Kerkhove huizenhoge favoriet bij challenger Bennett wil bekendste Sam Bennett worden KHHHHHh met zeventiende tijd de beste Zeeuw 15 ste echte tijdrit als wielrenner. „Je kan dan niet ineens verwachten dat ik hier een korte uitslag rij, dit is nieuw voor me. Het was best wel wennen met die tijdritfiets. Ik heb gisteren nog wat aan mijn po sitie zitten sleutelen." „Naar mijn idee is het dit jaar nog beter georganiseerd dan in 2013, vooral met de afzettingen", vertelde koersdirecteur Jan Livius. Dat de proloog van de Ster ZLM Toer opnieuw in Goes van start ging heeft voornamelijk met sponsorbelangen te maken. Het hoofdkantoor van ZLM is geves tigd in Goes. „Wij hebben de ge meente in Goes gevraagd of ze weer interesse hadden, en dat was het geval", legde een tevreden koersdirecteur uit. „We zijn blij om hier terug te keren op dit mooie parkoers." Als je het rijtje 2013,2015 doorzet kom je automa tisch terecht bij 2017. Zal de pro loog dan weer in Goes plaatsvin den? Livius: „Dat is afwachten. Maar ik kom hier graag terug." De deelnemerslijst is nog niet definitief, maar de datum waarop spelers en speelsters zich zomaar terug kunnen trekken is gepas seerd. De verwachting is dan ook niet dat er nog veel zal wijzigen in de lijst die de organisatie nu tot z'n beschikking heeft. Bij de vrouwen staat Kerkhove, die gisteren in de tweede ronde van het tennistoernooi van Mont- pellier sneuvelde tegen Pauline Parmentier (7-5 6-3), bovenaan. Susanne Celik (271e) en Quirine Lemoine (284e) zijn de nummers twee en drie. Dat er geen vrou wen uit de top tweehonderd zich hebben ingeschreven, komt door dat het prijzengeld omlaag is ge gaan van 25.000 naar 15.000 dollar. Kerkhove is al sinds het begin - in 2010 - het gezicht van het gra veltoernooi bij MLTC. Ze haalde ook tweemaal de finale, maar ver loor ze allebei. De kans om te win nen is dit jaar groter dan ooit. Bij de mannen is het toernooi wel minstens zo sterk als bij voor- Lesley Kerkhove haalde tweemaal de finale, maar verloor ze allebei gaande edities. Voor hen is de prij- zenpot dan ook gelijk gebleven. Die is gevuld met 15.000 dollar. De Belg Niels Desein, al drie keer verliezend finalist in Middelburg, wordt zeer waarschijnlijk de num mer één van de plaatsingslijst. Hij staat 160e op de ATP-ranking. Yan- nick Mertens, ook een Belg, is met zijn 226e plek de nummer twee. Hij won de Zeeuwse challenger in 2011. Jesse Huta Galung (229e) zal als derde ingeschaald worden. Hij speelde niet eerder in Middelburg. De Driekleur Challenger Zee land begint op zaterdag 27 juni met de kwalificaties. Op maandag begint het hoofdtoernooi. Donder dag 2 juli start het internationale rolstoeltennistoernooi, alleen voor mannen. Door de komst van de Tour de France naar Zeeland - op 5 juli - zijn de finales naar zater dag 4 juli gehaald. Tik 'Sam Bennett' op Google in, klik op afbeeldingen en pas na een paar tellen scrollen vind je de eerste foto van Sam Bennett de wielrenner. Daarvoor is de galerij gevuld met foto's van een acht tienjarig Canadees ijshockeyta- lent, die exact dezelfde naam draagt als de Ierse sprinter van Bo ra-Argon 18. nog 17 dagen TOURFAVORIET Het zegt iets over de populari teit van Sam Bennet de ijshock eyer, over de populariteit van bei de sporten en iets over de status van Sam Bennett de wielrenner. De 24-jarige coureur behoort ge zien zijn prestaties tot de B-garni- tuur van het sprintersgilde, maar dat maakt hem niet kansloos voor de ritzege op Neeltje Jans. Een ver rassende winnaar in de chaos van een massaprint is niet vreemd, vraag dat bijvoorbeeld maar aan Gert Steegmans. Omdat de vader van Bennett profvoetballer bij Eendracht Wer- vik was, zag zijn zoon Sam op Bel gische grond het levenslicht. Pas toen hij vier was, maakte hij ken nis met het land waarvan hij de nationaliteit