Al 44 mensen opgepakt in A. Dekenstraat Onderstroom biedt keur aan artiesten 2 6 WALCHEREN Bouwhistorie van Vlissingen Scholieren kampen om de cup N 'De verscherpte controle van de politie in de Coosje Buskenstraat werkt, en die blijft ook doorgaan.' Dit jaar heft het straattheaterfestival voor het eerst entree: vijf euro voor de ParkParade. In de regio Tuinen open voor liefhebbers Capriolen met de klarinet in kerk Rotary Club steunt goede doelen Mijn dorp, mijn stad Wijkdag Paardoes Arduin houdt zaterdag de jaarlijkse Wijkdag tus sen 9.30 en 16.30 uur. Bij de manege aan de Bosweg 8 zijn kinderspelen, ringrij- den en er is muziek. door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De politie heeft sinds september 2014 44 mensen aan gehouden in verband met de over last in de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Het ging daarbij om uiteenlopende redenen, van drugs handel tot onoirbaar gedrag. Dat zegt burgemeester Letty Demmers. Zij had woensdagoch tend overleg met de bewoners van de Aagje Dekenstraat en om geving, politie en opbouwwerk Roat. De straat wordt al jaren ge plaagd door straathandelaars die drugs verkopen, verslaafden die drugs en alcohol gebruiken en zich aanstootgevend gedragen. Het gaat volgens Demmers met Letty Demmers, burgemeester name om een vaste groep van tien a vijftien mensen. Negen van hen, acht mannen en een vrouw die bekend zijn om win keldiefstallen, drugsdealen, wild- plassen en openbare dronken schap, kregen in mei een gedrags aanwijzing van het Openbaar Mi nisterie. Zes van hen hebben een gebiedsverbod voor het centrum. Begin juni is een 54-jarige Vlissinger uit die groep door de politie opgepakt omdat hij dat ge biedsverbod al meermaals had overtreden. De verscherpte con trole van de politie in de straat werkt, merkt Demmers bij de be woners. „En die blijft ook door gaan." Er wordt ook gekeken of de bushaltes, die door de overlastge vers als hangplek misbruikt wor den, naar elders kunnen. Er is plaats in de Badhuisstraat nabij de korte Glacisstraat. „Maar een halte daar is nutteloos als de rij richting in de Coosje Busken straat veranderd wordt." Daar loopt nog onderzoek naar. Bij de verkeerstelling die in mei is gedaan bleek dat bewo ners die over extreem hard rij dend verkeer klagen, gelijk heb ben. Volgens Demmers is er een auto gemeten die optrok naar 160 km/u. Ook wordt de nieuwe rotonde met de De Willem Ruys- straat soms overdwars overgesto ken door auto's. VLISSINGEN. Het festival Onder stroom in Vlissingen concentreert zich dit jaar op twee plaatsen: het Bellamypark, hart van het straat theater, en de Houtkade bij het Dokje van Perry, het domein van de grote muziekoptredens: Way- lon (2 juli), Miss Montreal (3 juli) en Di-Rect (4 juli). Dit jaar heft het straattheater festival voor het eerst entree: vijf euro voor de ParkParade op het Bellamypark. Daarbij zijn de mu ziekoptredens inbegrepen: de Ju ke Joints, Def Americans en Los Callejeros, blues, country, folk en wereldmuziek van Senor Marküsen, De Zebra's, Pine Need le Miners, Oratnitza, Hoodoo Monks, Bernard Orchestar en SI NAS. Een aantal voorstellingen kost nog iets extra, zoals Toxic: de voorstelling in een spookhuis van zeven zeecontainers door de toneelgroep 5D. Die bestaat uit professionele acteurs en jonge ren met een handicap. Het ver haal gaat over een Rotterdamse reder, die ondanks zijn failliete zeecontainertransport een weel derig leven leidt. Het plot ont hult wat er achter de schimmige handel schuilt en het publiek helpt de havenbaron te kiezen: koerst hij recht of heerst de heb zucht? 5D zoekt nog jongeren met een beperking die mee wil len spelen: theaterwerk@stichting5d.nl. Een locatievoorstelling is 'De Vlucht van Prins te Paard' van Koos Hogeweg, over een gealli eerde piloot uit de Tweede We reldoorlog die neerstort bij Uncle Beach in Vlissingen. Singer-songwriter Lucky Fonz III is drie dagen op de ParkPara de met een speciaal theaterpro gramma. De nieuwe voorstelling Nergens van theatergroep De Jon gens biedt absurde slapstick met gevaar voor eigen leven en poëti sche beelden. Verder spelen in een bonte verzameling tentjes, caravans, wagens en allerhande artiesten en dansers. Aan de Houtkade staan de gro te namen. Donderdag is dat Smel ly Kitchen met diep-rauwe Ham mondsound en gitzwarte zang. Singer-songwriter Ed Struijlaart luidt Miss Montreal in en de nieuwe Haagse sixties-beatband The Indiens speelt het publiek klaar voor Di-Rect. Het Houtkade-terrein gaat da gelijks om 19.30 uur open. Om 20.00 uur beginnen de voorpro gramma's en om 21.00 uur de hoofdacts. www.festivalonderstroom.nl VLISSINGEN In het kader van de Zeeuwse Tuin- tweedaagse zijn in de gehele pro vincie vrijdag en zaterdag tuinen geopend. Op beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur doen 21 tuinliefhebbers mee aan dit evenement, waaronder en kele gespecialiseerde kwekerijen. De