- kW* 1 Duo Marteijn/Van der Steen in kwartfinale WK tennis in La Baule Sluiskilse renner van Team Roompot toont zich 14 Marco Minnaard 31 e in vijfde rit Ronde van Zwitserland Frederiks derde op Nürburgring Van Goethem, Eversdijk en Tolhoek presteren wisselend in proloog Ster ZLM Toer, maar zijn tevreden. Marco Minnaard kwam in de vijf de rit van de Ronde van Zwitser land als 31e over de meet. De We- meldingenaar kwam gisteren een kleine zeven minuten later bin nen dan dagwinnaar Thibaut Pi- not. De Fransman reed solo naar de finish, nadat hij ontsnapt was uit een select groepje favorieten. Pinot nam daarmee de gele trui over van de Nederlander Tom Du- moulin. Die hield de schade enigs zins beperkt door als tiende bin nen te komen op 1.36 minuten. Zijn achterstand op Pinot in het klassement bedraagt daardoor nu 1.32 minuten. Minnaard deed een kleine zeven minuten langer over de vijfde etap pe, die 237 kilometer besloeg. De Wemeldingenaar, rijder van Wan- ty-Groupe Gobert, bezet in het al gemeen klassement de 29e plaats, op zo'n zestien minuten achter stand van klassementsleider Pi not. De kopmannen van Lot to-Jumbo, Laurens ten Dam en Ro bert Gesink, kwamen als veertien de en zestiende over de finish. Zij gaven 2.16 minuten toe op Pinot. Vierde editie Reham Run in Zaamslag De vierde editie van de Reham Run vindt komende vrijdagavond plaats in Zaamslag. Dit jaar is de loop georganiseerd in samenwer king met de plaatselijke voetbalve reniging, waar ook de start en de finish plaatsvinden. Er staan twee afstanden op het programma: 6,5 en 13 kilometer. De start is om 19.30 uur, terwijl de deelnemers van kidsrun (900 meter) een half uur eerder starten. Inschrijven kan vanaf 17.45 uur bij de kantine van de voetbalvereniging. SPORT KORT TMZ organiseert Patrijzenjacht De Patrijzenjacht in Colijnsplaat wordt alweer enkele jaren georga niseerd onder auspiciën van TMZ. Zaterdag wordt er om 15.00 uur begonnen met de D-ca- tegorie en de S/P-klasse. De Pee- landkoers, de finale van een paar wedstrijden in de gemeente Noord-Beveland, vormt daarna een onderbreking van het TMZ-programma. Zij vertrekken om 16.15 uur, waarna de ama teurs en de amateurs 40+ om 17.00 uur van start gaan. Na een jaartje Bra bant was de pro loog van de Ster ZLM Toer dit jaar weer terug in Goes. En dat had den de inwoners geweten. Zeker duizend mensen kwamen pols hoogte nemen van wat zich alle maal afspeelde ronde de Grote Markt van de Bevelandse plaats. Zij zagen de drie deelnemende Zeeuwen wisselend presteren in de 6,4 kilometer lange proloog, maar alle drie keken ze nadien met een tevreden gevoel terug. In tegenstelling tot 2013 was het parkoers van de proloog dit keer een goede anderhalve kilo meter korter, en zaten er minder hobbels in om het gunstiger voor de renners te maken. Brian van Goethem uit Sluis kil verteerde dat aangepaste par koers het beste van het trio Zeeuwen. Net als bij de proloog van vorig jaar in Bladel was de coureur van Team Roompot de vierde Nederlander in de uitslag. Echter eindigde hij daar dit jaar wel elf plekken lager mee: zes om zeventien. Met zijn eindtijd van 7.44 moest hij veertien tellen toe geven op de Duitse winnaar Ro ger Kluge. Direct na de finish twijfelde de Zeeuws-Vlaming wat die tijd waard zou zijn. Nog 88 renners moesten toen de finishlijn passe ren. „Maar als ik bij de eerste twintig eindig, ben ik tevreden", kon hij al wel vertellen. En daar slaagde hij dus ruimschoots in. „Die zesde plaats van vorig jaar evenaren was nu onrealis tisch, toen was ik in topvorm en nu kom ik terug van een blessu re", vertelde