Dagbladbezorger §r PZC Vlissinger eindigt als tweede op WK in Finland „Ik mag niet te zwaar worden" 16 SPORT OPZOEK OOSTBURG e.o. a* Tijdens zijn eerste internationale wedstrijd behaalt Vito Minheere (22) zilver op het onderdeel deadlift. De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. DE DRIE ONDERDELEN VAN POWERLIFTING VLISSINGEN. Het aanrecht in het ouderlijk huis van Vito Minheere (22) in Vlissingen staat vol met pakken en potten vol poeder om shakes te maken. Vorige week won de Vlissinger een zilveren plak op het wereldkampioenschap powerlifting in Finland. Hij deed dat in de juniorenklasse tot 93 kilo gram op het onderdeel deadlift. Minheere wandelt naar een gla zen kast vol prullaria in de woon kamer. Bovenop de kast staat een aantal bekers omhangen met me dailles. Hij moet op zijn tenen staan om erbij te kunnen. „Het wordt tijd om een prijzenkast aan te schaffen denk ik", lacht de hoog uit 1,70 meter lange (lees: korte) krachtpatser. Het verhaal van Minheere heeft iets onwerkelijks. Twee jaar gele den startte hij met de sport en tij dens zijn eerste internationale wedstrijd staat hij gelijk op het één na hoogste podium. Een ver rassing? Nee. „De coach van de Ne derlandse bond vertelde me dat brons haalbaar was. Toen er een kanshebber wegviel, was zilver binnen handbereik." De verwachting klopte. Op het onderdeel deadlift tilde hij met succes 290 kilo. „Ik heb nog een poging gedaan om 310 kilo omhoog te tillen, maar wist toen al dat het van heel ver moest komen. Ik had al al les gegeven en was blij met zilver." Minheere, die in zijn jon ge jaren judode en skate boardde, legde de basis voor zijn succes toen hij zestien jaar was. „Ik was toen klein en dikkig. Ik ging de sportschool in, om dat ik wilde afvallen. Op fo ra las ik over powerlifting. Ik ging harder trainen en be sefte dat ik sterker werd." In de sportschool bij hem om de hoek kwam hij in contact met an- d e r e powerlifters en mensen die hem de wedstrijdsport aanraadden. De bevestiging om aan wedstrijden deel te nemen, kwam tijdens het NK RAW in 2013. „Tijdens dat NK coachte ik Tymen Gerestein uit Grijpskerke. Toen ik de uitslag van mijn gewichtsklasse voorbij zag komen, dacht ik: dit kan ik ook." Biertje Momenteel staat het leven van Minheere grotendeels in het teken van zijn sport. Hij traint vijfmaal per week bij Powerhouse Middel burg. De sessies, gehouden in een loods in Sint Laurens, duren zo'n twee uur. Ook paste de Vlissinger zijn voedingspatroon aan „Ik heb een voedingsschema. Ik kan best een biertje drinken op het terras, maar dan moet ik het de volgende dag compenseren. Ik eet veel eiwitten. Die krijg ik binnen via shakes en voedingssupplementen. Voor trai ningen eet ik veel, om maximaal te kunnen presteren." Nooit hoorde Minheere wan klanken over zijn passie uit zijn di recte omgeving. Zijn ouders omar men de sport, het is te combine ren met zijn opleiding Informati ca aan de HZ, en ook zijn vriendin is verknocht geraakt aan de sport. Minheere is weliswaar veel met zijn sport bezig, maar is naar ei genzeggen niet obsessief met zijn lichaam in de weer. „Natuurlijk wil je altijd groter en sterker wor den, maar het beeld in de spiegel is subjectief. In de gewichtsklasse waarin ik nu zit, ben ik op m'n best. Ik mag dus niet te zwaar wor den." De Vlissingse krachtpatser hoopt komend jaar op zowel het EK als het WK te staan. Door extra bij te verdienen als beveiliger en verhui- hoopt hij vol- doen- d e geld t e verzamelen om de toernooien af te struinen. „Ooit hoop ik een medaille te halen overall en een gouden op het onderdeel deadlift. Het lijkt me geweldig dat voor mij het volkslied gespeeld wordt en de Ne derlandse vlag wordt gehesen." deadlift. Dikkig jongetje is uitgegroeid tot een ware krachtpatser Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl *min. leeftijd 15 jaar Meer bereiken. Met Wegener WGGGNGR Media Wat staat ertegenover? Een prima vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. door Len Wolters Op het onderdeel deadlift op het WK in Finland tilde Vito Minheere met succes 290 kilo. „Ik heb nog een poging gedaan om 310 kilo omhoog te tillen, maar wist toen al dat het van heel ver moest komen. Ik had al alles gegeven en was blij met zilver." foto Izaak Verkeste „Daar kan ik alles geven", weet de Vlissinger inmiddels uit ervaring. Op de andere onderdelen valt nog winst te boeken. „In bankdrukken ben ik slecht, maar groei ik het meeste." Powerlifting is een krachtsport die lijkt op het gewichtheffen dat je op de Olympische Spelen ziet. Het verschil tussen beiden sporten is dat het gewicht bij powerlifting nooit boven het hoofd komt. De sport powerlifting bestaat uit drie onderdelen: Squat (kniebuigen) Benchpress (bankdrukken) Deadlift (een gewicht van de grond tillen) De nationale bond telt alleen de overall scores. Internationaal tel len ook de individuele punten mee. Op het WK kwam Minheere tot 230 kilo bij het kniebuigen, 130 kilo bij het bankdrukken en tot 290 kilo bij het onderdeel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48