tuinen kunnen worden bezocht zonder vooraf de gebruikelijke af spraak te maken met de tuineige- naar. www.zeeuwsetuin2daagse.nl Twee keer per jaar houdt korfbalvereniging Stormvogels uit Westkapelle een rommelmarkt en zaterdag is het weer zover. De rommelmarkt begint om 9.00 uur op de Markt in Westkapelle. Om 11.00 uur is er een veiling bij opbod. De trekking van de verloting vindt plaats om 16.00 uur. Tussendoor draait ook het Rad van Avontuur. MIDDELBURG Voor bijzondere muziekstukken van Hans Gal, Aram Katsjatoerian en Johannes Brahms kunnen geïn teresseerden vanavond terecht in Middelburg. Claudio Mansutti (klarinet), Kamil- la Schatz (viool), Arkadi Marasch (viool), Ilaria Posarelli (piano) en Ramon Jaffé (Cello) treden om 20.00 uur op in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat. Zij geven een concert met de titel 'Capriolen met de klarinet'. MIDDELBURG De Rotary Club Middelburg heeft voor verschillende goede doelen geld beschikbaar gesteld. Het gaat om de Veteranendag Zee land (250 euro), slachtoffers aardbe ving Nepal (500 euro), SVRZ ter Poorte (500 euro), Zeeuws mu seum (250 euro), Stichting Lente kind (500 euro), End Polio Now (500 euro), Zeeuwse vereniging voor dialectonderzoek (500 euro) en sponsoring bankje Oranjezon (350 euro). VLISSINGEN Enquête bieb Bibliotheek Vlissingen houdt tot en met 1 juli een online onder zoek onder haar be zoekers. Het onder zoek is te raadplegen via de website van de Bibliotheek. Onder al le deelnemers worden boekenbonnen ver loot. VLISSINGEN Fysiopraktijk Bewegingsplein West duin in Vlissingen heeft zijn activiteiten uitgebreid met fysio therapie, een voe dingsconsulent, voet reflexmassage en VLISSINGEN stoelmassage. MIDDELBURG Platenbeurs Liefhebbers van vinyl kunnen zaterdag te recht in het clubhuis van voetbalvereniging MZVC aan de Boas- sonlaan 4 in Middel burg, waar een platen beurs wordt gehou den. De beurs opent om 12.00 uur, entree is gratis. WALCHEREN Open tuinen Groei en Bloei houdt dit weekend Open Tui nen Weekend. Op veertien adressen wor den de tuinen openge steld. Adressen op: walcheren.groei.nl VLISSINGEN De, soms pijnlijke, bouwgeschie denis van Vlissingen is het thema van het tweede symposium in het kader van Vlissingen 700 jaar stadsrechten, vrijdag 26 juni in het Arsenaaltheater. Pijnlijk, want Vlissingen heeft nog mooie bouw- voorbeelden van stijlen als gotiek, renaissance, barok en classicisme. Maar bouwhistoricus en oud-ge- meenteraadslid Ronald den Broe der haalt ook verdwenen land marks aan als stadspaleis Van Dis- hoeckhuis. Architect Johan de Ko ning gaat in op de stadsontwikke ling, invloed van scheepswerf en strand en de bouwmeesters die hun stempels achterlieten: vader en zoon Jobse, Götzen, Balothra, Slemmer. Oud-Rijksbouwmeester en herschepper van het stadhuis Wytze Patijn laat zijn oog gaan over 'de mooiste boulevard van Nederland', de grote schaalver- schillen in bebouwing die recent zijn ontstaan en welke beeldkwali teit de toekomstige ontwikkelin gen dienen te hebben. Aanvang 13.30, entree vijf euro. VLISSINGEN. Vierhonderd scholieren van vijf scholen streden woensdag op het zonovergoten Badstrand in Vlissingen voor de Scheldemond Colle ge Cup. De selectie van brugklassers kwam van het Reynaertcollege uit Hulst, het Pontes Goese Lyceum uit Goes, de twee locaties van Nehalen- nia in Middelburg, van de afdelingen BestevaerToorop en Van de Perre van CSW in Vlissingen en Middelburg. De jongeren speelden een zeven kamp, met zeven teams van elk zeven mensen, verwijzend naar de vie ring van 700 jaar stadsrechten van Vlissingen. Op het programma ston den voetbal, hockey, korfbal, atletiek, ultimate frisbee, flagfootball en een blinddoekenrace. Uiteindelijk ging de thuisploeg van het organise rende Scheldemond College er mer de cup vandoor. Dankzij vijftig vrij willigers, docenten en oudere sportklasleerlingen was het strand aan het eind van de middag in een mum van tijd weer leeg. foto Ruben Oreel tips? mail naar redactie@pzc.nl AAGTEKERKE Prelaatweg 81,18.30 - 21.00 uur - Boeket ten plukken en bin den i.v.m. Nationale Tuinweek KOUDEKERKE De Couburg, 09.30 -11.30 uur - Volks dansen; Wielema- kersbaan 4, 10.00-17.00 uur - Be- zoekerstuin De Hou- tenhandsche Hof open voor bezichti ging MIDDELBURG Centrum - Week markt; Doopsgezin de Kerk, 20.00 uur - Muziekfestival Mid delburg, concert 'Capriolen met de Klarinet'; Cinema Middelburg, Achter de Houttuinen 30, 20.00 uur - Film The Second Best Exotic Marigold Ho tel; De Spot, 20.00 uur - Song From The Heart, Sidemen serenade OOSTKAPELLE Kantine w Oostka- pelle (Magnolialaan 33), start tussen 13.30 en 14.30 uur - Samen wandelen met routes van 5 en 10 km VLISSINGEN De Machinefabriek, 17.00-22.00 uur - Vlissingse Haring party ZOUTELANDE Langstraat, 10.00-20.00 uur - Ringrijden (senio renwedstrijd) StratlJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38