Nog lang geen afscheids Kiss van extravagante Amerikaanse rockgroep Niet één maat voor bagage Koopkracht stijgt. Vooral werkenden gaan profiteren Alleen uitkeringsgerechtigden geen voordeel belastingplan. Kras Kortingsdagen 17 MONTREAL. Voorlopig komen er geen standaardmaten voor handbagage in vliegtuigen. Plannen van de internationale luchtvaartorganisatie IATA gaan de ijskast in. Verscheide ne grote Amerikaanse maat schappijen hebben zich tegen de plannen voor kleinere ma ten voor handbagage uitgespro ken. „Belangrijke zorgen zijn uitgesproken in Noord-Ameri ka. Dit is duidelijk een zaak die reizigers na aan het hart gaat. We moeten het goed doen", maakte IATA woensdag in een verklaring bekend. De drie grootste Amerikaanse carriers American Airlines, United Con tinental en Delta Air Lines heb ben aangegeven de voorschrif ten niet na te zullen leven. Vol gens Delta heeft de organisatie opgeroepen tot veranderingen zonder de maatschappijen te raadplegen. De KLM onder steunt het initiatief voor stan daardmaten wel. Korting op alle reizen! DEN HAAG. Gezinnen met werken de ouders houden volgend jaar door een lastenverlichting van vijf miljard euro gemiddeld 8oo euro meer over in de portemon nee. Dat bedrag kan nog stijgen tot 1.400 euro als de oppositie het plan steunt om het lage btw-ta- rief goeddeels af te schaffen. Uit koopkrachtberekeningen bij de belastingplannen van het kabinet die deze krant in handen heeft blijkt dat vrijwel iedereen er vol gend jaar iets bij krijgt. Een gemiddelde werknemer gaat er in die sommen 2 procent op vooruit. Lagere inkomens pro fiteren relatief meer dan de hoge re. Zo bedraagt de koopkrachtstij- ging voor werknemers met een salaris tot modaal (35.000 euro) 3 procent. De groep erboven met een inkomen tot 70.000 euro gaat er alles bij elkaar 2 procent op vooruit en de groep daar weer bo ven, met een salaris tot 100.000 euro, krijgt er 1,75 procent bij. Wie meer dan een ton per jaar op strijkt kan rekenen op 1,5 procent koopkrachtstijging. Het kabinet wil 250 miljoen eu ro uittrekken om de kosten van kinderopvang voor een doorsnee gezin met twee kinderen maande lijks met 25 tot 50 euro te verla gen. Daarnaast wil het kabinet het De koopkrachtstijging voor werknemers met een salaris tot modaal (35.000 euro) bedraagt volgend jaar 3 procent fiscale voordeel voor de minst ver dienende ouder in werkende ge zinnen met 500 euro opschroe ven. De derde belastingschijf wordt verhoogd van 57.000 naar 65.000 euro, waardoor de hoogste inkomens pas later het zwaarste belastingtarief van 52 procent be talen. De tarieven in de tweede en de derde schijf worden ver laagd van 42 naar 40 procent. Werkenden krijgen een arbeids- korting van 2,5 miljard als bonus. De onderkant van de arbeids markt krijgt een stimulans. Werk gevers krijgen een loonkostensub sidie van 500 miljoen voor het in dienst nemen van schoonmakers en zorgmensen. Voetbalster Sylvanne baalt van vooroordelen tegen vrouwenvoetbal 'Ik kijk alle wedstrijden van Oranje op het WK' 'Als ik verlies ben ik de hele dag chagrijnig' Zeeland 2 3 PAGINA 30 31 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 18 juni 2015 257e jaargang nr. 141 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Kans op een bui ledereen krijgt er iets bij Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg Prijzen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden door Jan Hoedeman en Laurens Kok Lees verder op pagina 8 8 711688 555530 Zullen we een ito Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1