155.000 ■4 Ex moet sneller de -mmim Staatssecretaris Klaas Dijkhoff 12 NIEUWS Steviger aanpak ronselen stem Brussel eist opheldering over Duits tolplan, Schultz tevreden Wilde kat voor het eerst sinds middeleeuwen gespot in Brabant ■W" «c* MiÉmm 'X- Marechaussee voert controles op na ophef over toename van aantal mensen dat uit vrachtwagens wordt gehaald. De Kiesraad wil dat het ronselen van volmachtstemmen bij verkie zingen harder wordt aangepakt. Op dit moment is het onduidelijk wat wel en niet mag met een volmacht- stem, schrijft de raad aan minister Plasterk van Binnenlandse Zaken en de voorzitter van de Tweede Ka mer. Mensen die veroordeeld zijn wegens het ronselen van stemmen, moeten tijdelijk worden uitgeslo ten van het kiesrecht. Ook moet ge keken worden of het ronselen van stemmen als misdrijf moet worden bestempeld. Het advies is een reac tie op geruchten over het ronselen van volmachtstemmen bij gemeen teraadsverkiezingen en het uitblij ven van vervolging daarna. China vangt bot met plan verkiezingen Het parlement van Hongkong heeft plannen van China voor de verkiezing van een nieuw bestuur afgewezen. Peking wil bepalen wie er op de kieslijst komen te staan. Een parlementariër noemt de uit slag een 'duidelijk signaal' aan Pe king. Vorig jaar leidden de plannen voor de beperkte verkiezingen in 2017 tot maandenlange protesten in de straten van Hongkong. Hoortoestel kinderen weer vergoed Hoortoestellen voor kinderen tot achttien jaar worden weer vergoed. Minister Edith Schippers van Volks gezondheid schrapt de verplichte eigen bijdrage voor de ouders. De Tweede Kamer wil niet dat kin deren een achterstand oplopen van wege een slecht hoortoestel omdat hun ouders de eigen bijdrage niet kunnen betalen. Nader onderzoek, zoals de minister eerst wilde, gaat nu niet meer door. Afscheid van drs. P: foute grappen en het onvermijdelijke 'Heen en weer' De vorige week op 95-jari- ge leeftijd overleden Drs. P. haatte rouwbeklag en zou de vele foute grappen gewaardeerd hebben tij dens zijn afscheidsdienst in Amsterdam. Onder an deren Gerard Cox, Her man Finkers, Ivo de Wijs, Rick de Leeuw, Erik van Muiswinkel en Jenny Are- an brachten een laatste groet. Zij kregen een film pje met Veerpont ('Heen en weer') te zien: „Zijn mooiste lied, dat alléén maar poëzie bevat", aldus uitgever Vic van de Reijt. Drs. P sloot de dienst zelf af, met een filmpje uit Minister Melanie Schultz (Infra structuur) is tevreden over het be sluit van Brussel om een eerste stap te zetten tegen de Duitse tol heffing op personenauto's. De Eu ropese Commissie vreest dat buitenlandse automobilisten wor den gediscrimineerd en eist ophel dering van de regering in Berlijn. De Duitsers krijgen twee maanden de tijd om te reageren, maakte de commissie gisteren bekend. Raakt Brussel niet overtuigd, dan dreigt uiteindelijk de gang naar de rech ter. Brussel uitte al herhaaldelijk kritiek op de tolplannen, die Euro pese regels zouden schenden. Met de heffing wil Duitsland iedereen laten betalen voor het gebruik van snelwegen, maar Duitse autobezit ters krijgen de tol gecompenseerd via een verlaging van de wegenbe lasting. Nederland heeft zich steeds fel verzet tegen het plan van minister van Verkeer Alexander Dobrindt, omdat dit barrières op werpt voor het grensverkeer en bui tenlandse automobilisten discrimi neert. Schultz vindt het 'verstan dig' dat de Duitse regering de in voering van de tolheffing heeft uit gesteld. Vorige week heeft Schultz de zaak nog weer aangekaart bij de verantwoordelijke Europees Com missaris Violeta Buk. „Ik blijf de ontwikkelingen in Berlijn en Brus sel scherp volgen", aldus minister Schultz. V -5:: wbxtsm. W v k HEEZE. Voor het eerst sinds de mid deleeuwen is de wilde kat weer ge zien in Noord-Brabant en wel op de Strabrechtse Heide. Volgens Staatsbosbeheer is de waarneming 'ontzettend bijzonder'. „Het zal toch niet waar