Vlissinger eindigt als tweede op WK in Finland „Ik mag niet te zwaar worden" 16 SPORT Tijdens zijn eerste internationale wedstrijd behaalt Vito Minheere (22) zilver op het onderdeel deadlift. Het aanrecht in het ouderlijk huis van Vito Minhee re (22) in Vlissin- gen staat vol met pakken en potten vol poeder om shakes te maken. Vorige week won de Vlissinger een zilveren plak op het wereld kampioenschap powerlifting in Finland. Hij deed dat in de junio renklasse tot 93 kilogram op het onderdeel deadlift. Minheere wandelt naar een glazen kast vol prullaria in de woon kamer. Bovenop de kast staat een aantal bekers omhangen met medail les. Hij moet op zijn te nen staan om erbij te kunnen. „Het wordt tijd om een prijzen- kast aan te schaffen denk ik", lacht de hooguit 1,70 meter lange (lees: korte) krachtpatser. Het verhaal van Min heere heeft iets on werkelijks. Twee jaar geleden startte hij met de sport en tijdens zijn eerste interna tionale wedstrijd staat hij gelijk op het één na hoogste podium. Een verrassing? Nee. „De coach van de Nederlandse bond vertelde me dat brons haalbaar was. Toen er een kanshebber wegviel, was zilver binnen handbereik." De verwachting klopte. Op het onderdeel deadlift tilde hij met succes 290 kilo. „Ik heb nog een poging gedaan om 310 kilo om hoog te tillen, maar wist toen al dat het van heel ver moest komen. Ik had al alles gegeven en was blij met zilver." Minheere, die in zijn jonge ja ren judode en skateboardde, legde de basis voor zijn succes toen hij zestien jaar was. „Ik was toen klein en dikkig. Ik ging de sport school in, omdat ik wilde afvallen. Op fora las ik over powerlifting. Ik ging harder trainen en besefte dat ik sterker werd." In de sportschool bij hem om de hoek kwam hij in contact met andere powerlifters en mensen die hem de wed strijdsport aanraadden. De bevestiging om aan wed strijden deel te nemen, kwam tijdens het NK RAW in 2023. „Tijdens dat NK coachte ik Tymen Ge- restein uit Grijpskerke. Toen ik de uitslag van mijn gewichts klasse voorbij zag komen, dacht ik: dit kan ik ook." Momenteel staat het le ven van Min- heere gro tendeels in het teken van zijn sport. Hij traint vijf maal per week bij Powerhouse Middelburg. De sessies, gehouden in een loods in Sint Laurens, du ren zo'n twee uur. Ook paste de Vlissinger zijn voedingspatroon aan „Ik heb een voedingsschema. Ik kan best een biertje drinken op het terras, maar dan moet ik het de volgende dag compenseren. Ik eet veel eiwitten. Die krijg ik binnen via shakes en voedingssupple menten. Voor trainin gen eet ik veel, om maximaal te kunnen presteren." Minheere is welis waar veel met zijn sport bezig, maar is naar eigen zeggen niet obsessief met zijn lichaam in de weer. „Natuurlijk wil je altijd groter en sterker wor den, maar het beeld in de spiegel is subjectief. In de gewichtsklasse waarin ik nu zit, ben ik op m'n best. Ik mag dus niet te zwaar wor den." De Vlissingse krachtpatser hoopt komend jaar op zowel het EK als WK te staan. Hij betaalt al les uit eigen zak. Door extra bij te verdienen als beveiliger en verhui zer hoopt hij voldoende geld te verzamelen om de toernooien af te gaan. „Ooit hoop ik een medaille te halen overall en een gouden op de deadlift", stelt Minheere zichzelf ten doel. „Het lijkt me geweldig dat voor mij het volkslied ge speeld wordt en de Nederlandse vlag wordt gehesen." DE DRIE ONDERDELEN VAN POWERLIFTING TENT OPENING TENT+ kampeerwinkel vrijdag 19 juni Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden k a p s a I o n derrie TENT+ heeft een ruime showroom van 1200 m2 waarin 36 verschillende tenten en vouwwagens staan STICHTI /VGWIJREA/ESSE OPENBARE VERGADERING BESTUUR Dikkig jongetje is uitgegroeid tot een ware krachtpatser door Len Wolters Op het onderdeel deadlift op het WK in Finland tilde Vito Minheere met succes 290 kilo. „Ik heb nog een poging gedaan om 310 kilo omhoog te tillen, maar wist toen al dat het van heel ver moest komen. Ik had al alles gegeven en was blij met zilver." foto Izaak Verkeste Powerlifting is een krachtsport die lijkt op het gewichtheffen dat je op de Olympische Spelen ziet. Het verschil tussen beiden sporten is dat het gewicht bij powerlifting nooit boven het hoofd komt. Powerlifting bestaat uit drie onder delen: Squat (kniebuigen) Benchpress (bankdrukken) Deadlift (een gewicht van de grond tillen) De nationale bond telt alleen de overall scores. Internationaal tel len ook de individuele punten mee. Op het WK kwam Minheere tot 230 kilo bij het kniebuigen, 130 kilo bij het bankdrukken en tot 290 kilo bij het onderdeel deadlift. Onze pruiken en haarwerken zijn teieveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in één haarwerkzijn mogelijk. h^_aar werken Binnenhof 1,4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237, www.haarsalongerrie.nl Alles op het gebied van kamperen kunt u bij ons bekijken aan de Arnesteinweg 50 in Middelburg en op www.tentplus.nl Vrijdag 19 en zaterdag 20 juni hebben wij een Tenten en vouwwagen show Vrijdag open van 9.00 tot 21.00 uur. Zaterdag open van 9.00 tot 18.00 uur. TENT+ I Arnesteinweg 50, 4338 PD Middelburg I Tel, 0118-475 454 I www.tentplus.nl Datum, tijdstip en plaats: Maandagavond 22 juni 2015 om 20.00 uur; Jan van Renesseweg 25 te Renesse. AGENDA 1. Opening 2. Notulen 3. Ingekomen stukken mededelingen 4. Jaarrekening 2014 5. Algemene gang van zaken 6. Voorkomende zaken 7. Rondvraag 8. Sluiting H.J. Simons, voorzitter. De stukken liggen vóór de vergadering ter inzage. Internet: www.stichtingrenesse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72