DE NIEUWE FORD C-MAX Politievrijwilliger Benny de Lavoir stopt na 45,5 jaar Handsf ree achterklep ZEELAND 9 Benny de Lavoir is na 45,5 jaar als politievrijwilliger gestopt. Hij is de een na laatste der Mohikanen. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. F up Goudzwaard, de toenmalige korpschef van Zeeland was geen fan van vrijwilligers als politieman. Hij voerde een uitsterfbe- leid. En met effect. Nu Benny de Lavoir (66) uit Terneuzen, na 45,5 jaar is gestopt als politievrijwilli ger, is er precies nog één vrijwilli ge politieman in Zeeuws-Vlaande- ren over. De Lavoir, geboren en getogen in Sluiskil, heeft in Zeeuws-Vlaan- deren overal gewerkt. Ze kenden hem op de Visserijfeesten in Bres- kens tot in het uitgaansleven in Hulst. Alleen een miniatuur poli- tiepet op de schouw verraadt nog een politieverleden. „Ik heb alles ingeleverd, mijn dienstwapen, mijn uniform. Het nieuwe uni form heb ik zelfs in het plastic ge laten. Dan heeft een collega er nog iets aan. Anders gooien ze het ook maar weg." In tegenstelling tot vrijwilligers in de rest van het land, droeg De Lavoir als vrijwilli ger ook een dienstwapen, zoals ge bruikelijk in de grensstreek. Niets aan Benny de Lavoir, ge tooid met een overtuigende poli- tiesnor, verried dat hij een vrijwil lig politieman was. Maar wat moest hij met een pistool? Liever ging hij in gesprek. Vraag hem wat de mooiste herinnering is aan ruim 45 jaar politiewerk en het blijft lang stil in het appartement aan de Westerschelde. Geen voor beelden van schietpartijen of ach tervolgingen, geen spectaculaire verhalen. „Gewoon midden op het kruispunt staan in Philippine wanneer er een wielerkoers door het dorp kwam. Dat waren de mooie momenten, een praatje ma ken met mensen, ook met lastige mensen die per se het parkoers op wilden." Want praten deed hij graag. Het publiek voelt zich ieder jaar onveiliger terwijl de criminali teitscijfers ieder jaar weer afne men. Maar dat houdt niet in dat het werk er gemakkelijker op is ge worden voor de politieagent. „De Bars kijken maakt geen indruk op de jeugd. Vroeger werd beter naar de politie geluisterd. Benny de Lavoir, politievrijwilliger mentaliteit is ook heel anders ge worden. Vroeger was het veel meer ons kent ons in Zeeuws- Vlaanderen. Dat is wel veranderd door de komst van bedrijven als Dow, waardoor er hier heel veel import kwam." De Lavoir heeft ook de jeugd zien veranderen. Een barse blik van oom agent is niet al tijd voldoende meer. „Vroeger werd er beter naar de politie ge luisterd. En ja, de politie mag ook helemaal niks meer. Je hebt zo een klacht aan je broek." Hoe de korpschef er ook tegenaan keek, voor veel Zeeuws-Vlamingen was agent De Lavoir het blauw op straat dat wél zichtbaar was. 7% bijtelling netto v.a. 86,-/mnd DONDERDAG 18 JUNI 2015 Die pet paste Benny prima door Guido van der Heijden 'Die pet' past misschien niet ons allemaal, maar zat Benny de Lavoir ruim 45 jaar lar als gegoten, foto Camile Schelstraete De nieuwe standaard voor gezinsauto's staat nu in onze showroom. Leverbaar als vijfzitter of als zevenzitter. Voorzien van een scala aan handige functies en nieuwe technologieën, zodat u o.a. met één simpele voetbeweging de achterklep automatisch kunt openen. Benieuwd geworden? Kom 'm nu bij ons uitproberen. De nieuwe Ford C-MAX rijdt u al vanaf 20.495,- (incl. 1.000,- Technologiepremie). Ook beschikbaar met Alle prijzen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl/verkoopvoorwaarden. Afgebeelde auto's kunnen afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 16,1-23,8; liter/100 km: 4,2-6,2; C02 g/km: 110-144.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41