Ouders leren over gevaren van wiet in de coffeeshop 'Afschaffen hondentaks zou terechte stap zijn' Politie pakt overlast aan 6 BEVELANDEN en THOLEN Taptoe met Zeeuwse korpsen Colijn in teken van noodsituaties V, 'Jongeren experimenteren. Dat is gewoon zo en dat is ook wetenschappelijk bewezen' Rob Verschoor, Indigo Preventie In de regio Afscheidsdienst in St. Jozefkerk Expositie Brothers in Art in Galerie Kats Mijn dorp, mijn stad Fietstocht Het Goese Ouderen werk houdt vandaag een fietstocht. Het ver trek is om 13.30 uur bij het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp. De tocht naar Noord-Beve land is 25 kilometer lang en biedt de deel nemers weidse uitzich ten over het polder land en het Veerse Meer. Aan deelname zijn geen kosten ver bonden en vooraf aan melden is niet nodig. Tuinen zetten de deuren open Dichtkunst en muziek in Tholen door Sophie Stockman GOES De gemeente Goes ziet de twee coffeeshops in de stad Never verdwijnen. Maar zo lang ze er nog zijn, wordt er samengewerkt om ouders m de coffeeshop te in formeren over de gevaren van drugsgebruik. De jaarlijkse Coffeeshopstap avond wordt op woensdag 15 juli gehouden in coffeeshop Plan B op de Grote Markt in Goes. De or ganisatie ligt in handen van Indi go Preventie en SMWO, samen met de coffeeshops Highlife en Plan B. Ouders met kinderen uit Goes tussen de zestien en twin tig jaar worden vanaf 19.00 uur door de politie en ervaringsdes kundigen geïnformeerd over on der meer de risico's van soft drugs en hoe ze kunnen signale ren dat hun kind drugs gebruikt. Ook zien ouders zelf eens hoe een coffeeshop er van binnen uit- ziet. Volgens de gemeente staat de avond los van het uitsterfbe- leid voor coffeeshops dat sinds vorig jaar gehanteerd wordt. „Als Highlife en Plan B sluiten, komt er inderdaad niets voor in de plaats. Maar zo lang ze er zijn, blijven wij waarschuwen voor de gevolgen van drugs", zegt Joke Boel van de gemeente. „Die avond wordt niet georganiseerd om mensen naar coffeeshops te krijgen." Rob Verschoor van Indigo Pre ventie onderstreept ook het be lang van de informatieavond. „Zo lang de gemeente dit ook be langrijk vindt, gaan we er mee door. Drugsgebruik ontmoedi gen doe je niet door geen infor matie te geven", zegt hij stellig. „Het is veel gevaarlijker als er geen kennis is. Jongeren experi menteren. Dat is gewoon zo en dat is ook bewezen. Kinderen zijn beter geïnformeerd dan hun ouders, wij maken die afstand kleiner." In het najaar houdt Indi go een avond voor ouders van kinderen met een licht verstande lijke beperking. Aanmelden voor de Coffeeshopstap avond op 15 juli in kan via verschoor@indigozeeland.nl. door Hans Heijt THOLEN. Leden van de commissie bestuurlijke zaken in de gemeen te Tholen hebben zich gisteren op de vlakte gehouden over een peti tie over het afschaffen van de hon denbelasting. Tamara Jeroense uit Sint-Maartensdijk bood de peti tie, die door 1455 mensen is gete kend, aan tijdens de vergadering. De eigenaresse van een dieren winkel zei dat ze de actie was be gonnen na de ervaringen van een klant die hondjes opvangt die niet meer door hun eigenaar zijn gewenst. „Op dit moment heeft zij vier hondjes, waarvoor ze per jaar 552 euro aan honden belasting betaalt", aldus Jeroen se. „Ze zou best een vijfde hond je erbij willen, maar dan zou ze het bedrag van 797,50 euro per jaar moeten gaan betalen." Vol gens Jeroense zou afschaffen van