McLaren maakt zich op voor nieuw hoofdstuk in waar horrorseizoen Zonder steekpenningen was de organisatie van 18 Nederland en België waren kansloos in de strijd om de organisatie van het WK. Een reconstructie. Negen terabyte data Eagles legt gewilde in FIFA-onderzoek Van Overbeek vast De Zwitserse autoriteiten hebben zo'n negen terabyte aan data in be slag genomen in verband met het onderzoek naar fraude bij wereld voetbalbond FIFA. Ter vergelij king: dat staat gelijk aan zo'n ze venhonderdmiljoen Aatjes. Des ondanks vreest de Zwitserse open baar aanklager dat er data verloren is gegaan. Het Zwitserse onder zoek staat los van het Amerikaan se onderzoek naar een omkoop schandaal rond de FIFA. Vidal mag na crash in selectie blijven De Chileense voetballer Arturo Vi dal mag ondanks een zware crash met zijn Ferrari, vermoedelijk on der invloed van alcohol, bij de na tionale selectie blijven voor de Co- pa América in eigen land. Juven- tus-ster Vidal reed dinsdagnacht in de buurt van hoofdstad Santia go zijn bolide in de prak na een avondje uit in een casino. Bij het ongeluk raakte hijzelf, zijn vrouw en een derde, nog onbekende per soon lichtgewond. Vidal is in staat van beschuldiging gesteld voor rij den onder invloed en dient zich beschikbaar te houden. SC Heerenveen ziet Uth naar Duitsland gaan SC Heerenveen heeft met het Duitse Hof- fenheim een akkoord bereikt over de trans fer van spits Mark Uth. De 23-jarige Duit ser was zelf eerder al rond met zijn nieuwe werkgever. Uth kroon de zich dit seizoen tot clubtopscorer van de Friezen. Elvio van Overbeek speelt de ko mende twee seizoenen voor Go Ahead Eagles. De 21-jarige aanval ler bereikte gisteren een akkoord met de club uit Deventer. PSV, waar Van Overbeek sinds 2006 speelde, zou geen opleidingsver goeding vragen. Jeugdinternatio- nal Van Overbeek kon kiezen uit maar liefst negen clubs. Go Ahead troeft onder meer RKC Waalwijk, FC Den Bosch, FC Eindhoven en NAC Breda af. Wilshere moet flink boeten voor gezang Arsenal-middenvelder Jack Wils here moet flink boeten voor zijn beledigende liedjes over de rivali serende stadgenoot Tottenham Hotspur. De Engelse voetbalbond FA legde de international een boe te op van ruim 55.000 euro. Wils here pakte eind vorige maand bij de huldiging van Arsenal voor de winst van de FA Cup de micro foon en zong een aantal kwetsen de liedjes over de Spurs. Vorig jaar haalde hij al iets soortgelijks uit. Toen kwam de 23-jarige Wilshere nog weg met een waarschuwing, nu was de FA minder coulant. Barcelona ziet af van plan voor Winterspelen Barcelona is geen kan didaat meer om de Olympische Winter spelen in 2026 te orga niseren. Dat heeft het nieuwe stadsbestuur onder leiding van bur gemeester Ada Colau gisteren besloten. Er zou onder de bevol king onvoldoende draagvlak zijn. Vrolijk hobbelend daalt het team van Holland Belgium Bid in mei 2010 de kasseienstrook af richting het FI- FA-hoofdkwartier in het Zwitser se Zürich. Daar waar de concur rentie uit Rusland zich per limou sine laat vervoeren, arriveren le gendes als Ruud Gullit en Johan CruijfF op een felgekleurde fiets mét oranje toetertje. Op de baga gedrager een tas met daarin het document waar het allemaal om draait: het bidbook waarmee het WK voetbal van 2018 of 2022 moet worden binnengehaald. Glimmend van trots poseert het gezelschap voor de fotogra fen. Heel veel tijd is er niet. Bin nen zit immers de Grote Baas, FI- FA-voorzitter Sepp Blatter, te wachten. De Zwitser schudt la chend alle handen en kijkt met twinkelende ogen naar Gullit, die zegt 'vereerd te zijn dat Blat ter de deelname van Holland Bel gium Bid mogelijk maakt'. Gul- lits mooie woorden raken de dan 74-jarige FIFA-koning 'diep in zijn hart'. Daarnaast zegt Blatter blij te zijn met de steun van bei de koningshuizen en regeringen. „Want die moeten garant staan," onderstreept hij. Die garantie heeft de Neder landse overheid pas een maand voor de presentatie gegeven. Het