De mensen van Dethon zorgen voor veel gemak Feest Katoen Natie gedeeltelijk in Doel 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Groei Bloei houdt Thin Fair Liefs uit Walsoorden In de regio Postcode IJsprijs voor twee wijken Alternatieve band Mlere" Velle" 0Utle SrijZe abeel Kid Harlequin in PIT Gespreide start bij Avondvierdaagse Mijn dorp, mijn stad 1 In de polder bij Walsoorden werken zo'n 200 mensen bij Beate Uhse, een van de grootste erotiekbedrijven van Europa. Wij geven u in deze rubriek een kijkje achter de schermen, door Raymond de Frel Ze zijn niet van Pabo, maar toch eigenlijk ook een beetje wel: de mede werkers van sociale werk voorziening Dethon, die in het immense magazijn in Walsoor den actief zijn. Dethon is al jaren actief voor Pa bo, vertelt director operations Dean Wielens (45) uit Schalk haar. „Ze maken al een hele poos de enveloppen met reclamemate riaal, die aan elke bestelling wor den toegevoegd", vertelt hij. Dat liep zo goed, dat Pabo en Dethon bekeken hoe de samen werking kon worden geïntensi veerd. Dethon is sterk in inpak- werk, dus hebben we een test ge daan met het samenstellen van verrassingsboxen en speciale ui tingen, zoals rond Valentijnsdag en Kerstmis. Dat beviel goed. In eerste instantie brachten wij de voorraad telkens naar de vestiging van Dethon in Terneuzen, maar op een gegeven moment hebben wij dat omgedraaid. Sindsdien zijn er ongeveer acht mensen van Dethon in ons magazijn te vin den." Zij vormen een apart team, dat on der toezicht van een begeleidster van Dethon werkt. Ze bouwen boxen op, vullen tassen, pakken lingerie in en voorzien nog steeds bestellingen van geprinte eroti sche aanbevelingen. Wielens: „Na tuurlijk heeft Dethon heel goed bekeken welke werknemers ge schikt zijn voor dit werk. Deze ge selecteerde mensen hebben er echt geen probleem mee om een toy of string in te pakken. Uiter aard spelen voor ons ook de kos ten mee, maar het is vooral het ge mak dat ons dient. Als je voor dit werk steeds weer nieuwe uitzend krachten hebt, betekent dat ook dat je het werk steeds weer op nieuw moet uitleggen. Dat is bij de mensen van Dethon echt niet nodig. Zij weten precies wat er van hen wordt verwacht." De samenwerking bevalt zó goed dat Wielens denkt aan uitbrei ding. Daarbij denkt hij bijvoor beeld aan mensen die andere kwa liteiten hebben. „De huidige Dethon-medewerkers bij Pabo zijn heel goed in repeterend werk, maar we kunnen ook best mensen gebruiken die meer afwis seling aankunnen. Op de afdeling retouren of bij het verzamelen van producten in het magazijn bij voorbeeld. Ik sluit niet uit dat we nog eens overgaan tot een soort pilot, om te kijken of elkaar ook op dat vlak kunnen versterken." De medewerkers van Dethon zijn dagelijks in het magazijn van Pabo in Walsoorden te vinden, foto Ronald den Dekker door Bob Maes DOEL (B). Fernand Huts, de Ant werpse ondernemer achter het be drijf Katoen Natie had heel wat plannen om het 160-jarig bestaan van zijn bedrijf te vieren. Zo wilde hij een kermis in het bijna verlaten dorpje Doel. De gemeente Beveren stak daar een stokje voor. Op de kermis zou den naar schatting zo'n 5.000 mensen afkomen en dat was de ge meente toch wat te gortig. Huts liet in Belgische media optekenen dat het besluit waarschijnlijk 'on der druk van het Antwerps Haven bedrijf is genomen. Het was niet de eerste keer dat de zakenman een sneer naar het havenbedrijf uitdeelde. Hij lag al meerdere keren met het bedrijf in de clinch over de hoogte van de havenboetes. Toch kan het verjaar dagsfeest van Katoen Natie komen de zondag doorgaan. De film Ora torium zonder Doel zal in de kerk van het bedreigde dorp te zien zijn. Daar zijn ook enkele tentoon stellingen. De rest van het feest is verplaatst naar het terrein van de Reynaerthoeve in het gehuchtje Ouden Doel. Ook daar zal de film vertoond worden. Hoeveel gasten daar aanwezig zullen zijn is niet duidelijk, maar iedereen is welkom. Het jarige be drijf heeft wereldwijd bijna 12.000 werknemers. TERNEUZEN De bewoners van twee woonwij ken in Terneuzen hebben de Ijs- prijs van de Postcode Loterij ge wonnen. Het zijn de wijken met postcode 4531 en 4536. In totaal winnen 764 wijkbewoners, die in de meitrekking meespeelden, een multipack met vier bekers ijs van Ben Jerry's. Ze hebben een coupon thuisge stuurd gekregen waarmee ze hun prijs vanaf aankomende week kun nen ophalen bij een supermarkt in de buurt. 