Ondernemers langer open Minheere behaalt zilver op onderdeel deadlift Woningen en bedrijven moeten wijken Bouw sluis leidt tot forse hinder verkeer Droge bodem, gesmeerde kelen bij de Rusthoeve Omgevmgsmanager stelt verontruste binnenstadsbewoners gerust: geen trillingen en verzakkingen verwacht. TERNEUZEN. Voor de bouw van de nieuwe sluis in Terneuzen moe ten twintig bedrijven, woningen en objecten verdwijnen. Ze bevin den zich op de Schependijk, het Buitenhoofd en de Buitenhaven van de huidige zeesluis en aan de Zeevaartweg. Dat blijkt uit het ontwerp-tracébesluit dat momen teel ter inzage ligt en dinsdaga vond in het Scheldetheater werd toegelicht door leden van het pro jectteam Nieuwe Sluis van de Vlaams-Nederlandse Scheldecom- missie. Er wordt momenteel met de eigenaren gepraat. De twee in loopbijeenkomsten trokken ruim honderd belangstellenden onder wie een aantal verontruste bin nenstadsbewoners. Ze hoorden ge ruststellende woorden van omge vingsmanager Harm Verbeek: van trillingen zullen de bewoners en (vooral) hun huis geen last heb ben, hebben studies uitgewezen en verzakkingen lijken ook uitge sloten. Het grondwaterpeil wordt de komende jaren permanent in het oog gehouden. En is er tóch sprake van schade, dan draait de aannemer daarvoor op. Verbeek voorspelde dat zowel het wegverkeer als de scheepvaart tijdens de bouw van de sluis (2017 tot voorjaar 2021) flinke hinder zul len ondervinden. De middensluis verdwijnt immers. Verbeek: „Het betekent dat het schutten en de in deling van de sluizen nog beter moet worden gepland." Voor het wegverkeer wordt een zo kort mo gelijke tijdelijke route aangelegd en worden afsluitingen zoveel mo gelijk voorkomen. Tegen het ont- Verdwijnen middensluis leidt tijdens sluisbouw tot vertraging voor de scheepvaart en ook wegverkeer gehinderd werp-tracébesluit en het mi- lieu-effectrapport (mer) kunnen tot en met 8 juli bezwaren (ziens wijzen) worden ingediend. Gisteren werd overigens be kend dat de onafhankelijke lande lijke Commissie voor de Milieuef fectrapportage vindt dat het mer nog niet compleet is. De nau tische veiligheid en de mogelijke verzilting van de Kanaalzone moet verder worden uitgewerkt, vindt de commissie. Volgens Verbeek is dat geen probleem. Het aanvullend onder zoek is uitgevoerd en wordt aan het rapport toegevoegd. OPEN DAG TREKT 2500 BEZOEKERS ZEELAND 5 ZEEUWSE SPORT 16 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DONDERDAG 18 juni 2015 Itointig panden weg voor sluis door Wout Bareman COLIJNSPLAAT. Zo'n 2500 boeren uit Zeeland en ver daar buiten lieten zich gisteren in Co- lijnsplaat bijpraten over de laatste ontwikkelin gen op hun vakgebied. De vijftiende editie van de jaarlijkse open dag van de Rusthoeve is ech ter ook een gezellig samenkomen, vertelt orga nisator Bram de Visser van boerenorganisatie CZAV. De droogte, momenteel hét onderwerp van gesprek bij landbouwers, werd tijdens de pauze tussen half zes en halfzeven ruim schoots gecompenseerd aan de bar. „Dit evene ment is ook vrij uniek. Nergens in Nederland vind je zo'n laagdrempelig gratis toegankelijke vakbeurs waarbij je ook nog gratis friet en drin ken krijgt." Het thema was 'de bodem als ba sis'. De Visser: „We sluiten aan bij het interna tionale jaar van de bodem. Bezoekers konden alles wat daarmee te maken had bezichtigen op het speciale bodemplein." Vanwege het aan gename lenteweer waren de rondleidingen die elk uur langs de proefvelden werden gegeven bijzonder in trek. „We hadden soms wel hon derd mensen in één keer." Ongeveer vier op de tien bezoekers komt uit Zeeland, schat De Visser in. „De rest komt uit de wijde omtrek, van de Flevopolder tot België." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33