leidt tot een verhitte politieke dis cussie. Kan het vierde en alweer demissionaire kabinet Balkenen de zo'n gejaagde beslissing wel nemen, vraagt onder meer SP-ka- merlid Renske Leijten zich af? Plastic bekers en fietsen De leden van het Holland Bel gium Bid (HBB) hebben onder tussen hun concept al klaar. Ze denken een goede kans te maken met een milieuvriendelijk toer nooi, waarin plastic bekertjes Komend weekeinde wacht bij de Grand Prix van Oostenrijk het volgende hoofdstuk van een lan ge lijdensweg, waarvan het einde nog lang niet in zicht lijkt. Bijna twee weken geleden deelde Fernando Alonso op Twit ter een foto met zijn grote schare volgers waarop de stand omge keerd was afgebeeld. 'Is dit be- worden gerecycled en mensen per WK-fiets de korte afstanden tussen de stadions afleggen. Met die groene boodschap reizen de Belgische voetbalbobo Philippe Collin en de Nederlandse HBB- directeur Harry Been de wereld rond. Beschikte Zuid-Afrika tijdens het WK van die zomer nog over Nelson Mandela, Nederland en België menen ook zonder zo'n icoon de wereldvrede een impuls te kunnen geven. „De Nederland se en Belgische voetbalbond zet ten het voetbal in om een betere wereld te creëren," luidt het zal vend commentaar in één van de vele promotiefilmpjes. Collin en Been moeten het uit voerend comité zien te overtui gen, dat gaandeweg de verkie zing uit nog maar 22 leden be staat. Twee andere officials, Rey- nald Temarii en Amos Adamu, worden in november 2010 ge schorst, omdat een verborgen ca mera registreerde hoe ze naar smeergeld hengelden. Gesigneerd voetbalshirt Been is ervan overtuigd dat je ook zonder steekpenningen ver kunt komen. Met voetbalsterren FIFA-official Jack Warner vroeg aan Engeland drie miljoen euro om 'een school te kunnen bouwen' ter?', vroeg de Spanjaard via het sociale medium aan teamgenoot Jenson Button, die op Alonso's fo to achter hem als tweede prijkte. Galgenhumor is een van de weinige dingen die de tweevou dig wereldkampioen bij McLaren nog overeind houdt in een jaar dat wordt gekenmerkt door uit- valbeurten. De rentree van Hon da als motorenleverancier bij de rijke Britse renstal is voorlopig een fiasco. Alonso finishte in ze ven GP's pas twee keer, Button scoorde vorige maand in Monaco pas zijn eerste vier WK-punten. Toch heeft Alonso de moed nog niet opgegeven, bezweert de bestbetaalde coureur in de For- als Gullit in zijn kielzog bezoekt hij landen als Paraguay, Japan en Brazilië, waar hij op audiëntie gaat bij de FIFA-bobo's. Hij bena drukt dat het lobbywerk exact volgens de regels verloopt. Zo overschrijden de relatiegeschen ken nooit het door de FIFA gestel de maximum van honderd dol lar. Nicolas Leoz uit Paraguay ont vangt een door Gullit gesigneerd voetbalshirt. „Het was een heel gezellig en informeel bezoek aan Leoz," weet Been nog. „Ik had het idee dat we ons verhaal goed kwijt konden." Er wordt gegeten, gelachen en af en toe gediscussieerd. Maar bij geen van zijn bezoeken krijgt Been het gevoel dat FIFA-leden om extra gunsten vragen. „Ik heb nooit waargenomen dat ze iets te rug wilden. Ik denk ook wel dat wij de naam hadden dat er sowie so niets viel te regelen." Opmerkelijk genoeg komt WK-concurrent Engeland - toch ook niet bepaald een bananenre publiek - met heel andere erva ringen thuis. Bondsvoorzitter Da vid Triesman zal later verklaren dat vier leden van FIFA's uitvoe rend comité gedrag vertonen 'dat je ethisch onaanvaardbaar zou kunnen noemen'. Jack Warner van Trinidad en Tobago vraagt Triesman om bijna drie miljoen euro om 'een school te kunnen bouwen'. De Braziliaan Ricardo Texeira vraagt recht op de man af: „Wat kun je voor mij doen?" En de Thai Worawi Makudi wil de exclusieve tv-rechten van een interland tussen Engeland en Thailand. Leoz uit Paraguay is in geld allang niet meer geïnteres seerd. Hij wordt liever geridderd in ruil voor zijn stem. Geheime afspraak Hoewel Been zegt zelf niet te zijn geconfronteerd met pogin