3 TERNEUZEN BRONZEN SMILEY'S De Stichting Kind en Ziekenhuis heeft zie kenhuis De Honte van ZorgSaam twee bron zen smiley's toege kend. Het is een belo ning voor speciale voorzieningen die ZorgSaam heeft ge troffen voor kinderen en hun ouders én om dat er kindgericht wordt gewerkt. Het ge boortecentrum kreeg al eerder een smiley. Nu krijgen ook de jeugdafdeling en de dagbehandeling het keurmerk. Bovendien mag De Honte voortaan de vlag hij- HULST k Dobbelaar sen van Kind en Zie kenhuis. Het keur merk is vooral ver diend met het nieuwe pre-operatief spreek uur (POS) voor kinde ren. Er werd al volop kindvriendelijk ge werkt met ouderparti cipatie, extra aandacht voor pijnstilling en aan dacht voor kindbele ving met inzet van spe ciale kinderverpleeg kundigen en uitgebrei de voorlichting via on der meer de website zeehondsam.nl. Ouders mogen ook aanwezig zijn bij de in leiding tot narcose en het ontwaken. Specia le kindervoorlichting en screening, vooraf gaand aan een opera tie, ontbrak nog. In middels is ook die maanden geleden al in gevoerd. Het pre-ope- ratief spreekuur wordt 's woensdagsmiddags gehouden. Gistermid dag werd uitgebreid stilgestaan bij het be halen van de bronzen smiley's. Kinderen, hun ouders en mede werkers kregen ijs. muzikanten, die samen de Nederlands-Belgische band The Road vormen, komen zondag naar 't Schallemaaj in Ossenisse om een portie stevige bluesrock te spelen. The Road begint om 15.00 uur. Desgewenst kunnen bezoekers mee-eten in het café na het optreden. TERNEUZEN De vereniging Groei Bloei houdt zaterdag en zondag een Tuin Fair bij Life Garden aan de Absdaalse- weg in Hulst. Bedoeling van de fair is de bezoe kers 'groen-bewust' te maken. Er worden onder meer voorbeelden gegeven van alternatieve manieren om te tuinieren zoals varianten van verticaal tuinieren, het recycle ren van verpakkingen, het opzet ten van een kindermoestuin en der gelijke. Er kan ook worden deelge nomen aan een wedstrijd herken nen van groenten-, bloemplanten. Er zijn ook bloemschikdemonstra ties en kinderen kunnen ook een bloemstukje maken. De Thin Fair is zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. In podium De PIT in de binnen stad van Terneuzen treden zater dagavond de alternatieve rock band Kid Harlequin en de jonge band Peer op. Kid Harlequin be reikte vorig jaar de halve finale van de Grote Prijs van Nederland. Vorig jaar verzorgden ze tiental len optredens in aansprekende poptempels. Peer won vorig jaar de Buma Music Academy Award. De optredens beginnen om 20.00 uur. Entree: gratis. SLUISKIL De Avondwandelvierdaagse in Sluiskil heeft gespreide starttijden gekregen. De wandelaars vertrek ken niet allemaal tegelijkertijd vanaf het plein bij supermarkt Spar. De lopers die de afstand van tien kilometer afleggen, starten het eerst, om 18.30 uur. De wandelaars van de vijf kilometer beginnen om 18.45 uur en het laatst starten de lopers die een rondje doen van 2,5 kilometer. TERNEUZEN. Bewoners van de Grenulaan in Terneuzen hoorden dinsdag avond tegen middernacht een enorm gekraak, gevolgd door een zware plof. Toen ze naar buiten keken, zagen ze een grote boom dwars over de weg liggen. Hij reikte tot tegen de gevels en had drie auto's bedolven. De brandweer rukte uit en haalde de auto's van onder het bladerdek. Ze zaten onder de krassen en er werd één deuk geconstateerd. Er werden hekken geplaatst en de straat werd tijdelijk afgesloten. Gemeentewer kers haalden de boom, een grijze abeel van zo'n zeventig jaar oud, gister ochtend weg. Nader onderzoek wees uit dat in de boom een meter bo ven de grond een groot mierennest zatDie grote holte is de boom fa taal geworden. Experts onderzoeken ook de overige bomen, maar het lijkt onwaarschijnlijk dat die ook zijn aangetast, foto Chris Platteeuw tips? mail naar redactie@pzc.nl AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 14.00 uur: Solo dansen; BRESKENS. Dorp straat 10,14.00 uur: Glasblazen; CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: KBO bil jarten; 14.00 uur: Hobbymiddag; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten; HEIKANT. 'tHeike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK. Café 't Jagershuis14.00 uur: Kaarten; HOEK. De Loven- hoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Bil jarten, koersbal; 13.30 uur: Soos met sjoelen en kaarten HULST. Reynaertcol- lege Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen voor (ex) hartpatiën ten; De Serre, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: Handwer ken; 14.00 uur; zang club Chor a Muze; 18.45 uur: Bingo; De Lieve, 9.00 uur: Bil jarten, pedicure, vluchtelingenwerk; 10.00 uur: Gymnas tiek; 13.00 uur: on der meer handwer ken; 19.00 uur: Line- dance; Curamus Zou- testraat28,13.45 uur: Gymnastiek; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen; Dorpshuis Binnendeur, 9.45 uur: Gymclub; LAMSWAARDE. Ca fé De Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; PHILIPPINE. Rupsje Nooitgenoeg, 9.00 - 12.00 uur: Vriendjes en vriendinnetjes ochtend; RETRANCHEMENT. Strandpaviljoen De Zeemeeuw, 10.00 uur: Wandelexcur sie door het Zwin; SINT JANSTEEN. De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 15.15 uur: Kidsclub;. TERNEUZEN. De Ves te, 9.30 uur: Wandel groep Terneuzen; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwer ken, sjoelen, soos; 19.00 uur: Bridge; Scheldetheater, 10.00 uur: Symposium Zeeuwse zorg van morgen; De Vliegen de Vaart, 18.00 uur: Zwemvierdaagse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79