de hondenbelasting een terechte stap zijn, omdat slechts 17 pro cent van de opbrengst daadwer kelijk wordt besteed aan honden en hun eigenaren. Net als de andere commissiele den reageerde Han van 't Hof (ABT) terughoudend op de op roep van de actievoerster. „Maar als u als gemeenschap een goede bijdrage aan de overlast door hon denpoep gaat leveren, ben ik be reid om te kijken of er in de ge meente financiële ruimte is om de hondenbelasting af te schaf fen", zei Van 't Hof. De SGP-fractie stelde voor om de hondenbelasting te vervangen door een soort algemene belas ting. Met die maatregel kan vol gens Jeroense de 195.000 euro per jaar worden opgebracht die Tholen jaarlijks binnenhaalt met de hondenbelasting. VLISSINGEN. De politie heeft sinds september 2014 44 mensen aan gehouden in verband met de over last in de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Het ging daarbij om uiteenlopende delicten, van drugs handel tot onoirbaar gedrag. Dat zegt de Vlissingse burge meester Letty Demmers. Zij had gisterochtend overleg met de be woners van de Aagje Deken straat en omgeving, politie en op bouwwerk Roat. De straat wordt al jaren geplaagd door handelaars die drugs verkopen, verslaafden die drugs en alcohol gebruiken en zich aanstootgevend gedra gen. Het gaat volgens Demmers met name om een groep van tien a vijftien mensen. Negen van hen, acht mannen en een vrouw die bekend zijn om winkeldief stallen, drugsdealen, wildplassen en openbare dronkenschap, kre gen een gedragsaanwijzing van het OM. Zes van hen hebben een gebiedsverbod voor het centrum. RILLAND De St. Jozefkerk in Rilland is de laatste jaren dermate verslechterd dat het niet langer verantwoord is om het kerkgebouw te blijven ge bruiken voor de erediensten. Komende zaterdag is er een af- scheidsviering. Deze zal plaatsvin den om 19.00 uur in de naast de kerk gelegen Arkzaal. In deze eu charistieviering zullen pastoor Fons van Hees en pastor Jeanine Heezemans voorgaan. Het R.K. Dameskoor ondersteunt de slotviering nog eenmaal. Aan het eind van deze viering zal er nog één keer een rondgang ge maakt worden door het kerkge bouw. Daarna wordt er in de Arkzaal nage praat over 103 jaar katholieke kerk in Rilland en 45 jaar St. Jozefkerk aan de Hontestraat. 8 Op de begraafplaats van Kloetinge is zaterdag rond 8.00 uur een kranslegging bij het graf van de Canadese soldaat Jean-Maurice Dicaire. Dat gebeurt door achterneef Michel Arsenault uit Edmonton, zijn vrouw en de Goese burgemeester René Verhulst. Voorafgaand aan de plechtigheid lopen Arsenault en zijn vrouw van Schore naar Kloetinge, net zoals Dicaire in 1944 deed. KATS 'Ploum en Capello, Brothers in Art' is de titel van de nieuwe expositie in Galerie Kats. Het betreft een rijk gevulde tentoonstelling met schil derijen van Willem Ploum en Jan Capello. Eerder exposeerden ze al samen tijdens de Kunstroute We- meldinge, maar daar houdt de ver gelijking ook meteen op, want hun werk verschilt enorm. Capello laat zich inspireren door wat hij zelf noemt 'het landschap uit mijn jeugd'. Ploum schildert intuïtief. De expositie is t/m 5 juli iedere donderdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur te zien bij Galerie Kats, Dorpsstraat 16 in Kats. WILHELMINADORP GOES Latin Rituals Festival Op de Grote Markt in Goes vindt zaterdag vanaf 18.00 uur het La- tin Rituals Festival plaats. Het evenement staat in het teken van KAPELLE de