Strandhuisjes slecht voor aangroei duinen Jongens opgepakt na inbraak in Middelburg érT><<\ I Ruim baan voor Tour de France Brasserie BLVD in Vlissingen in 10 ZEELAND Voor de sterkte van de duinen is het van belang dat het zand richting de duinen waait. De ko mende jaren worden naar ver wachting enkele duizenden huis jes langs de kust gebouwd. Ook in Zeeland zijn er plannen om meer strandhuisjes neer te zet ten. Daarom heeft Rijkswaterstaat studenten van de opleiding Bouwkunde van de Technische Universteit Delft uitgedaagd om nieuwe ideeën van duinvriende- lijk bouwen te ontwikkelen. Dat gebeurt onder meer tijdens het Oerolfestival. Op het strand van Terschelling is hiervoor een 'stuiflab' ingericht, meldt Rijks waterstaat op zijn Facebookpagi- na. Naast Delfste studenten wer ken ook studenten van de oplei ding hydrografie van Maritiem Instituut Willem Barentz op Ter schelling en de Universiteit Twente mee aan de studie. Met een aatal proefopstellin gen op schaal en op ware grootte worden de effecten van bebou wing in bestudeerd. Hoogte, al dan niet op palen, tussenruimte, windrichting en plaats op het strand zijn aspecten waarvan het effect op het doorstuiven van het zand wordt gemeten. Een filmpje van het stuiflab is te zien op de Facebookpagina van Rijkswaterstaat. Duinen hebben zand nodig. Strandhuisjes kunnen een barrière vormen voor de korreltjes die van het strand naar het duin stuiven. Studenten doen onderzoek. MIDDELBURG. Een schoolvoorbeeld van samenwerking tussen inwo ners en politie die leidt tot de aan houding. Met die woorden omschrijft po litiewoordvoerder Alwin Don de aanhouding dinsdagavond van twee jongens. De meldkamer kreeg rond 17.45 uur een melding van een mogelij ke inbraak in een woning aan de Wachttoren in Middelburg. Getui gen zagen twee jongens met een scooter en konden een deel van #Twitter het kenteken doorgeven. Onmid dellijk werd een Burgernetbericht verspreid naar ruim 2.000 deelne mers. Daarop meldde iemand dat een van de jongens zich in het Mei veldpark zou bevinden. Rond 18.00 uur werd daar een jongen (17) uit Spijkenisse aangehouden. Het kenteken van de scooter leidde naar een Oost-Souburger (17). Hij werd rond 18.40 uur thuis aangehouden. Beide jongens zijn overgebracht naar Torentijd. Joop van der Snap @_snappie Caviavoer 21% en ko- nijnenvoer 6% btw omdat konijnen zelf ook voedingsmidde len zijn en cavia's niet. Uw reactie Posterverkiezing Online top-5 Zaterdag 20 juni wordt tijdens de Dag van de Architectuur in Goes de uitslag van de verkiezing van het 'Mooiste gebouw van Zeeland' bekendgemaakt. Voorafgaand worden de vijf genomineerde projecten en hun architecten geportretteerd. Vandaag de vijfde, tevens laatste aflevering: Mark Graafland met zijn Brasserie BLVD in Vlissingen. p de kop van Boulevard Evert- sen in Vlissin gen. Daar kan het tropisch zijn, met - bij wijze van spreken - zeven zinde rende zonnen. Het kan er ook spoken. Windkracht twaalf, hori zontale regen, wie niet weet wat zandstralen is krijgt daar prak tijkles. Bouw daar maar eens een strandpaviljoen. Een paviljoen bovendien, dat vrijwel in de schaduw staat van het monumentale Wooldhuis, de in 1931 door Dirk Rosenberg ontworpen burgemeesterswo ning. Bureau Kroner Architecten uit Den Haag heeft het nieuwe pavil joen ontworpen. Inderdaad, het zelfde bureau dat in 1999 zorg droeg voor de restauratie van het toen in verkommerde staat verke rende Wooldhuis. De particulie re eigenaar van de in oude luister herstelde burgemeesterswoning stoorde zich vervolgens aan de oude fritestent voor de deur, kocht die op, sloopte en gaf op dracht voor ontwerp en bouw van een paviljoen, dat wél een sieraad moest zijn voor Vlissin gen. Dat daarbij voor het bureau werd gekozen, dat de restauratie van het Wooldhuis naar alle te vredenheid had uitgevoerd, is niet zo verrassend. Architect Mark Graafland (1969) was in 2001 oprichter van het bureau. Zijn visie staat promi nent op de website: 'Wij zijn ar chitecten met een bescheiden ego maar met een groot verant- 31% TERSCHELLING. De aanwezigheid van strandhuizen is van invloed op de sterkte van de duinen. De bebouwing is een belemmering voor het van het strand naar het duin opstuivende zand. BURGH-HAAMSTEDE. Aannemer Heijmans is begonnen met het verbreden van de bocht voor en de aanloop naar de Oosterscheldekering, waar de Tour de France op zondag 5 juli finisht. Heijmans neemt de kosten voor zijn reke ning. Vanwege dit werk en het onderhoud aan de N57 op Neeltje Jans is de weg tussen Westenschouwen en Neeltje Jans in beide richtingen afgesloten van vanavond 20.00 uur tot morgenochtend 06.00 uur. Vanuit Noord-Beve land blijft Neeltje Jans bereikbaar, foto Dirk-Jan Gjeltema Het kabinet overweegt het lage btw-tarief op veel producten af te schaffen. Alleen voor primai re levensmiddelen zou het lage tarief van 6 procent blijven gel den; voor bijna alle andere pro ducten en diensten moet het standaardtarief van 21 procent worden berekend. Daardoor worden zaken als de kapper, de stucadoor en bioscopen duur der. Op naleving van de snelheidsbe perking op de A58 ter hoogte van Heinkenszand wordt voor alsnog niet gecontroleerd, schre ven wij. „Als ik daar netjes 90 rijd, word ik door politie en ma rechaussee en 101 andere auto mobilisten ingehaald. Laat ze eens controleren net als bij de Kreekrakbrug...", reageerde Maaike Schipper op onze Face bookpagina. En Patricia ten Ha ke: „Tot een wegwerker plat ge reden wordt. Ongeloveloos dit." De PZC organiseert in samen werking met CBK Zeeland en de Zeeuwse Bibliotheek de zoektocht naar de beste Zeeuw se poster van 2014. Op www.pzc.nl/poster kunt u meestemmen voor uw persoon lijke favoriet. Er kan gestemd worden tot donderdag 25 juni, 12.00 uur. De winnende poster wordt bekend gemaakt op vrij dag 26 juni via onze website. 1. Hardrijders hebben vrij spel op A58 2 Cynthia kon haar leven als sekswerker achter zich laten 3. Drukte bij Zeeuwse hypo theekverstrekkers 4. Boeren in Zeeland smachten naar water 5. Politiebusje kantelt en ramt verkeersbord op A58 bij Roosendaal Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie 83 facebook.com/depzc @pzcredactie Met een elegante buiging Het terras van Brasserie BLVD, met ruim zicht op strand en boulevard. door Jan van Damme Tussenstand verkiezing'Mooiste gebouw van Zeeland'. Wilt u stemmen? Ga dan naar www.pzc.nl/mooistegebouw Stemmen kan tot en met 20 juni 2015,12.00 uur Sportclub Meekrapstoof, Kapelle Langhuis, Kattendi ke Duinvilla, Oost kapelle Brasserie BLVD, Vlissingen 897 stemmen bron: PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42