hij. Van Goethem had in mei te kampen met een zitvlakblessure en kon daardoor zes weken geen wedstrijden rij den. „Ik wilde dan ook vooral kij ken waar ik nu sta", gaf hij aan. „Ik ben nu weer groeiende naar mijn topvorm." Waar voor Van Goethem in de komende etappes vermoedelijk vooral een dienende rol is wegge legd, mogen de twee andere Zeeuwen, Antwan Tolhoek en Matthijs Eversdijk, meer voor hun eigen kans gaan. Het duo - _-x mikt vooral op de ritten drie en vier, die over geaccidenteerd ter rein door Limburg en de Arden nen voeren. Gisterenavond wer den de twee 74e (Tolhoek) en t3oe (Eversdijk). Net als Tolhoek was dat voor bijna-thuisrijder Eversdijk een prestatie naar tevre denheid, zo gaf hij zelf aan. De student lucht- en ruimte vaarttechniek, die op 1 juni de overstap maakte van DRC de Mol naar Join-slDe Rijke reed in de straten van Goes pas zijn eer- De Nederlanders bleken veel fit ter dan hun opponenten. Patrick Marteijn en Ben van der Steen, in het bezit van drie NK titels, vul len elkaar goed aan. „We speelden ons vertrouwde spel", beschouw de Marteijn na. „Ben zet druk met zijn slagen en ik maak het af aan het net. Het ging vandaag gemakkelijker dan in de eerste ronde tegen een Frans duo. We pakten toen de eerste set met 6-4, maar vervolgens zakten zij weg en wonnen we met 6-0." In de tweede set verslapte de concentratie bij het Nederlandse duo, waardoor ze op een 2-0-ach- terstand kwamen. De Nederlan ders herpakten zich echter in het vervolg van de strijd. Vandaag ne men Marteijn en Van der Steen het op tegen een Amerikaans duo. Patrick Marteijn uit IJzendijke komt vandaag in actie tegen een (geplaatst) Amerikaans duo Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN NÜRBURG. Wegracer Johan Fredriks uit 's-Heerenhoek (foto) is tijdens een wedstrijd om het Open Nederlands kampioenschap Superbike in de eerste wedstrijd als derde geëindigd. In de tweede wedstrijd op de Duitse Nürburgring legde hij beslag op de vierde plaats. In de tussen stand bezet Fredriks de derde stek. Bij de zijspannen eindigde Wout Vermeule (Oudelande) als zevende, foto Johan van der Heijden ZAAMSLAG COLIJNSPLAAT ALMELO Daniëlse vijfde Angelica Daniëlse van de Middelburgse turn vereniging MTV (foto) is tijdens de bonds- kampioenschappen vijfde geworden in de toestelfinale vloer. Ze scoorde 14.033. De MTV-turnster had ook een toestelfinale we ten te behalen op het onderdeel brug waar ze achtste werd (12.000). Ook op de individuele meerkamp presteerde Daniëlse goed, door als tiende te eindigen in het zwa re veld met een totaal score van 52.667. Clubgenote Lina Ber- dik werd zestiende. 'S-HEERENHOEK Beachvolleybal Patrijzen organiseert zaterdag wederom een voetvolleytoer- nooi. Op het parkeer terrein van de voetbal club strijden zeker veertig teams om de zege. Om 13.30 uur wordt er afgetrapt, te gen 18.30 uur wordt de finale verwacht. Voldaan gevoel door Arwin Willemsen Yersekenaar Antwan Tolhoek is in opperste concentratie voor zijn pro loog van de Ster ZLM toer. Hij eindigde als 74e. foto Johan van der Heijden ■s\ na nS- vs. v door Henk van de Voorde LA BAULE. Patrick Marteijn (55) uit IJzendijke en zijn maat Ben van der Steen (59) uit Berlicum hebben zich geplaatst voor de kwartfinale van het tennis WK Seniors in het Franse La Baule. Nadat ze in de eer ste ronde een over hun tegenstan ders heenwalsten wegens een bles sure bij hun sparringpartner, klop ten Marteijn en Van der Steen gis teren de Duitser Thomas Schwad en de Australiër Robert Robert Mc Guigan met 6-0 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46