1-1 Asielzoekers komen wel, maar wanneer? Emancipatie in het voetbal PZo COLOFON Zes potjes Sylvanne baalt van vooroordeel 2 ZEELAND Het vrouwenvoetbal wordt steeds bekender, mede dankzij de prestaties van het Nederlands elftal op het WK in Canada. Sylvanne volgt alle wedstrijden. COMMENTAAR Het vrouwenvoetbal is een veelbelovende, snelgroeien de sport. Daar hebben nogal wat mannen moeite mee. Veel voetballers en voetbalkenners spreken denigre rend over de dames die deze weken om het wereld kampioenschap strijden. Ze vinden hun spel maar niks, te lang zaam, niet spannend genoeg. Het lijkt wel of de mannen een pro bleempje hebben. Deze vreemde houding laat zich moeilijk ver klaren. Waarom is voetbal anders dan hockey, schaatsen, tennis, judo of turnen? Is dit de bevestiging dat de voetbalwereld niet bij zonder ruimdenkend is? De weerzin om het vrouwenvoetbal te omhelzen doet denken aan de on wil om homo's als volwaardige clubleden te accepteren. Op dat terrein loopt het voetbal ook mij lenver achter. Dit blijft niet zo. De mannen zullen vroeg of laat door de bocht gaan. Misschien pas als de Nederlandse vrouwen het Duitse elftal klop geven. Daar kunnen de mannen dan een punt je aan zuigen. Of de mannen gaan om, als vrouwen ook sterrenstatus verwerven. Daar kun je op wachten, want als wandelende reclamezuil staan ze hun manne tje. Kijk naar het tennis. Dat de aandacht van media en van mar keteers dan moet worden gedeeld, en dus het grote geld óók, zul len de mannen weer niet zo prettig vinden. Misschien helpt het als de Nederlandse vrouwen het Duitse voetbalelftal eens klop geven T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Ach, zo'n bedrijfsvoetbaltoernooitje. Voor mannen met een beetje conditie moeten zes potjes van een kwartier geen probleem zijn. En die potjes bier na afloop al helemaal niet. De twee Walchenaren stapten vol goede moed het veld in. Eerste wedstrijd verloren, tweede ook. „Maar met een beetje ge luk hadden we zes punten gehad." En zo sukkelden ze van wedstrijd naar Arrestatie om spullen wietteelt De politie heeft dinsdag een man aangehouden en diver se spullen in beslag geno men na een controle in een loods aan de Expeditieweg in Oostburg. De loods werd gebruikt als opslagplaats voor een grow- shop in Sluis. Aanleiding van de controle was de wij ziging van de Opiumwet per maart, waardoor hande lingen ter voorbereiding of vergemakkelijking van ille gale hennepteelt strafbaar zijn. Agenten vonden net na kwart voor elf goederen in de loods, die gebruikt kun nen worden voor de illegale hennepteelt. De eigenaar van het bedrijf werd twintig minuten later aan de Expeditieweg aange houden. Hij is dinsdag en woensdag gehoord. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Fietsster gewond bij aanrijding Een fietsster is gistermiddag rond half vier gewond ge raakt toen zij door een auto werd aangereden op de Poe- lendaelesingel in Middel burg. De vrouw is per ambu lance met spoed naar het zie kenhuis gebracht. Eén rijbaan van de Poelen- daelesingel is geruime tijd afgesloten geweest voor on derzoek. Brand bij stal aan Langeweg In een een container naast een stal aan de Langeweg in Wilhelminadorp heeft gisteren aan het einde van de middag een brand ge woed. Het vuur ontstond rond kwart voor zes. Er stonden enkele pakken hooi in de brand. Die paar den die in de stal stonden, zijn door de eigenaar in vei ligheid gebracht. Om kwart over zes was de brandweer, die ter plaatse was met twee blusvoertui- gen, een autoladder en een waterwagen, de brand meester. wedstrijd om tenslotte de strijd om de vijftiende plek nipt te verliezen. De volgende dag kon één van de man nen zich amper bewegen. Spierpijn met een hoofdletter S. Hij stuurde een sms-je naar zijn ploegmaat. „Kan nauwelijks mijn nest uitkomen. En jij?" „Idem. Net een takelbedrijf gebeld", was het