gen tot omkoping, wordt er bin nen het bidteam wel degelijk ge sproken over corruptie en schim mige deals rond de toewijzing van het WK. Zo herinnert Been zich het hardnekkige gerucht dat Qatar een geheime afspraak heeft gesloten met Spanje en Portugal: als zeven comitéleden op Spanje en Portugal stemmen voor het mule 1. „We zien elk weekeinde grote vooruitgang." De progres sie vertaalt zich niet in resultaat, moet zijn collega Button toege ven. „We worden natuurlijk afge rekend op het resultaat op zon dagmiddag. De vooruitgang die we achter de schermen, in de trai ning of kwalificatie boeken, komt niet altijd tevoorschijn." Op de Red Bull Ring in Oos tenrijk zal dat waarschijnlijk evenmin het geval zijn. McLaren zal volgens teambaas Eric Boul- lier eerst de betrouwbaarheids problemen moeten oplossen. „Dat is een belangrijk element in een raceweekeinde om verdere vooruitgang te kunnen boeken." Mahut en Hewitt al zeker van Wimbledon De tennissers Nicolas Mahut en Lleyton He witt krijgen een wild card om deel te ne men aan het hoofd toernooi van Wimble don. De Fransman won zondag het grastoernooi in Ros malen. Hewitt is voor malig Wimbledon- winnaar. Met de fiets zo Sport VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL UITSLAGEN BASKETBAL Oakland. NBA, finale (best-of-seven). Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers 105-97. Eindstand: 4-2. TENNIS Mannen. Halle, tweede ronde: Karlovic (Kro/8) - Alexander Zverev (Dui) 6-7 (5) 6-3 6-3, Mayer (Dui) - Johnson (VSt) 6-3 7-6 (4), Berdych (Tsj/3) - Coric (Kro) 6-3 6-2, Federer (Zwi/1) - Gulbis (Let) 6-3 7-5. Londen, tweede ronde: Simon (Fra/7) - Kokki- nakis (Aus) 6-4 6-2, Anderson (ZAf) - Wawrin- ka (Zwi/2) 7-6 (4) 7-6 (11), Raonic (Can/3) - Casquet (Fra) 6-4 6-7 (5) 6-1, Carcia-Lopez (Spa) - Dolgopolov (Oek) 6-3 7-6 (4). Vrouwen. Birmingham, tweede ronde: Stry- cova (Tsj/10) - Hradecka (Tsj) 6-3 6-4, Larcher de Brito (Por) - Ivanovic (Ser/2) 6-4 3-6 7-6 (6), McHale (VSt) - Doi (Jap) 6-3 6-4, Jankovic (Ser/15) - Dellacqua (Aus) 7-6(11) 6-3, Rybari- kova (Slw) - Schmiedlova (Slw) 7-6 (0) 6-1, Koukalova (Tsj) - Garcia (Fra/16) 6-3 6-0, Sua- rez Navarro (Spa) - Babos (Hon) 6-2 3-6 6-4, Kerber (Dui/4) - Pironkova (Bul) 6-4 2-6 6-4, Mladenovic (Fra) - Bouchard (Can) 6-3 4-6 6-0, Koeznetsova (Rus/13) - Krunic (Ser) 6-2 6-1, Hantuchova (Slw) - Erakovic (NZe) 7-6 (6) 6-4, Lisicki (Dui/8) - Bencic (Zwi) 6-1 7-6 (4), Dijas (Kaz) - Azarenka (WRu/12) w.o. VOETBAL OLYMPISCHE SPELEN VOETBAL Chili. Copa América. Groep B: Paraguay - Jamaica 1-0, Argentinië - Uruguay 1-0. Stand groep B: 1. Argentinië 2-4 (3-2), 2. Paraguay 2-4 (3-2), 3. Uruguay 2-3 (1 -14. Jamaica 2-0 (0-2). WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. UCI WorldTour, vijf de etappe Unterterzen - Solden (Oos): 1Pi- not (Fra) 237,3 km in 6.22.47, 2. Pozzovivo (Ita) 0.34, 3. Spilak (Slv) 0.36, 4. López (Col) 0.43, 5. Thomas (GBr), 6. Fuglsang (Den) 1.15; 10. Dumoulin 1.37, 14. Ten Dam 2.16, 16. Ge- sink 2.27, 31. Minnaard 6.55, 75. Lindeman 21.27, 90. Leezer 22.39, 96. Teunissen 23.51, 119. De Kort 29.31. Algemeen klassement: 1. Pinot 17.42.01, 2. Thomas 0.47, 3. Spilak 0.50, 4. Pozzovivo 0.55, 5. López 1.07, 6. Fug lsang 1.27, 7. Dumoulin 1.32; 11. Gesink 2.57, 16. Ten Dam 3.49, 29. Minnaard 15.55, 100. Lindeman 1.00.20, 111. Leezer 1.04.04, 112. De Kort 1.04.36, 121Teunissen 1.11.11. Ster ZLM Toer. Proloog Goes, individuele tijdrit: 1. Kluge (Dui) 6,4 km in 7.30, 2. Keizer (Ned) 0.01, 3. Campenaerts (Bel) 0.02, 4. De Bie (Bel) 7.34, 5. Danny van Poppel (Ned) 0.06, 6. Lampaert (Bel) 0.08; 11. Tjallingii 0.11, 17. Van Goethem 0.14 18. Sinkeldam 0.15. door Emiel Poeiert en Koen Voskuil door André Venema SPIELBERG. Volgens McLaren-top- man Ron Dennis zijn de alarmbel len nog niet afgegaan. Maar het ooit zo succesvolle Britse Formule 1-team kan halverwege 2015 het seizoen al afschrijven. TENNIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18