m Q PZC Kir 15 Familie uit 's-Heerenhoek doet met z'n vijven mee aan PZC Familieloop ZV Moeder Debby is de fanatiekste van het stel, zoon Bart de minst enthousiaste. Hij doet mee, maar voetbalt liever. SU familieloop o e Tien kilometer populairste afstand Sporten is voor de familie Eist- geest uit 's-Heerenhoek het be langrijkste dat er is. Het gezin, bestaande uit vader Gijsbert (43). moeder Debby (39), zoons Youri (14) en Bart (11) en dochter Lotte (10), is dagelijks bezig met bewegen. Wiel rennen, tennis, voetbal, noem het maar op of er is wel een gezinslid dat aan die sport doet. Maar er is één sport die ze graag met zijn vijven beoe fenen: hardlopen. Morgen staat de PZC Familieloop op het programma en alle vijf de gezinsleden zijn van de partij. Een echt hardloopgezin, zo kan de familie Elstgeest het beste omschre ven worden. Op zoon Bart, die liever voetbalt en tennist, na trainen alle ge zinsleden bij LoopSchool Zeeland van Remy Vasseur en regelmatig doet het voltallige gezin mee aan hardloopwed strijden. Wanneer de vakantie ge boekt moet worden, kijkt het gezin zelfs naar de mogelijkheden om hard te lopen op de vakantielocatie. „Hardlopen geeft ons ontspan ning", vertellen Gijsbert en Debby. „De sfeer tussen de lopers onderling is altijd erg goed. Iedereen gaat met res pect met elkaar om. Of je nou presta- tief of recreatief loopt. Dat is fijn. En daarnaast kun je tijdens het hardlopen lekker je hoofd leegmaken. Je bent dan gewoon even helemaal voor jezelf bezig." Vooral moeder Debby is een fanatie keling. Ze is al negenenhalfjaar aan het hardlopen en stippelt voor zich zelf een afstandenschema uit, dat zij het hele jaar door opbouwt. Haar eind doel: de marathon van Zeeuws-Vlaan deren en Kustmarathon zo goed moge lijk lopen. Maar ook oudste zoon You ri is al zo'n vijfjaar een enthousiaste loper. „Ik kan mijn grens opzoeken", vertelt hij. „Het is een uitdaging om je zelf te verbeteren, om steeds net iets harder te lopen." Vader Gijsbert is het minst ervaren gezinslid wat betreft het hardlopen. Hij is er eigenlijk ingerold door de rest van het gezin. „Ik loop nu ongeveer een jaar hard", begint hij uit te leggen. „Ik ben begonnen samen met Lotte. Zij was nogal jong, dus het leek ons niet verstandig om haar alleen te laten lopen. Daarom ben ik meegegaan. En ik ben er ook nooit meer mee gestopt. We lopen nog steeds samen. Daar naast loop ik nu ook met Youri, dat gaat wat harder." Zoon Bart is de minst enthousiaste hardloper van het gezin. Maar hij doet wel gezellig mee aan wedstrijden met zijn ouders, broer en zus. „Anders staat hij ook maar aan de kant", zegt Debby. „Hij loopt eigenlijk uit nood- Parkeren tijdens Familieloop zaterdag 20 juni 2015 0 Wr 'Lotte was nogal jong, dus het leek ons niet verstandig om haar alleen te laten lopen' zaak", vult Gijsbert lachend aan. Geloof het of niet, maar ondanks dat het gezin vaker in zijn totaliteit meedoet aan hardloopwedstrijden, stond het nog nooit als kwintet aan de start van de Familieloop. Dit jaar ma ken de Elstgeestjes dus hun debuut als collectief. „Youri heeft al zo'n drie keer meegedaan en ik heb hem ook al meerdere keren gelopen, maar nog nooit met het hele gezin", vertelt Deb by. „Dat komt mede doordat het eve nement vaak tegelijkertijd plaatsvindt met de TT in Assen, waar ik meestal naartoe ga", vult Gijsbert aan. Vooral het feit dat je elkaar kunt aanmoedigen, vindt het gezin fijn. „Niets is leuker dan wanneer je over de finish komt en de kinderen staan je op te wachten", geeft Gijsbert aan. „Ik vind vooral het parkoers fijn. De omge ving is mooi en je kunt er een goede tijd op lopen. Daarnaast is de organisa tie goed. Er zit bijvoorbeeld veel tijd tussen de kinderen en de volwasse nen, dus je kunt tussendoor de loop met elkaar bespreken en samen inlo pen." Gijsbert en Debby lopen zaterdag de tien kilometer, de kinderen doen mee aan de drie kilometer. „Even was er nog de twijfel om de 21 kilometer te gaan lopen, maar uiteindelijk hebben we toch besloten om voor de tien te kiezen", geeft Gijsbert aan. „Dat kwam het beste overeen met mijn schema", aldus Debby. VLISSINGEN. De PZC Fa milieloop mag zich za terdag verheugen in een deelname van 826 lo pers. De meeste atleten (380) hebben gekozen voor de tien kilometer, de halve marathon trekt 274 deelnemers en de drie kilometer krijgt 172 lopers aan het vertrek. Er doen meer mannen (523) dan vrouwen (303) mee. De drie kilometer wordt om 9.30 uur weg geschoten, om 10.15 uur volgt de halve marathon en een kwartier daarna vertrekken de lopers voor de tien kilometer. Elke deelnemers krijgt een T-shirt en een flesje water. Zondag kan elke loper beelden van zijn fi nish terugkijken op www.pzc.nl/familieloop Deelnemers die met de auto komen, moeten za terdag wel even oplet ten: door werkzaamhe den zijn het 'Eiland' en de parkeerplaats aan de Koningsweg alleen be reikbaar via de route Bellamypark/Gravestraa t. De Koningsbrug in Vlissingen is gestremd. Dit komt door werk zaamheden aan de Hout kade, en het plaatsen van nieuwe damwan- den. De stremming duurt vanaf vrijdag zes uur 's avonds tot maan dagochtend zes uur. VRIJDAG 19 JUNI 2015 De Elstgeestjes zijn voor het eerst compleet door Daniel Vervelde I i\ De familie Elstgeest, uitgezonderd zoon Bart. foto Johan van der Heijden De Willem Kuysstraai. Gijsbert vader g afgesloten MPT Wegafzetting I Evenemententerrein Parkeermogelijkheden infographic Renske Van de Velde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48