen komen. Dat zei dorpsraadvoorzitter John Elenbaas tijdens de dorpsraadver gadering woensdag waar het glas nog eens werd geheven op de be houden bus. Dorpsbewoners zelf kwamen aanzetten met een alter natieve route, waarmee de provin cie 'blij' ('Maar dat is m'n eigen toevoeging') werd verrast. „Dat stond niet op hun netvlies als reë le route." Binnen de dorpsraad verzette Frans Schouten veel werk voor het behoud van de bus op zijn dorp. Dat wethouder Jac queline van Burg de bussen over de Calandweg in Zierikzee liet rij den in ruil voor een bus in Elle meet gaf het laatste duwtje. „We zijn een kleine kern, maar er wordt echt wel rekening met ons gehouden", stelde Schouten vast. Zes kinderen en twee volwas senen vielen daarbij in de prij zen: speelgoed- en barbecuepak ketten. 'Seventies' was het thema omdat het evenement voor de ze ventigste keer werd gehouden. Voor de volle vier dagen had den zich achthonderd wandelaars ingeschreven. Honderdtwintig kinderen liepen alleen gistera vond mee en verder waren er on geveer tweehonderdvijftig, niet ingeschreven, begeleiders. Geen vierdaagse zonder jubila rissen. Gisteravond, bij de finish op het Havenplein, werden twee mensen gehuldigd omdat ze voor de vijfentwintigste keer meelie pen. Eén wandelaar deed dat voor de veertigste keer. VRIJDAG 19 JUNI 2015 Snel herstel Pleingoed nodig Filmmaakster Eef de Graaf, gefotografeerd tijdens de bouw van Pleingoed. „Het moet een leuk presentatiepaviljoen worden, archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Ongeveer vijftig wande laars gaven gisteravond gehoor aan de oproep om uitgedost in kle ren van de jaren zeventig mee te doen aan de slotavond van de 'Zie- rikzeesche Avondvierdaagse'. Flowerpower in de kleding van llona Hoogerwerf uit Bruinisse. Angelique Bentvelzen uit Zierikzee liet zich inspireren door Abba. Janice Saly uit Oosterland als hippie, foto's Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68