Warme klank van viool en pianoforte 2 Zeven muziekverenigingen op Veers Muziek Festival South park dit jaar Het multiculturele festival dat jaarlijks wordt gevierd op liet Middelburgse Meiveld heeft dit jaar voor het eerst eeu tweedaags programma. &D00R BART GABRIELSE Bernardini en Sliieliijo HARMONIEËN, FANFARES EN BRASSBANDS Zaterdag is er vooral mu ziek en zondag staat het Southparkfestival in het teken van een zomer- markt en een kleedjes- markt. Beide dagen is er een rijk ge vuld randprogramma met workshops, lasergamen, straattheater en een foodtruck strip bestaande uit elf wa gens met evenveel verschillende inter nationale keukens. Op de zaterdag is er muziekprogram ma, verspreid over twee podia. Op het hoofdpodium staat vroeg in de mid dag al de Hagenees Ed Struijlaart. Hoe wel hij bekend is geworden als ra- dio-dj, is hij bezig aan een succesvolle carrière als singer-songwriter. Met zijn vrolijke popliedjes ging hij eerder op tournee met Blof en stond hij op enkele grote festivals. Het hoofdpodium wordt twee keer be volkt door de coverband Crystal Dream. Eerst met een tribute aan de Ierse rockband U2. Crystal Dream wordt gezien als de bekendste U2 tri bute band van Nederland. Recentelijk nog speelden de bandleden op de pre mière van de film the American van Anton Corbijn, een bekende Neder landse fotograaf, verantwoordelijk voor het maken van de albumhoezen van U2. Crystal Dream sluit vervol gens de zaterdag af met een optreden met eigen werk. Het tweede podium op Southpark is omgedoopt tot de Housekamer. De meest opvallende naam op dat po dium is het dj-duo Pep Rash. Deze aanstormende Zeeuwse talenten ma ken in de internationale dance scene veel furore en vinden daarmee aanslui ting bij de wereldtop in hun genre, denk daarbij aan artiesten als Hard- well, Avicii, Afrojack en Steve Aoki Het kamermuziekduo Cecilia Bernardini en Keiko Shichijo geeft zondag een concert in de Grote Kerk in Veere. De zondagmid dagconcerten reeks in de Gro te Kerk in Veere trekken muziekliefhebbers uit de provincie Zeeland en ook veel toeristen. Dat is ook het doel van deze reeks. De robuuste kerk met de markante vierkante toren heeft een goede akoestiek en zowel de ka mermuziek als de symfo nische muziek klinkt hier prima, de tempera tuur is aangenaam en de tribune zorgt ervoor dat niet alleen het geluid, maar ook het zicht over al goed is. Zondag treedt het ka mermuziekduo Cecilia Bernardini/Keiko Shichijo op. De musici hebben zowel indivi dueel als collectief een stempel gedrukt op de hedendaagse muziek. Zij hebben een interes sant programma samen gesteld met drie sonates voor viool en piano van Ludwig van Beethoven (op. 12 nr.2 in A, op. 13 nr. 3 in Es en op. 30 no.2 in c). De pianiste speelt daarnaast solo de Emp- findungen Fantasie in fis van Carl Philippe Emanuel Bach, die in de gevoelige, elegante stijl schreef. Ludwig van Beethoven componeer de sonates waarbij de rol van beide instrumenten evenwaardig zijn. Zijn eerste sonates, nog dui delijk in de klassieke stijl, droeg hij op aan zijn leermeester Salieri. De sonates Opus 30 nei gen al naar de roman tiek. Violiste Cecilia Bernardi ni studeerde bij Ilya Gru- bert, Rachel Podger en Isaac Stern. Zij speelt in gerenommeerde ensem bles zoals Zefiro, de Ne derlandse Bachvereni- ging, The King's Con sort en The Orchestra of the Age of Enlighten ment. De Japanse pianiste Kei ko Shichijo verbindt een traditionele Japanse sen sitiviteit met een grondi ge kennis van de Europe se historische uit voeringspraktijk. Zij speelt zowel de moder ne piano als de forte pia no. Haar visie en haar muzikaal gevoel voor zo wel de composities als het instrument, zorgen voor bijzondere vertol kingen. Shichijo studeer de fortepiano bij Stanley Hoogland en orgel bij Pieter van Dijk aan het Conservatorium van Amsterdam. Zij speciali seerde zich in heden daagse muziek aan het Koninklijk Conservato rium in Gent. Muziek in Veere. In Veere wordt zaterdag het Veers Muziek Festival gehouden. Het is de zevende keer dat dit festival van muziekverenigingen van de gemeente Veere plaatsvindt. Alle zeven muziekverenigingen (harmonie, fanfare en brassband) uit de gemeente doen mee. Het Veers Muziek Festival wordt om de twee jaar gehouden en telkens georgani seerd door een andere muziekvereniging. Dit jaar is muziekvereniging Veere's Genoe gen uit Veere aan de beurt. Het festival bestaat uit diverse muzikale op tredens. Zowel de zeven Veerse muziekvere nigingen als andere (kleinere) muziekgezel schappen treden deze dag op. Ook zal shantykoor Het Veerse Scheepstuig haar medewerking verlenen. De optredens vinden plaats op twee hoofd podia op het Oranjeplein en diverse ande re kleinere locaties. Het programma begint om 10.30 uur en eindigt om 17.30 uur. De deelnemende muziekverenigingen zijn: Apollo (brassband) uit Domburg, Voor waarts (harmonie) uit Koudekerke, Cres cendo (brassband) uit Oostkapelle, Een dracht Maakt Macht (fanfare) uit Seroos- kerke, Veere's Genoegen (fanfare) uit Veere, Oefening Kweekt Kunst (brassband) uit Westkapelle en Luctor et Emergo (fanfa re) uitZoutelande. Veers Muziek Festival: zaterdag 20 juni, Veere, 10.30-17.30 uur. Informatie over het festival is te vinden op de Facebookpagina Veers Muziek Festival of op de website www.veeresgenoegen.nl. Het Zeeuwse dj-duo Pep Rash, Rachid El Uarichi (I) en Jesse van de Ketterij, is zaterdag te zien op podium Housekamer. door Jeanette Vergouwen Cecilia Bernardini en Kei ko Shichijo: zondag 21 juni, Grote Kerk Veere, aanvang 15.30 uur. Cecilia Bernardini en Keiko Shichijo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54