Een soepje op dipdag bij hofstee Mon Plaisir Ellemeet zet Leefbaar 2020 in de steigers Wereltdeal 6 SCHOUWEN-DUIVELAND SCHOUW Kraojedurpsedag voor goed doel Dijkversterking open voor publiek In de regio Open dag op kwekerij Zuidbos Kees Visser alsnog in finale Bocuse d'Or Bij nader inzien Mijn dorp, mijn stad 86 d6neTtot liTeïS excl. drankjes door Esme Soesman BURGHSLUIS. Stiekempjes, tussen de bedrijven door, werkt kunste naar Anneke Verstegen aan een portret van Ellen Schoots. Een ca deau voor Ellen en haar man Cer, die voor het zeventiende jaar schuur en koetshuis van hun Hof stede Mon Plaisir in Burghsluis be schikbaar stellen voor exposities tijdens de Kunstschouw. Wellicht voor het laatst. Mon Plaisir staat te koop. De kunstcommissie zorgt op een 'vrije locatie' als de hofstede voor de invulling. „We worden elk jaar weer verrast, dat is erg leuk. Zelf bieden we de locatie aan en ontvangen de kunste naars een keer om kennis te ma ken. Verder doen we niets", zegt Ellen Schoots. Dat ze die avond met haar man een barbecue ver zorgt voor de mensen die bij Mon Plaisir exposeren - Verste gen wil het portret van Ellen tij dens dat etentje cadeau doen - wimpelt ze weg als iets vanzelf sprekends. „Voor de kunstenaars is dit heel intensief. Ze staan er de hele dag en praten met ieder een. En dat tien dagen lang. WESTERSCHOUWEN Woensdag is een dipdag, weten we inmiddels. Dan zorg ik dat ik even een soepje naar ze breng. En we proberen ook altijd een keer samen te eten." Door het drukbezochte erf - steevast min stens 200 bezoekers per dag - strikt te scheiden van de privé- ruimten houden de Schoots de hectiek van de Kunstschouw al zo lang vol. „Het is ook leuk die contacten. Wij krijgen energie van al die enthousiaste mensen." En van de kunstenaars die ze ont moeten. Ger: „Een extra verras sing dit jaar is dat ze alles door el kaar gemixt hebben. Dat heeft met het werk te maken, maar ik denk ook met de mensen zelf." Het maakt de gang langs de wer ken op Mon Plaisir in ieder geval tot een fijne. Nog los van de enorme variatie die er is te zien. Van frêle met handschoenen aan te raken werk van Toos Huisman en Jacqueline de Jong tot het stoere ijzer van Kees van de Ven. Dat Anneke Verstegen (I) een portret van Ellen maakt, ontdekten Ellen en Ger (r) pas toen ze voor de foto exposeerden foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ELLEMEET. Behoud van het dorps huis en een nieuwe toekomst voor de leegstaande school en de locatie van de voormalige boerde rij van Anton Geelhoed, die in par ticulier eigendom is. Dat zijn speerpunten van het masterplan Leefbaar Ellemeet 2020, die de werkgroep Leefbaar Ellemeet in de steigers zet. Hoe kan de aanpak of herin richting van deze locaties bijdra gen aan de leefbaarheid van het dorp is de gedachte. Het is uitein delijk aan de professionals om knopen door te hakken, geeft dorpsraadvoorzitter John Elen- baas aan. „Maar als inwoners kunnen we wel meedenken en suggesties aanleveren." Dat wordt binnen de werkgroep (zo wel inwoners als dorpsraadle den) gedaan. Er zijn contacten met de eigenaar van het perceel Geelhoed en ook met gemeente en Zeeuwland wordt gesproken over de mogelijkheden. N00RDC0UWE Biologische kwekerij Zuidbos in Noordgouwe houdt morgen een open dag van 10.00 tot 16.00 uur. De tuinders vertellen over het bio logisch telen van gewassen en over onkruidbeheersing zonder chemi caliën. Op het centrale terras op de wekelijkse biologische markt speelt vanaf 11.00 uur het Jazz Trio Tonie Wesdijk, staan er veel kramen met biologische producten en voorlich ting. Vanaf 11.00 uur houdt Proeflo kaal d'Ouwe Smisse een picknick op het land. 150 Golfclub Molenberg is op zoek naar nieuwe leden. Bij de golfclub is iedereen welkom. „Wij zijn geen besloten club. Niets moet. We willen de golfsport toegankelijk maken voor een breed publiek en voor elke leeftijd", aldus voorzitter Die Oostdam. De clubleden golfen op de baan van Boerderij Molenberg in Burgh- Haamstede. Deze is zeer laagdrempelig; ervaring is geen vereiste. De golfclub heeft op dit moment 150 leden. ZIERIKZEE De Zierikzeese chef-kok Kees Vis ser heeft alsnog een plek in de Ne derlandse finale van kookwedstrijd Bocuse d'Or bemachtigd. Visser, die maandag in de voorronde derde werd, kreeg een wildcard. Hij