6 MARBEL Toen Ingeborg Obrie uit Terneuzen zag dat een rijtjesbuis voor haar was weggelegd, verruilde ze een huur appartement voor een tussenwoning in Terneuzen. Slechts een kleine verbouwing was nodig. Van houten woonruimten, aanbouwen en garages tot schitterende buitenverblijven in uw tuin! a?D00R ELIAN VAN 'T WESTEINDE 4~h~ ~h~ et is gelukt," zegt I Ingeborg Obrie. De verpleegkun- dige in de thuis- zorg woont heel tevreden in haar tussenwoning. „Vanaf dag één was ik hier ge wend. Het appartement waar ik woonde, was een tussenstop. Een prima oplossing toen ik na mijn scheiding Sas van Gent verliet." Vorig jaar augustus verhuisde Ingeborg vanuit een nieuw- bouwappartement naar deze tussenwoning. Een typisch rij tjeshuis in een rustige straat in een wijk net buiten het centrum van Terneuzen. „Op een avond ben ik gaan neuzen op Funda. Op de site kun je een hypo theekberekening maken. Ik was aangenaam verrast door het re sultaat. Met de huidige hypo theekrente ben ik nu netto voordeliger uit." Voordat ze de zoektocht naar een passend huis inzet, weet In geborg al dat ze in een gezellig buurtje in Terneuzen wil wonen. Ze bekijkt twee huizen in de wijk die ze daaraan vond vol doen. Hier staan veel woningen te koop in een categorie die voor starters op de woningmarkt be taalbaar is. Lang duurt het speuren niet. Al het derde huis dat ze op internet bekijkt, springt eruit. Tuin, keuken met berging, woonkamer en een extra logeerkamer om ook haar twee studerende dochters te kunnen ontvangen. Ingeborg maakt een afspraak voor een be zichtiging. „Het was een regen achtige dag. Eigenlijk had ik geen zin. Ik stond op het punt het af te bellen. Gelukkig heb ik doorgezet, want ik kwam de woonkamer binnen en wist met een: hier wil ik op de bank zit ten. Zo goed voelde het." Snikheet Vanaf dat moment raakt alles in een stroomversnelling. Maar als Ingeborg een paar dagen voor het plaatsen van de handteke ning bij de notaris, haar toe komstige woning nog eens bekijkt, schrikt ze. Buiten is het 25 graden. Op de bovenverdie ping is het snikheet. Ze reali seert zich dat ze daar iets aan moet doen, wil ze comfortabel slapen op warmere dagen. Als ze hoort van een gunstige energiebespaarregeling via de gemeente, dient ze een plan in. Al haar wensen worden gehono reerd. „Van die lening heb ik de zolderverdieping laten isoleren, zowel het dak als de vloer. En ik heb de spouwmuren geïsoleerd. Ook heb ik acht zonnepanelen op het dak laten zetten want als het binnen mijn mogelijkheden ligt, draag ik graag een steentje vrijdag 19 juni 2015 Ingeborg haalde een muurtje weg om een inloopkast te krijgen. Dankzij een energie- bespaarregeling kon ze acht zonnepanelen op haar dak leggen. Hier wilde ze op de www.marbelhoutbouw.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59