zijn", dacht Staatsbosbeheervrijwilliger Peter van Stiphout toen hij de kat op de videobeelden van zijn cameraval bekeek. De wildcamera was eigen lijk geplaatst om steenmarters te spotten. „Ik was ontzettend ver baasd de wilde kat nu al in Brabant tegen te komen." De kenmerkende zwarte rugstreep en het aantal zwarte kringen om de staart gaven aan dat het om een echte wilde kat ging. Nederlandse zoogdierexperts bevestigen dat. In Zuid-Limburg zijn al eerder wilde katten waargenomen. „Het is een raadselachtige gebeurtenis", vindt roofdierenexpert Jaap Mulder. „Het dier is nog nooit gespot ten westen van de Maas en al helemaal niet zo ver in het noorden." De wilde kat verdween in Nederland waarschijn lijk als gevolg van versnippering van leefgebied en overbej aging. Vol gens Mulder kan het zijn dat de wilde kat in rap tempo zijn weg naar het noorden vindt of dat er sprake is van een zwerver die ver voor de troepen uitloopt. „Voorals nog gaan wij uit van het tweede." De wilde kat is ongevaarlijk, zeer schuw en vooral actief in de sche mering en nacht. Zijn voedsel be staat vooral uit woelmuizen. 2012. „U heeft het gebeur de nauwkeurig gevolgd, u heeft het meebeleefd, u heeft zelfs gezongen." Heinz Polzer werd na de bijeenkomst gecremeerd: het was zijn vurige wens om 'in rook op te gaan'. Zoon van Duitse miljardair even ontvoerd De 50-jarige gehandicap te zoon van de steenrijke Duitse schroevenfabri- kant Reinhold Würth is woensdag korte tijd ont voerd geweest uit de in richting waar hij woont. De ontvoerders vroegen aanvankelijk twee mil joen euro losgeld. Kort daarna kreeg de politie de coördinaten van de plek waar de zoon zich be vond, waarna hij werd ge vonden vastgebonden aan een boom. Waarom de kidnappers de man zo snel weer vrijlieten is niet duidelijk. Thailand meldt eerste patiënt met MERS Thailand heeft voor het eerst een geval van MERS (Middle East Respiratory Syndrome) vastgesteld. De patiënt is een zaken man uit Oman, zei de mi nister van Gezondheid, Rajata Rajatanavin. MERS is ruim vier weken terug in het Verre Oosten opgedoken. In Zuid-Ko- rea zijn er sindsdien 23 pa tiënten aan bezweken. Het virus kan ernstige en ook dodelijke luchtwegin fecties veroorzaken bij mensen en dieren. Maar niet iedereen wordt na be smetting ernstig ziek. De drie partijen sturen vandaag hun langverwachte wetsvoorstel naar de Raad van State. Nu moe ten - meestal - mannen hun ex-vrouw vaak twaalf jaar lang onderhouden. Dat wordt inge kort naar de helft van het aantal jaren dat de partners getrouwd waren, met een maximum van vijf jaar. De huidige wet is geba seerd op de gedachte dat man nen voor vrouwen moeten zor gen, maar VVD, PvdA en D66 vinden dat niet meer van deze tijd. „Partneralimentatie zou veel meer een vangnet moeten zijn met als doel terugkeren op de arbeidsmarkt," zegt WD-Ka- merlid Foort van Oosten. „Het is heel normaal dat je op enig mo ment je eigen broek op kunt hou den." Traditioneel huwelijk Er worden uitzonderingen ge maakt voor 'traditionele' huwelij ken: de ex-partner die langer dan vijftien jaar gehuwd was en tien jaar of korter voor haar AOW-leeftijd zit, houdt langer DEN HAAG De douane heeft afgelopen week honderd pakketten met in totaal ruim 155.000 mogelijk gevaarlijke illegale geneesmiddelen in beslag genomen. De douane vond vooral erectiepillen, afslank- en slaapmiddelen uit China en India. De actie was deel van een internationale campagne. HONGKONG DEN HAAG AMSTERDAM DEN HAAG ZWARTE RUGSTREEP EN RINGEN OM DE STAART - K-iw/jji Mi' ij SCHLITZ Heinz Polzer BANGKOK door Deborah Jongejan DEN HAAG. Ex-partners moeten hun eigen broek gaan ophouden. De partneralimentatie gaat om laag en hoeft maximaal vijfjaar betaald te worden in plaats van twaalf jaar. Het huidige systeem is achterhaald en oneerlijk, vindt een Kamermeerderheid van VVD, PvdA en D66.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12