mag nu samen met vier andere koks meedoen aan finale op 21 septem ber tijdens de beurs gastvrij Rotter dam. Er gaat maar één Nederlander door voor de strijd in Boedapest. Als de Helcherseeschool in Scharendijke en kinderopvang Kibeo in eikaars nabijheid ge vestigd willen blijven, kan Ki beo de voormalige Rabobank huren. In de PZC van woens dag stond abusievelijk vermeld dat de school dit gebouw zou moeten huren. Scholenbestuur Radar wil een extra lokaal in Scharendijke, maar het gemeen tebestuur wijst dit verzoek af. RENESSE Ja Mar Natuurlijk Atelier Ja Mar Natuur in Renesse houdt van af zondag (12.00- 17.00 uur) tot en met 17 juli weer nieuwe ex posities. Gastexposant fotograaf Dick Wou ters vindt het leuk om mensen te fotografe ren. Zijn expositie heet dan ook Mannen van Zeeland. Hij laat meer dan 25 zwart-wit ingelijste portretten van Zeeuwse mannen boven de vijftig zien. Marian Schellekens heeft vogels geportret- OOSTERLAND eerd van Plan Tureluur en de Schouwse kust. De reguliere openings tijden zijn maandag t/m vrijdag van 13.30 tot 16.30 uur. YERSEKE Wadlopen Wadlopen kan niet al leen in de Waddenzee, maar ook in de Ooster- schelde. Na een korte vaartocht vanuit Yerse- ke lopen de deelne mers over de enige toegankelijke zand plaat in de Ooster- schelde, de Slipper plaat, waar veel kustvo- gels rondlopen. Met het voormalige kok kelschip YE 100 Adriaan Marinus wordt naar de zandplaten ge varen. Vertrek is van morgen om 11.00 uur vanuit de Koningin Julianahaven in Yerse- ke. Onder het motto Kraojen in Actie wordt de opbrengst van de Krao jedurpsedag, zaterdag in Ooster- land, geschonken aan KWF Kanker bestrijding. Er is al geld binnen. Bedrijven sponsoren diverse activiteiten en de huis-aan-huiscollecte heeft 1019 euro opgebracht. Tijdens de Kraojedurpsedag is er een braderie met zo'n 45 kramen, er wordt een darttoernooi gehou den en er zijn kinderactiviteiten en muziek. Sambaband Ritmix trekt door de straten en het Oranjekoor treedt op. 's Avonds is er een professio neel opgezette jaren 70-80 party met onder meer discovloer. www.staoptegenkan- ker.nl/Kraojen-in-actie ZIERIKZEE. ledereen die wil zien hoe de Zeeuwse dijken versterkt wor den, kan morgen een kijkje nemen bij het dijktraject Zuidhoek Zierik- zee. Normaal gesproken is dat verboden voor publiek, maar in het laat ste jaar maakt projectbureau Zeeweringen een uitzondering. Tijdens de excursies trekken deelnemers samen met medewerkers van projectbu reau Zeeweringen en de aannemer ongeveer een uur lang het werkge bied in. De excursies zijn niet geschikt voor kinderwagens, kleine kinde ren, rolstoelen of mensen die slecht ter been zijn. Het projectbureau voert dit jaar zes dijkversterkingen uit. Eind 2015 zit het werk van het projectbureau erop. Dan eindigt na 108 dijkversterkin gen het grootste Zeeuwse waterveiligheidsproject sinds de Deltawerken. Op de foto werkzaamheden bij een eerdere dijkversterking bij Burgh sluis. foto Dirk-Jan Gjeltema Aanmelden voor de excursie is verplicht en kan via www.zeeweringen.nl/excursies tips? mail naar redactie@pzc.nl BRUINISSE Oudheidskamer: Ex positie Schilderijen Annie Scheerme- ijer. BURCH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, 16.00-18.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Kla ver jasvereniging; Weststraat 18,14.00-17.00 uur: Tentoonstelling Par tituur van zoet en zout. BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 13.30 uur: Familierondvaart. DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 13.15 uur: Spreekuur dokter. KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje. NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-9.45 uur: Trom- bosedienst. NOORDWELLE Kunstatelier Gina, 10.00-17.00 uur: Ex positie 'Voor de lach van het kind'. NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 20.00 uur: Darten. OUDDORP Galerie De Over kant, 11.00-17.30 uur: Expositie Hei een Mos. RENESSE Atelier Uit de Kunst, 10.30-17.00 uur: Expositie Mar- jet Hendrix. SEROOSKERKE De 'Praet'tuin, 10.00-17.00 uur: Zeeuwse Tuin Twee daagse; De Schelphoek, 17.00-22.00 uur: Ka- jaktocht op de Oosterschel- de. ZIERIKZEE Fizi, De Weverij, 20.00 uur: Boy- choir. 00 dineer tot P Wijngaardstraat 53 4461 DB Goes www.wcrelt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67