draagt. Aldaar begon hij rondjes te ma ken op de wegfiets en de moun tainbike. Hij behaalde zijn eerste grote succes echter op de baan, waar hij in 2008 tot Europees kam pioen puntenkoers bij de junioren werd. Furore maakte hij daarna voornamelijk als wegrenner. Voor Bennett wordt de Tour een nieuw avontuur. Nog nooit reed hij een etappekoers die lan ger dan acht ritten duurde. Net als vorig jaar ontving zijn ploeg een wildcard voor het grootste wielere- venement ter wereld. Voor een rit zege kon de ploeg het champagne glas toen niet heffen, maar wil de wielrenner Sam Bennett boven de foto's van de ijshockeyer Sam Ben nett in Google komen te staan, kan een ritzege hem zeker helpen. Palmares: 3 etappezeges Bayern-Rundfahrt (2014, 2015), etappezege Ronde van Qatar (2015), Rund um Köln (2014) Leeftijd: 24 jaar Ploeg: Bora-Argon 18 Nog nooit reed de Ierse wielrenner van Bora-Argon 18 een etappekoers die langer dan acht ritten duurde DONDERDAG 18 JUNI 2015 UITSLAGEN bij Zeeuwen Brian van Goethem rijdt door de straten van Goes, aangemoedigd door provinciegenoten, foto Johan van der Heijden ATLETIEK Zierikzee. NK Masters. Zeeuwse medaille winnaars: 100 meter. 2. Anjolie Engels-Wisse (Dynamica, V35), 2. Daphne Zerbib-Jasperse (Dynamica, V40), 2. Glenn Hofman (Scheldesport, M55), 2. Gerard Rommers (Dynamica, M75), 3. Cees-Jan Berman (AV'56, M40). 200 meter. 1Anjolie Engels-Wisse (Dynamica, V35), 1. Cor Muller (Delta Sport, M75), 3. Dap hne Zerbib-Jasperse (Dynamica, V40). 400 meter. 1Anjolie Engels-Wisse (Dynamica, V35), 1. Edith Margadant (Delta Sport, V60), 1. Cor Muller (Delta Sport, M75), 2. Patricia Diele- man (Scheldesport, V40), 2. Joop Lasseur (Del ta Sport, M70). 800 meter. 1. Edith Margadant (Delta Sport, V60), 3. Sebastiaan Heijkoop (Delta Sport, H45), 3. Els van Zwieten (Delta Sport, V65). 1500 meter. 1. Edith Margadant (Delta Sport, V60), 2. Paola van Gilst (AV'56, V40), 2. Gerard Rommers (Dynamica, H75), 3. Wim de Jonge (AV'56, H65). 5000 meter. 2. Edith Margadant (Delta Sport, V60), 3. Monique Verschuure (AV'56, H35), 3. Terese van Lare (De Wielingen, V65), 3. Frans Bos (Dynamica, H65). 10.000 meter. 1. Adrie Faes (Dynamica, M55), 3. Wim de Jonge (AV'56, H65). 4x100 meter. 1. Scheldesport (Ab Overbeke, Harold de Maat, Etienne Schuit en Wim Buter, M40), 2. Scheldesport (Ronald Rasenberg, Jos de Kreek, Albert Platteeuw en Jacques Zaman, M50). 4x400 meter. 2. Scheldesport (Ab Overbeke, Jaap van der Veen, Alwin de Zeeuw en Wim Bu ter, M40), 1. Scheldesport (Ronald Rasenberg, Jos de Kreek, Albert Platteeuw en Jacues Za man, M50). Verspringen. 1. Anjolie Engels-Wisse (Dynami ca, V35), 1. Daphne Zerbib-Jasperse (Dynami ca, V40), 2. Etienne Schuit (Scheldesport, M40), 3. Mandy Heppener (Scheldesport, V35). Hoogspringen. 1. Daphne Zerbib-Jasperse (Dy namica, V40), 2. Jos Geluk (Delta Sport, M55). Kogelstoten. 1. Leonie Berden (RKHAV, V40), 3. Jos Geluk (Delta Sport, M55). Discuswerpen. 1. Leonie Berden (RKHAV, V40), 1Etienne Schuit (Scheldesport, M40). Hinkstapspringen. 3. Etienne Schuit (Schelde sport, M40), 3. Ronald Rasenberg (Schelde sport, M50). Speerwerpen. 1Leonie Berden (RKHAV, V40), 3. Etienne Schuit (Scheldesport, M40). door Roeland van Vliet MIDDELBURG Lesley Kerkhove voert bij de Driekleur Challenger Zeeland, het internationale tennis toernooi dat vanaf eind volgende week in Middelburg wordt gehou den, de plaatsingslijst aan. De 23-ja- rige Zierikzeese is met haar 202e plaats op de wereldranglijst zelfs de huizenhoge favoriet. door Arwin Willemsen VLISSINGEN. Op zondag 5 juli fi nisht voor het eerst in de historie van de Tour de France een etappe op Zeeuwse bodem. De PZC stelt elke week een kanshebber voor om de rit naar Neeltje Jans te win nen. Vandaag deel 11: Sam Ben nett.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71