5 Enige optreden in Nederland en België David Eugene Edwards (Colorado VS, 1968) legt een donkere deken over ieder concert dat hij sinds halverwege de jaren negentig geeft. Eerst met zijn band 16 Horsepower en sinds 2002 als Wovenhand. Maandag treedt hij op in Middelburg. &D00R RENÉ DE DREU Op het podium staat iemand met zoveel charisma en authentieke passie, dat het moeilijk is onberoerd te blijven Vocal group Maggie Monroe geeft zomerconcert in Tholen Groot concert ten bate van zendingswerk Showkorpsen treden op tijdens show in Kapelle ie donkere deken be vat echter heel veel muzikale tinten en bedekt een schijn baar onuitputtelijke inspiratiebron. Dat maakt Edwards en zijn muziek tot een unicum in de wereld van folk- en rock en alle aanverwante alternatieve genres. Vooral de laatste tien jaar leidt hij in verschillende bandcombinaties als Wovenhand een reizend be staan. En waar in de wereld hij ook komt, de fans met bijna een net zo divers pluimage als zijn muziek, wachten hem massaal op. Bijzon der dus als hij na Frankrijk, Spanje en voor Engeland en Noorwegen op 22 juni ook de Middelburgse Spot aandoet. Hoe uniek zijn muziek ook is, ver wijzingen naar de inspiratie ervan is niet moeilijk. Opgegroeid in een diepgelovige omgeving, maar ook met het hele scala aan Amerikaanse rootsmuziek inclusief de rock-'n-roll verklaren al veel. Dat hij daarvan een persoonlijk brouw sel heeft gemaakt is te danken aan een wat rebels en bovenal duister en bij tijd en wijle bijna psycho tisch karakter. 'Er deugt niet veel in de wereld, alleen God is goed, maar het zij zo. Ga daar maar mee om'. Op het podium staat iemand met zoveel charisma en authentieke pas sie dat het moeilijk is onberoerd te blijven. Met Wovenhand laat Edwards je meegaan in huivering wekkende passages om je daarna kippenvel te bezorgen bij een even huiveringwekkende schoonheid. Wie hem volgt, groeit mee in de veranderingen die zich bij ieder stu dio-album manifesteren. De teller voor Wovenhand staat op acht. De laatste - 'Refractory Obdurate' - ver scheen vorig jaar. Even duister, maar harder en rebelser dan ooit. De black metal- en punkrock-in- vloeden springen er uit, maar dan wel met de typische Edwards bena dering. Wovenhand kwam daar door al als een neo-gothic country, dark folk en post-rock band op di verse festivals waar de harde rock zegeviert, zoals het Nederlandse Roadburn. Naast zijn enorme ken nis van rootsmuziek, waaronder zelfs de muziek uit de Indiaanse cul tuur, rekent hij hardrock en metal net als Dylan, Nick Cave of bands Joy Division en New Order tot zijn bronnen. In zijn ogen is het de her kenning van de gelaagdheid die je in die muziek terugvindt. 'Verwan- te gevoelens', noemde hij het on langs. De thema's van Edwards komen uit een diep geloof. Muziek is voor hem de manier om daarover te com municeren. Door die opvallende muzikale aanpak bereikt hij echter niet alleen het publiek dat daarin meegaat. De eerste EP uit 1994 van zijn vorige band 16 Horsepower sloeg juist vooral vanwege de muzi kale frisheid en bevlogenheid aan. Edwards had daardoor ook iets om in zijn levensonderhoud te voor zien. Maar nadat de bandleden een pauze inlasten en een andere baan vonden bleef Edwards wat ver weesd achter met inmiddels wel een vrouw en twee kinderen. 16 Horsepower was zijn project als frontman en hofleverancier van mu ziek en teksten. Er was eigenlijk geen andere keuze om op dezelfde manier alleen verder te gaan en te proberen zo een inkomen te verwer ven. Hij bracht het door hemzelf ge produceerde en ingespeelde 'Wo ven Hand' album in 2002 uit. Weer was er die hoopgevende respons van media en publiek. Edwards kon als Wovenhand doorgaan waarmee hij daarvoor was begonnen. En zo als het een echte muzikant be taamt, tilt hij het geluid van 16 Hor sepower met ieder Wovenhand-al- bum naar een nieuw duister level. A CAPELIA KOORAVOND TAPTOE DONDERDAG 18 JUNI 2015 WOVENHAND BEZORGT D Wovenhand (David Eugene Edwards). Wovenhand: maandag 22 juni, De Spot Middelburg, aanvang 20.45 uur. Vocal group Maggie Monroe geeft zaterdag een gratis zo merconcert in de Gasthuiska pel in Tholen. Maggie Monroe is een jonge vocal group van vier eigenzinnige vrouwen (uit Bergen op Zoom en Breda) met unieke stemmen en een prachtige samenklank. De vier vrouwen laten zich voor hun a capella muziek graag inspireren door de lichte jazz- klanken van de jaren '50. Het repertoire van Maggie Monroe richt zich vooral op de jaren '30-'50, maar Mag gie is veelzijdig: de setlist is sinds de eerste repetitie in 2011 inmiddels ook flink uit gebreid met nummers uit late re periodes en eigen arrange menten. Zo brengt de groep swingende songs van de Andrews Sisters, maar ook een melodieuze ballad van Si mon Garfunkel. In Tholen gaat Maggie Monroe terug naar de basis, in een concert van ruim een half uur, om Zeeland te laten kennisma ken met de vocal group. Vocal Group Maggie Monroe: zaterdag 20 juni, Gasthuiska pel Tholen, aanvang 14.30 uur. —7 Maggie Monroe. In de hervormde kerk in Arne- muiden wordt zaterdag een kooravond gehouden ten bate van de Hudson Taylor-zen- ding. Medewerking verlenen onder meer Zeeuws jongeren koor Matthanja o.l.v. Peter Wil deman en Joost van Belzen, gemengd koor Con Amore uit Meliskerke o.l.v. Jos Oreel en panfluitensemble Sensitivo uit 's-Gravenpolder. Zomerconcert: zaterdag 20 juni, hervormde kerk Arnemui- den, aanvang 19.30 uur. Showkorps Jonge Kracht uit Kapelle heeft voor zaterdag avond een grote taptoe geor ganiseerd, op het korfbalveld aan de Vroonlandseweg in Kapelle. Er wordt een gratis avondvul lend programma verzorgd, met shows van Jonge Kracht uit Kapelle-Biezelinge, Twirl- en dancefactory uit Kapelle, de Deltaband uit Vlissingen, showkorps Juliana uit's-Gra- vendeel en drumfanfare DIOS uit Oijen. Het Kapelse showkorps brengt de primeur van haar nieuwe show 'De Zeeuwse kust', met muziek als 'Blauwe ruis' van Blpf, 'De Zee' van Trijntje Oosterhuis, 'Aan de kust', 'Aquarius', The disas ter of 1953', 'No Mercy' en 'Love you more' van Racoon, 'Boulevard of broken dreams' van Green Day en 'Let the sunshine in'. De arrangeur van de muziek is Marcus Ker- pershoek en de choreografie is van Dennis Smits. Taptoe Kapelle: zaterdag 20 juni, korfbalveld aan de Vroonlandseweg, aanvang 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57