beste latinhouse met tropische invloe den vanuit de hele we reld. Het event is gra tis toegankelijk. KRABBENDIJKE Parkietenshow De Parkieten Speciaal Club Midden-Zeeland houdt zaterdag een ba byshow voor kromsna vels in de Meiboom in Krabbendijke. De vo gels kunnen vanaf 10.30 uur bekeken worden. GOES Kleurrijk Goes Voor de zevende keer op rij organiseert de Stichting Variant Goes zondag de culturele ontmoetingsdag Kleur rijk Goes. Doel is om mensen met verschil lende tradities, ge woontes en gebruiken bij elkaar te brengen. Kleurrijk Goes zorgt er voor dat een keer per jaar zo'n ontmoeting plaatsvindt. Het 'hart' van Goes staat zondag in het teken van de mooiste kleuren, de lekkerste gerechten en aangenaamste muziek. Er zullen 25 kramen staan met eten, pro ducten en andere cul turele bezienswaardig heden. Ook zijn er workshops. Showkorps Jonge Kracht uit Kapel- Ie houdt zaterdag een taptoe op het korfbalveld aan de Vroonlandse- weg in het dorp. Er zijn die avond shows van Showkorps Juliana uit 's-Gravendeel, Drumfanfare Dios uit Oijen, Deltaband Vlissingen, Dancefactory uit Kapelle en Jonge Kracht. Het Kapelse showkorps presen teert haar nieuwe show 'De Zeeuw se kust' met onder andere Blauwe Ruis (Blof), De Zee (Trijntje Ooster huis) en Aan de kust (Blof). Met het stormachtige fragment The disaster of 1953 wordt gerefe reerd aan de watersnoodramp. Ook No Mercy (Racoon) staat op het programma. Aanvang van de Taptoe is om 19.00 uur met een presentatie van de korpsen. De taptoe wordt rond 21.00 uur afgesloten met een geza menlijke finale. COLIJNSPLAAT. Brandweer, (dieren)ambulance, Koninklijke Marechaus see, EHBO, reddingsbrigade en de Veiligheidsregio Zeeland zijn zaterdag allemaal aanwezig bij de hulpverleningsdag in Colijnsplaat. Die wordt ge houden door Brandweer Colijnsplaat-Kortgene tussen 10.00 en 15.00 uur. Er zijn verschillende voertuigen aanwezig en brandweer en Koninklij ke Marechaussee voeren demonstraties uit. De toegang is gratis. Op de foto een demonstratie van de reddingsbrigade, foto Peter Nicolai COLIJNSPLAAT Visserijweg 2,11.30 -15.30 uur - Cul tuurhistorische rondleiding "Verras send Colijnsplaat' 's-Heerenhoek Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljarten en Rummicub HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt KATS Galerie Kats, 13.00-17.00 uur - Ex positie 'Ploum en Capello, Brothets in Art' RILLAND Dorpshuis, 19.00- 20.30 uur - Bijeen komst over hoog spanningsstation WEMELDINGE Partycentrum Schoudee, 20.00- 22.00 uur - Dansles sen Line Dancers VLISSINGEN In het kader van de Zeeuwse Tuin twee daagse zijn in de gehe le provincie vrijdag en zaterdag tuinen geopend. Op beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur doen 21 tuinliefheb- bers mee aan dit evenement, waaronder enkele gespeciali seerde kwekerijen. De tuinen kunnen worden bezocht zon der vooraf de gebruikelijke af spraak te maken met de tuinei- genaar. www.zeeuwsetuin2daagse.nl THOLEN Stichting Anthonie Kelder mans Concerten viert zaterdag een feestje, omdat het al 15 jaar Avond- en Stadhuisconcerten houdt in het Oude Stadhuis van Tholen. Het programma wordt om 13.30 uur begonnen met de opening van de exposi tie met werk van schilder Hen drik Jan Wolter (1873-1952). Om 14.00 uur volgt het pro gramma Dichtkunst en Toon kunst, gevolgd door muziek. www.keldermansconcerten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76