antwoord. Sylvanne Karelse (18) uit Kloetinge heeft nog geen wedstrijd van het Nederlandse vrouwenelftal gemist. De televisieuitzendin gen zijn midden in de nacht, om dat het WK in Canada is, maar Sylvanne blijft er graag voor wak ker. „De wedstrijd tegen Nieuw- Zeeland was om drie uur 's nachts. Daarvoor heb ik mijn wekker gezet." Ze is dolblij dat Nederland na het gelijkspel tegen Canada - in de nacht van maandag op dins dag - door is naar de achtste fina les. „Ze stonden vanaf de negen de minuut met één nul achter, maar in de laatste vijf minuten maakten ze nog 1-1. Toen stond ik echt te springen op mijn bed. Nu maken ze kans om bij de laat ste drie te komen!" Wereldkam pioen wordt Nederland niet, denkt Sylvanne. „Ze moeten nu tegen Duitsland of Japan. En die teams zijn écht heel erg goed." Sinds ze kan lopen, voetbalt Sylvanne. Eerst op straat met kin deren uit de buurt. Later in een team, bij W Kapelle. Afgelopen seizoen speelde ze met de Bi in de eerste klasse. „Ik vind team sporten leuk. Het is gezellig met al die meiden. En ik wil graag winnen, en zo goed mogelijk presteren. Als we een wedstrijd verliezen, dan kan ik een hele za terdag chagrijnig zijn." Sylvanne staat achter de spitsen. In het veld is ze net zo fanatiek als voor de buis. „Ik moet het van mijn techniek hebben, niet van mijn snelheid." Haar grote voorbeeld is Oran je-speelster Danielle van de Donk. „Ze staat op dezelfde posi tie als ik. We zijn hetzelfde type speler. Ik vind het heel erg leuk om haar te zien voetballen: ze is technisch vaardig, snel en overal op het veld te vinden." Sylvanne vindt het jammer dat ze het vrouwenvoetbal niet vaker kan volgen. „De eredivisie wedstrijden komen niet live op tv, omdat het zo onbekend is. Je kan alleen de samenvattingen be kijken. Ik begrijp het wel, want er zijn niet veel vrouwen die voetballen." Ze baalt wel eens van de vooroordelen van man nen. „Ze zeggen vaak dat het vrouwenvoetbal niks voorstelt, dat er niks aan is, of dat vrouwen niet kunnen voetballen." Sylvan- nes blik wordt even fel. „Het is gewoon niet waar. Dan zeg ik: 'Zullen we een potje?'" Woordvoerder Robert Ploeg gaat ervan uit dat ze niet meer deze week komen. Wanneer wel? „Dat weten we nog niet." De vluchtelingen komen in het voormalig zorgcentrum Swerf-Rust. Het opknappen van het gebouw, zodat het gereed is voor opvang, is afgerond op enke le details na. Bijna een jaar geleden vroeg het COA aan de gemeente om zo snel als mogelijk een gebouw be schikbaar te stellen wegens de grote toestroom van vluchtelin gen. Dat werd Swerf-Rust. Tij dens het verbouwen van dat pand bleek dat er veel asbest ver wijderd moest worden zodat de opening enkele maanden werd vertraagd. Een week geleden sprak Ploeg nog de verwachting uit dat de eerste bussen met vluchtelingen deze week in Middelburg zou den arriveren. Hij benadrukt dat het COA de Middelburgse loca tie 'echt nodig heeft'. En dat mo menteel veel vluchtelingen Ne derland bereiken en gehuisvest moeten worden. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118-434021 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0118- 434021 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl OOSTBURG MIDDELBURG WILHELMINADORP - IV67Q1Q88 €159.- Mineraalglas Edelstaal IV17Q1102 3 ATM €119,- JUWELIER MINDERH0UD Westkapelle Arnemuiden Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 0118-571284 011B 601559 www.juweUerminderhoud.nl 'Sinds ik kan lopen, voetbal ik' door Cornelleke Blok De eindstand van de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Canada. Dat was voor de 'Leeuwinnen' uiteindelijk genoeg voor de achtste finale op het WK. MIDDELBURG. Het Centraal Or gaan opvang Asielzoekers (COA) weet nog niet wanneer de eerste asielzoekers naar het nieuwe op vangcentrum in Middelburg ko men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34